تاج عروس هایی از گل

گل یکی از چیزهایی است که باید همراه عروس باشد. به جز دسته گل عروس، می توان موهای او را نیز با تاجی ظریف از گل های زیبا آراست. استفاده ازتاج گل های طبیعی به جای تاج های کلاسیک برای عروس، می تواند چهره ای معصوم و رمانتیک به عروس ببخشد. این تاج ها امروزه با گل های طبیعی یا مصنوعی و سنگ های قیمتی یا مصنوعی به شکلی ظریف و زیبا ساخته و عرضه می شوند.

 

همۀ ما تاج هایی که با گل های طبیعی ساخته می شوند را دوست داریم. با استفاده از تاج گل های طبیعی به همراه تور یا بدون آن، می توانیم یک زیبایی ساده و شیک را ایجاد کنیم. هر عروسی می تواند برای خود این مدل تاج را که یادآور پرنسس ها و بوهمین هاست، انتخاب کند. بوهمین در اروپا به کسانی گفته می‌شود که با روشی غیر متعارف همراه با مردمان هم مرامشان که اغلب به مسایلی از قبیل ادبیات، هنر و موسیقی علاقمندند، زندگی می‌کنند.

 

برای انتخاب یکتاج گل های طبیعی زیبا باید به دو معیار مهم توجه کنید:

یکی سلیقۀ شخصی تان و دیگری محل برگزاری مراسم عروسی تان. برای عروس خانم هایی که مراسم عروسی شان در ماه های اول بهار برگزار خواهد شد، یک تاج گل بسیار ظریف آراسته با گل های ریز و کوچک و درهم تافته را توصیه می کنیم. اما اگر بناست مراسم عروسی در ماه های تابستان برگزار شود، بهتر است اندازۀ گل ها کمی درشت تر باشد و از تعدادی برگ هم برای تزئین تاج استفاده شود. برای ماه های فصل سرد، حتماً از گل های ریز و سفید رنگ باید استفاده کرد.

 

مهم ترین بخش لباس عروس ؛ تاج عروس

پوشیدن لباس سفید عروسی ، بزرگترین آرزویی است که در ذهن همۀ دختران می گذرد. در روزگار ما، مهم ترین بخش لباس عروس که زیبایی آن را به نهایت و کمال می رساند، تاج عروس است. تاج عروس را از گل های طبیعی یا مصنوعی و سنگ های قیمتی به شکلی بسیار ظریف طراحی کرده و می سازند.

 

مهم ترین چیزی که در انتخاب تاج عروس باید مورد توجه قرار گیرد، لباس عروس است؛ به عبارت دیگر، تاج عروس باید از نظر رنگ و جنس مواد تزئینی با لباس او متناسب و هماهنگ باشد. استفاده از تور سر نیز نکتۀ مهمی است که نباید فراموش شود؛ عروس می تواند تاج خود را با یک تور حریر بلند یا یک تور کوچک تر و یا حتی بدون تور بر سر بگذارد.

 

آخرین معیار در این زمینه هم مدل موی عروس است. بدیهی ایت که نوع تاج عروس باید با توجه به نوع مدل موی او انتخاب شود. برخی تاج ها برای قسمت وسط سر طراحی شده و برخی دیگر برای قسمت جلوی سر. باید در نظر داشت که هر تاج برای همان قسمت از سر مناسب است که برای آن طراحی شده. برای تزئین تاج ها می توان از گوهرهای گرانبها مثل الماس و یا سنگ های بدلی نیز استفاده کرد.

 

امروزه در ترکیه با بازگشت مد دورۀ عثمانی، عروس های تُرک نیز می توانند با استفاده از لباس های زیبا و تزئین شده با سنگ های قیمتی و یک تاج طلایی بسیار ظریف به شیوۀ عثمانی، خود را مثل یک سلطان تصور کنند. برای انتخاب مدل های دهۀ ۷۰ و ۸۰ میلادی می توانید از تاج ظریفی روی قسمت بالای پیشانی تان دقیقاً در نقطۀ رشد موها استفاده کنید و پاین موهایتان را نیز آزاد گذاشته یا روی شانه تان بریزید.

 

اگر دوست دارید تاجی به شیوۀ پرنسس ها و ملکه ها بر سر بگذارید، باید موهایتان را از جلو به پشت سر ریخته و تاج را روی قسمت جلوی سر قرار دهید.

 

سعی کنید بدون نگرانی، مدل های مختلفی برای دقیق تر و بهتر گذاشتن تاج داشته باشید. با روش آزمایش و خطا، شما می توانید ایده های بزرگی که حتی به ذهن نمی آیند را تولید کنید.