اکسسوارهای عروس از تاج گل و گیر مو ، تور عروس تا تاج هایی از جنس سنگ و مروارید

موی سر برای زنان، عنصر زنانگی و جذابیت است. در سی قرن گذشته در دوره های مختلف تاریخ، زنان موهایشان را با انواع وسائل تزئینی هر دوره می آراستند. تنوع گسترده و فراوان مدل های مو و اکسسوارهای عروس آن ممکن است هر عروسی را دچار سردرگمی کند. در این میان، حجم انبوهی از تاج های زیبا، شانه ها و گل سرهای آراسته به سنگ های قیمتی و گل های توری و سایر عناصر تزئینی وجود دارند که انتخاب برتر و بهتر را دشوارتر می کنند.

انتخاب اکسسوارهای مناسب برای موهای عروس، تا حد زیادی به آرایش صورت و مدل مو و البته لباس عروس دارد

 

واتا یک عنصر کلاسیک است که هنوز هم میان عروس های امروز طرفدار دارد. در گذشته رسم بر این بود که عروس و داماد تا شب زفاف نمی توانستند یکدیگر را از نزدیک ببینند؛ هنگامی که عروس پس از جاری شدن صیغۀ عقد چهره اش را می گشود، داماد برای نخستین بار می توانست چهرۀ همسرش را ببیند؛ در واقع برداشتن پرده از سر عروس رمز حیا و معصومیت دختر جوان به شمار می رفت.

 

اما این پرده یا تور سر عروس امروزه نماد زنانگی است. بسیاری از طراحان این نماد رمزی را با طراحی های جدید و مدرن به یک آیتم زینتی و آرایشی تبدیل کرده اند که با ترکیبی از گیره های مو، تاج ها، سنگ های قیمتی، مروارید، بلور و گل های مصنوعی برای تزئین سر عروس استفاده می شود. متخصصان آرایش هر سال تعداد بیشتری از این طرح ها را ارائه می دهند.

 

تاج های گل برای عروس :

یک تاج گل زیبا برای سر عروس، تصویری از حساسیت و جذابیت را نشان می دهد. در گذشته، عروس سر خود را با تاج های گل دار که زیر حجاب نازکی قرار داشت، تزئین می کردند. به طور سنتی این عنصر (تاج گل) همراه با حلقه عروسی، نمادی از ازدواج، صداقت و عشق است. امروزه تاج های جواهرنشان با تزئیناتی از گل های طبیعی و مصنوعی ساخته شده اند.

 

تاج های آراسته با سنگ های درخشان  :

اکسسوارهای عروس ساخته شده از گل، هرچند یک هارمونی معصومیت و ناز دخترانه به عروس می بخشند اما این سبک، مورد پسند همه نیست. بسیاری از عروس های جدید ترجیح می دهند در مراسم عروسی شان مانند یک ملکۀ واقعی باشند. به همین جهت بسیاری از طراحان جوان دست به طراحی و تولید تاج هایی از سنگ های قیمتی و گرانبها کردند. اگراکسسوارهای عروس دیگر مانند گردنبند، انگشتری و دستبند را انتخاب می کنید باید به هماهنگی و تناسب آن با لباس و تاج و کیفتان هم توجه کنید.

 

گیره سرهایی که با انواع گل ها و سنگ های طبیعی یا مصنوعی تزئین شده اند، می توانند یکی از اکسسوارهای عروس مناسب برای آرایش موهای عروس باشند. نوارهای گلدوزی شده نیز با تنوع فراوان مورد استفادۀ طراحان و آرایشگران قرار می گیرند. انواع کلاه ها و روبندهای توری که معمولاً با گل، تور حریر و پر تزئین شده اند نیز از جمله ااکسسوارهای عروس پر استفاده هستند.