قطعا شما دوست ندارید گرده گل ها، لباس تان را کثیف کنند و یا شما را در لباس عروس و آرایش به عطسه و حساسیت بیندازند.

 

  • بنابراین، گل هایی را برای دسته گل ازدواج تان برمی گزینید که گرده پخش نکنند.
  • اگر هم به حساسیت فصلی دچار هستید، در انتخاب گل ها دقت کنید. به هر حال دیدن عروسی كه مدام عطسه می زند و دچار آب ریزش بینی شده، چندان جالب نیست.
  • از گل هایی که دارای بوی تند و عجیب هستن بخاطر حساسیت و آلرژی نباید استفاده کرد.

 

:انتخاب مدل دسته گل عروس
آرزوی هر عروسی است که در شب عروسی خود، دسته گلی منحصر به فرد و زیبا به دست بگیرد.

 

داشتن کمی اطلاعات در باره گلها، می تواند به شما کمک کند که دسته گل عروس خود را با دقت بیشتری انتخاب کنید.

 

دسته گل های عروس، به شکل های مختلفی تزئین می شوند، پس بهتر است از قبل با شکل های مختلف آن آشنا شوید تا هنگام انتخاب دچار تردید نشوید.

 

به رنگ فصل هم فکر کنید، گر شما ترکیب رنگ دسته گل تان را هماهنگ با فصل سال انتخاب کنید، در آن معرکه می شوید

 

نارنجی و قرمز با فصل پاییز هماهنگی دارند، ولی دسته گل های نقره ای، سفید و طلایی برای فصل زمستان مناسب اند.

 

اگرقرار است برای فصل بهار، جشن ازدواج تان را برگزار كنید، سراغ دسته گل های صورتی، آبی و سبز بروید.

 

دسته گل هایی به رنگ مرکبات هم، برای عروسی تابستانی شما عالی خواهند بود.

 

فراموش نکنید، دسته گل هایی با رنگ قرمز و نارنجی و زرد برای پاییز عالی هستند، ولی در فصل بهار شما انتخاب های بسیاری برای دسته گل ازدواج تان خواهید داشت.

 

البته اغلب عروس خانم ها، دسته گل های سفید و سبز را برای ست كردن با لباس عروسشان ترجیح می دهند. به گل فروش تان اعتماد کنید، بهتر است به گل فروش اعتماد کنید.

 

به او دقیقا توضیح دهید که چه مدل دسته گلی با چه ترکیب گلی را دوست دارید، ولی بعد او را آزاد بگذارید تا دسته گل تان را تزیین کند .

 

بالاخره کار او هرروز تزیین گل است و خیلی بیشتر از شما می داند كه چه می كند.

دسته گلی میوه ای و خوش بو بخرید، اگر کمی ابتکار به خرج دهید می توانید دسته گل های منحصر به فردی سفارش دهید که در آن، از ترکیب میوه ها و سبزی ها و حتی تور و روبان استفاده شده باشد.

 

البته این نوع دسته گل برای عروس هایی مناسب است كه دوست دارند همه چیز متفاوت باشد

سادگی، گاهی شیک‌ترین مدل است. در سال‌های اخیر، دیگر استفاده از چند نوع گل در دسته گل عروس، مرسوم نیست. در حال حاضر، در تزیین دسته گل‌های عروس، فقط از یک نوع گل استفاده می‌کنند و مدل‌های ترکیبی، دیگر از مد افتاده است. یک دسته از لاله‌های سفید یا صورتی و یا یک دسته گل از گل‌های رُز قرمز رنگ، می‌تواند انتخاب خوبی باشد..

اگر هم قرار است جشن ازدواج شما در یک فضای بسته و کوچک مثل منزل تان برگزار شود، به سراغ گل هایی در دسته گل تان بروید که بوی زیادی نداشته باشند.

