همه چیز در مورد ساقدوش

راه و رسم داشتن ساقدوش در جشن عروسی

 

 

ساقدوش در ایران ، فامیل درجه یک نزدیک عروس و داماد هستند و یا جدیدا از دوستان عروس و داماد انتخاب می شوند . معنی کلمه ساقدوش یا سولدوش یعنی کسی که شب عروسی دوش به دوش داماد راه رود ، شاه بالا . ساقدوش داماد به انگلیسی groomsman ساقدوش عروس به انگلیسی maid of honor

– matron of honor

وجود ساقدوش‌ها جلوه خاصی به جشن می‌بخشد عروس و داماد در آن لباس‌های کلاسیک سفید و سیاه و عده‌ای جوان خنده‌رو در پیراهن‌های یک رنگ و یک مدل. اما چه لباسی برای ساقدوش شما مناسب است و اصلا راه و رسم انتخاب ساقدوش ها چیست و ساقدوش ها باید چه ویِژگی هایی داشته باشند؟

دوستان مهربان شما روز عروسی تنهایتان نمی گذارند و در نقش ساقدوش کنار شما هستند با لباسی هم شکل و دست گلی در دست، اما شما باید برایشان چه کاری انجام بدهید؟

 

ساقدوش عروس و داماد ایرانی

در جلسات مشاوره ، عروس و داماد هایی زیادی خواهان عکاسی و فیلمبرداری روز عروسی با حضور ساقدوش ها بودند ، سوالات متعددی نظیر  : امکان حضور ساقدوش هست ؟ چندتا ساقدوش می توانیم داشته باشیم ؟ چه لباس هایی باید بپوشند  و… اگر شما و عروس خانم هم دوست دارید ساقدوش داشته باشید ، خواندن این پست آتلیه عروس حمید را از دست ندهید . بعد از خواندن این پست را با ساقدوش هایتان به اشتراک بذارید تا آنها هم بدانند باید چه کار هایی انجام دهند .

عروس خانم و آقا داماد : ابتدا باید بدونید ساقدوش کیست و اصلا چرا می خواهید ساقدوش داشته باشید .

ساقدوش بودن و یا ساقدوش داشتن فقط به منزله پوشیدن لباس های یکدست نیست !! اگر قرار است ساقدوش باشید ، یا ساقدوش برایتان باشند ، باید دقیقا بدونن چه کار هایی انجام دهند .

ساقدوش کیست ؟

ساقدوش در ایران ، فامیل درجه یک نزدیک عروس و داماد هستند و یا جدیدا از دوستان عروس و داماد انتخاب می شوند .

معنی کلمه ساقدوش یا سولدوش

یعنی کسی که شب عروسی دوش به دوش داماد راه رود ، شاه بالا  .

ساقدوش داماد به انگلیسی groomsman

ساقدوش عروس به انگلیسی maid of honor –  matron of honor

وظیفه ساقدوش چیست ؟

قبل از عروسی :

  • نوشتن چک لیست عروسی :

روز عروسی به خودی خود برای عروس و آقا داماد پر از استرس است ، مسلما خیلی چیز ها رو وفراموش می کنند ، پس دست بجونبونید و یاد آور امور باشید !

  • انتخاب مسائل مهم درعروسی :

تاریخ روز مراسم که انتخاب شد ، حالا دیگه نوبت ساقدوش هاست که دست یاری عروس و داماد را به گرمی بگیرند . برای فیکس کردن سالن عروسی، خرید عروسی و کارهایی از این قبیل عروس و داماد را همراهی کنید . بذارید کمی بیشتر توضیح بدم ، لیستی از تالار های عروسی ، باغ های عروسی و موسسه های تشریفات و آتلیه عروس تهیه کنید .  حتما مارو بهشون پیشنهاد کنین خخخخخ (: و همراهشون تشریف بیارین . خلاصه اینکه فکر کنید عروسی خودتونه ، ایده بدید و دنبال کارهاشون باشید .

  • نوشتن کارت دعوت

نوشتن کارت دعوت بهانه خوبی برای دورهمی‌های دوستانه آخرای مجردی عروس خانم و شاه داماد است. پس پیشنهاد می کنیم این قسمت دوست داشتنی و با نمک را از دست ندهید .

  • آماده‌ کردن عروس خانم و آقا داماد

علاوه بر دور همی کارت دعوت گشت و گذار هم لطفا فراموش نشود ، چرا که هم از استرس اونها کم می کنه و هم بعدا خاطره میشه خخخ  . این دیگه بستگی به ورژن خلاقیت شما داره ، رفتن به کافه‌هایی که دوست دارند ، تئاتر، کنسرت یا حتی کوه نوردی می تونه روحیه عروس و داماد را تا روز عروسی حفظ و تقویت کنه .

روز مراسم عروسی :

  • از صبح روز کار شما استار خواهد خورد . این بستگی به عروس خانم و آقا داماد گل دارد که میکاپ ارتیستشان به خونه میان یا باید تشریف ببرن سالن آرایشگاه و یا پیرایشگاه . اگه تیم آتلیه عروس حمید افتخار داشت در روز عروسی عروس و داماد گلتون حضور داشته باشه، مارو هم خبر کنید تا از لحضات آماده شدن شما و دو کبوتر عاشق فیلم و عکس تهیه کنیم .
  • مهمترین وظیفه شما در روز عروسی اینه که بمب شادی و لبخند باشید ، مدام بهشون یادآوری کنید هر اتفاق ناخوشایند و دلخوری را امروز فراموش کنند و فقط شاد باشند . ممکنه روز عروسی خدایی نکرده حرف و حدیث هایی پیش بیاد از از انرژی اون روز دوست داشتنی کم کنه ، اینجاست که شما باید منفجر بشید و لبخند و شادی را ایجاد کنید .
  • شما دست راست عروس و دامادید پس دقت کنید امورات برطبق خواسته و نظرشان اجرا شود. برای مثال در سالن عقد هدایا رو کنترل و نگه دارید کنید ، شاباش ها جمع کنید و …
  • با ما همکاری کنید !! مادر و پدر ، خواهر برادر و … را بما یاد آوری کنید ، تا در عکاسی و فیلمبرداری عروسی کسی از قلم نیوفته .