گل های مقاوم برای دسته گل عروسی

گل هایی را برای دسته گل عروسی انتخاب کنید که، به آسانی پژمرده نشوند و بتوانند ساعتها بدون آب تر و تازه باقی بمانند.

 

بعنوان مثال، رزهای هلندی، لیلیوم های هلندی، ارکیده و آفتابگردان گزینه های مناسبی هستند.

 

بهتر است در این مورد با گل فروش ها مشورت کنید.

 

بهتر است در مورد معانی گل ها نیز کمی تحقیق کنید.

 

برای مثال، یاسمن نماد خوشی و لذت و ارکیده نماد عشق است.

 

بنابراین، در انتخاب مدل دسته گل عروسی باید نهایت دقت و سلیقه را اعمال کرد.

 

رنگ دسته گل را، با توجه به رنگ پوست و آرایش خود انتخاب کنید، به این معنا که اگر پوستی روشن دارید نباید از دسته گل عروسی خیلی تیره استفاده کنید؛ رنگ پریده تر دیده می شوید و برعکس.

 

به تم آرایشی که برای شما در نظر گرفته می شود، توجه کنید.

 

رنگی مکمل آن انتخاب کنید. مثلا، برای تم رنگ صورتی، دسته گل عروسی صورتی تیره مناسب است.

 

باید حتما دسته گل داشته باشید؟

واقعا داشتن دسته گل عروسی ضروری و لازم نیست و در عوض آن می توانید موارد زیر را امتحان کنید:

یک شاخه گل رز قرمز یا زنبق که بسیار هم رمانتیک و شاعرانه است
تاج گلی که روی موها قرار می گیرد
استفاده از دو سه شکوفه ظریف برای تزئین موهای شینیون شده 
شانه یا سنجاق سر مزین به یک شکوفه طبیعی 
تور عروس مزین به گل های ریز طبیعی
اول لباس، بعد دسته‌گل 

 

اگر می خواهید دسته گل عروسی تان خاص باشد و از بیشتر دسته گل هایی که در همه عروسی ها می بینید خوش تان نمی آید، می توانید این چند نکته را به گل فروش مورد نظرتان بگویید تا یک دسته گل خاص برای شما حاضر کند.

 

 تاج گل نه! دسته گل:1
به جای این که برای ساقدوش ها دسته گل سفارش دهید، از گل فروش بخواهید برای شان تاج گل هایی ظریف درست کند تا به موهای شان بزنند درست مثل الهه های رومی. استفاده از غنچه های گل در طراحی این تاج ها ایده بی نظیری است که کمتر عروسی به فکرش می رسد.

 گل های گران نه! گل های ارزان:2
به جای این که تمام گلدان های روی میزها را از گل های گران قیمت پر کنید در مرکز گلدان چند گل زیبا و قیمتی بگذارید و اطراف آن را با گل های ارزان پر کنید.

 روی کت داماد دسته گل نه! یک گل:3
این روزها دامادهای شیک و ساقدوش های شان از گل های کوچک و نه چندان زیبا استفاده می کنند بنابراین شما هم می توانید به گل فروش یک زنبق یا آفتاب گردان کوچک سفارش دهید و بگویید آن را با روبانی کوچک که با کت وشلوار داماد هماهنگ است تزیین کند. معمولا دامادهای بچه مثبت روبان شطرنجی، دامادهای شیک از روبان راه راه و دامادهای محتاط روبان خال خالی سفارش می دهند.

 گل گنده نه! گل ظریف:4
در انتخاب نوع گل دقت کنید، قرار است این همه پول گل بدهید و حیف است که آنها را بعد از 1 هفته دور بریزید. برای استفاده بهینه از گل های جشن عروسی می توانید انواعی را سفارش دهید که بعدا بتوانید خشک شان کنید به عبارتی گل هایی را انتخاب کنید که بعد از خشک شدن ظاهری قشنگ داشته باشند. چنین گل هایی ظریف اند و گلبرگ و ساقه ضخیمی ندارند. این گل ها بعد از خشک شدن در زندگی مشترک تان کلی مورد استفاده دارند مثلا می توانید آنها را روی کارت های تبریک بچسبانید، در مهمانی ها برای تزیین میز از آنها استفاده کنید یا وقتی می خواهید به کسی هدیه بدهید از این گل های خشک در آن بریزید. برای این منظور گل های رز، زنبق، ارکیده، سوسن، داوودی و بنفشه انتخاب های مناسبی هستند. برای خشک کردن دسته گل باید آن را بر عکس از جایی تاریک که در معرض هوا است آویزان کنید.

 ساقه یک رنگ نه! رنگی رنگی:5
به جای این که ساقه دسته گل تان را با روبانی یک رنگ که معمولا هم سبز است بپوشانید و دورش یک روبان رنگی ببندید بهتر است خودتان بسته به رنگ گل هایی که انتخاب کرده اید در بازار بگردید و روبان هایی رنگارنگ با جنس های متفاوت مثلا ساتن یا مخمل تهیه کنید و دور ساقه دسته گل تان بپیچید.

 پایه های گل یکنواخت نه! متفاوت:6
اگر در سالن تان تعدادی میز با یک مدل گل داشته باشید چشم مهمان ها خسته می شود برای اجتناب از این طراحی یکنواخت و تکراری گل های ورودی باغ یا سالن، راه ورودی، میز خودتان، میز های مهمان ها، میز خانواده نزدیک را با یک مدل واحد اما در اندازه های مختلف بیارایید. مثلا می توانید روی برخی میزها از شیشه هایی به شکل هندسی که از یک مدل گل انتخابی تان پر شده استفاده کنید و روی برخی دیگر از میزها گلدان های بزرگ گل که با برگ های بلند و چند مدل گل تزیین شده اند را بگذارید.