 

مثلا گل مریم و شب بو برای چنین مراسمی مناسب نیستند برعکس، شما می توانید چنین گل های خوش بویی را برای جشن های مفصل تر و در فضای بازی مثل باغ استفاده کنید

:تعدادی از گل هایی که مناسب عروسی هستند عبارتند از

مدل دسته گل با ارکیده: عروس خانم های با طبع گرم این گل را  به راحتی برای دسته گل  عروس خود انتخاب می کنند. زیبایی این گل بر کسی پوشیده نیست. در حجم  زیادی از دسته گل های عروس که به صورت خاص طراحی می شوند از این گل استفاده می کنند

دسته گل رز: زیبایی   و جذابیت گل رز بر  هیچ کس  پوشیده نیست.  دسته گل عروس با گل رز همیشه تفکر عشق و دوست داشتن را به وجود می آورد. از بین انواع مختلف گل رز می توان یک دسته گل عروس زیبا طراحی  کرد.  گل رز را همیشه در بین انتخاب های خود برای دسته  گل عروس در نظر بگیرید.

مدل دسته گل لاله: لاله سلیقه های مختلف را پوشش می دهد. به دلیل سادگی پرورش آن در اندازه ها و رنگ های مختلف در اختیار شما است. لاله گلی همیشه بهار و با نشاط است و نمادی از محبت در خود برای انتخاب دسته گل عروس جای داده است

مدل دسته گل عروس با لیلیوم: لیلیوم گلی بسیار زیبا، خوشرنگ و پرطرفدار است. یکی از پر مصرف ترین انواع مدل دسته گل عروس در جشن عروسی لیلیوم یا سوسن است. انواع و نژاد های مختلف این گل دست را برای ساختن دسته گل عروس زیبا باز می گذارد. البته قیمت آن کمی زیاد است، ولی در تزئین ماشین عروس به وفور  به کار می رود. اگر از این گل برای دسته گل عروس استفاده می کنید، فراموش نشود که نوع هلندی آن مناسب است. نوع هلندی آن مقاومت زیادی در برابر کم آبی و گرما دارد. همین امر باعث می شود در طول جشن عروسی از پژمرده شدن آن برای دسته گل عروس جلوگیری شود.

مدل دسته گل عروس پائونیا: اگر به گل های بزرگ علاقه دارید، پائونیاانتخاب بسیار مناسبی است. پائونیا که در فارسی به آن گل صدتومانی یا گل صدبرگ هم می گویند، گلی بزرگ، پرپشت و کمی گران است.و گل برگ های بزرگ و زیاد آن باعث درشتی آن شده است. این گل بسیار معطر است و عطری شیرین داردگلی معطر و خوش رنگ که کاربرد زیادی در دسته گل عروس دارد. علاوه بر دسته گل های که تماما از پائونیا ساخته شده اند، می توان از ترکیب آن با دیگر گل های دسته گل عروس زیبایی خلق کرد.

دسته گل آلاله: ترکیبی از آلاله و گل رز، دسته گل عروس منحصر به فردی را می سازد. بزرگی و تعداد گل برگ های زیاد آلاله آن را زیبا کرده است. در چندین رنگ مختلف می توان از آن در دسته گل عروس استفاده کرد. صورتی، زرد، سفید و 

مدل دسته گل عروس با لیلی کالا: لیلی کالا نوعی از نیلوفر است. ظرافت این گل بسیاری از عروس خانم های با احساسات لطیف را برای تزیین دسته گل عروس خود جذب خود می کند. خمیدگی و انحنای این گل ظرافت آن را دوچندان  کرده است.  تنوع اندازه و رنگ  آن به راحتی می تواند دسته  گل عروس را تشکیل دهد

دسته گل عروس با گل مروارید: عروسی در فصل بهار یا تابستان است؟ این گل می تواند انتخاب مناسبی برای دسته گل عروس باشد. گلی زیبا و گرم که انرژی زیادی به شما در جشن عروسی می دهد.

مدل دسته گل با گل ادریسی: گل برگ های زیاد و درشت این گل برای دسته گل بزرگ مناسب است. این گل را می توانید در رنگ های صورتی، سفید، سبز، کبود و آبی تهیه کنید

مدل دسته گل عروس یاسمن: معمولا از این گل برای تکمیل دسته گل استفاده می شود. گلی ظریف و ریز که در بین گل های درشت جای می گیرند تا فضاهای خالی را بپوشانند