داشتن ظاهری زیبا و آراسته، مهمترین خواسته ی هر عروسی است. برای محقق شدن این خواسته باید نکات مختلفی را مد نظر قرار داد و از کنار هیچ چیز ساده عبور نکرد.

تغییرات مهم و اساسی باید حداقل یک ماه قبل از مراسم صورت بگیرد؛ تا چهره ی شما حالت زیبایی پیدا کند. برای ایجاد تغیرات فاحش، روز عروسی موقع مناسبی نیست و ممکن است این تغییر در چهره ی شما جلوه ی زیبایی نداشته باشد.

برای اینکه مدل موی عروس را انتخاب کنید ابتدا لازم است شکل صورت تان را تشخیص دهید و بر این اساس به کار اصلاح مو و احیانا کوتاه کردن آن بپردازید.

انتخابمدل موی عروس به نوع لباس عروسی تان نیز بستگی دارد. اینکه لباس شما دارای یقه ی بازی است یا نه، آستین دار است یا خیر در این مسئله اهمیت دارند.

میمیک صورت شما، نشان می دهد که چه نوع شینیونی روی صورت تان زیباتر خواهد بود و جلوه ی بهتری خواهد داشت. شما حتی می توانید با نحوه ی شینیون موهایتان، نقص های احتمالی چهره تان را نیز پوشش دهید.

هر عروسی مایل است که در ذهن مهمان هایش تصویری متفاوت و خیره کننده از خود بسازد بنابراین با وسواس فراوان به دنبال مدل لباس، آرایش صورت و مو می گردد اما گاهی این دقت بیش از حد باعث انتخاب های نابخردانه ای می شود. اگر می خواهید حداقل در مورد موهای خود دچار چنین اشتباه های جبران ناپذیری نشوید این قوانین را رعایت کنید.

  1. حتما مدل موی عروسی را 1 بار امتحان کنید. پیشنهاد ما این است از میان مدل موهای پیشنهادی آرایشگر و یافته خودتان 3 مدل را برگزینید و هر طور که شده آرایشگر را مجبور کنید انها را برای تان امتحان کند لازم نیست مدل حتما به سرتان ثابت شود حالتی کلی از آن می تواند شما را مجاب کند که این مدل به شما می آید یا خیر.
  2. در مورد مدل موی عروس قصه نگویید. هیچ وقت با توضیح از آرایشگر نخواهید مدل مویی که در ذهن شماست را پیاده کند. ممکن است نه شما بتوانید منظورتان را درست بیان کنید نه آرایشگر بتواند تصویر درستی از توضیحات شما در ذهنش بسازد. حتما آن مدلی که در ذهن دارید را در اینترنتیا ژورنال های مختلف پیدا کنید و به ارایشگر نشان دهید اگر هم موفق نشدید دنبال یک مدل دیگر باشید.
  3. پیشنهادها را بپذیرید. برخی عروس ها مدل مویی را در ذهن دارند و برای این انتخاب دلایل خاص خودشان را دارد اما آرایشگر معتقد است که این مدل به عروسش نمی آید یا باید تغییراتی در آن ایجاد شود. در چنین مواردی بهتر است به آرایشگرتان اطمینان کنید و اگر به او و کارش اطمینان ندارید نباید از اول او را برای جشن عروسی تان انتخاب کنید.
  4. هنگام امتحان مدل موی عروس از خود عکس بگیرید. هنگامی که شینیون ها و مدل های جمع و باز مختلف را روی سرتان امتحان می کنید بعد از اتمام هر مدل از خودتان در زاویه ها و رخ های مختلف عکس بگیرید. ممکن است اعضای خانواده و نامزدتان نظر جالبی در مورد مدل موی تان داشته باشند.
  5. از مدل موی نهایی عکس بگیرید. بعد از این که مدل موی تان قطعی شد از دوست یا نامزدتان بخواهید از زوایای مختلف عکس شما را بگیرد تا برای روز عکاسی بدانید کدام زوایا عکس های بهتری از شما را تصویر می کنند.
  6. در روز عروسی بلوز دکمه دار یا زیپ دار بپوشید. بعد از این که کار موهای تان تمام شد نمی توانید تاپ یا تی شرت را از سرتان خارج کنید زیرا مدل موی تان خراب می شود.
  7. به مدل لباس هم توجه کنید. اگر لباس عروستان بی آستین و باز است حتما باید فضای بین سر و شانه ها را با مدل مویی که خیلی بالا نیست پر کنید.
  8. موی مصنوعی نگذارید. نگذارید آرایشگر برای راحتی کار خودش مو مصنوعی به موهای شما اضافه کند زیرا رنگ این موها در زیر فلاش دوربین ها کاملا با رنگ موی خودتان متضاد می شود و مهمان هایتان تصویر بدی را از شما به خانه می برند.
  9. همه خانواده مشتری یک آرایشگر نشوید. از قدیم مرسوم بود که عروس با دختران جوان یا مادر و خواهر و خاله و دختر خاله هایش همه نزد یک آرایشگر آشنا می رفتند. هیچ وقت این اشتباه را نکنید زیرا یک آرایشگر از پس زمان بندی آماده کردن همه شما بر نمی آید و نفرات آخر معمولا نتیجه ای ناخوشایند یا شینیونی شل را دریافت می کنند که هنوز نرسیده به محل جشن باز می شود