چه کسی باید کار تزئین ماشین‌ عروس را انجام دهد؟
در مرحله‌ی بعد باید تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید خودتان ماشین‌تان را تزئین کنید یا ترجیح می دهید این کار را به یک شرکت تشریفات مجالس بسپارید.
شاید تزئین حرفه ای کمی هزینه بر باشد، اما دیگر دردسر تزئین ماشین‌ عروس روی دوش‌تان نخواهد بود و می‌توانید با خیال راحت به بقیه کارهایتان برسید.
از طرف دیگر، اگر خودتان ماشین‌تان را تزئین کنید هم می‌توانید بیشتر پس‌انداز کنید، هم احساس نزدیکی بیشتری به ماشین عروسی‌تان خواهید کرد. می‌توانید هرکاری که خودتان دوست دارید با ماشین‌تان بکنید. با این حال اگر هیچ تجربه‌ای در این زمینه ندارید، بهتر است قبل از تصمیم‌گیری نهایی کمی بیشتر فکر کنید..

*هنگام سفارش گل برای تزئین ماشین عروس سعی کنید از یک کارشناس رنگ و دکوراسیون مشورت بگیرید تا از رنگ های متضاد و شاد به خوبی استفاده کنید. اگر خودرویی سفید دارید از گل های سفید و یا بسیار روشن مانند صورتی ملایم به هیچ وجه استفاده نکنید زیرا اصلا جلوه نخواهند داشت و بالعکس اگر خودرویی تیره دارید سعی کنید گل های ملایم انتخاب کنید تا به چشم بیایند. اگر خودروی شما مشکی است به هیچ وجه از گل های یکدست و سفید استفاده نکنید زیرا خودرویتان به خودروی عروس شبیه نخواهد بود

روش‌های جالب برای تزئین ماشین عروس

 

می‌توانید از وسایل مختلفی برای تزئین ماشین عروس استفاده کنید از قبیل قوطی،نوارکاغذی رنگی و  دسته گل. سعی کنید از المان‌های سورپرایز بامزه استفاده کنید.  اگر شما مسئول تزئین ماشین عروس هستید و مراسم عروسی مورد نظر نیز خیلی رسمی نیست به نکاتی  که در ادامه متن آمده است توجه کنید..

 

عبارت‌ها و خطوط بامزه

چند عدد ماژیک رنگی بردارید و به ایده‌های جدید برای نوشتن عبارات و طرح‌های بامزه فکر کنید. می‌توانید اسم حیوانات خانگی یا عبارات خنده دار مربوط به مراسم عروسی را  روی ماشین عروس بنویسید. می‌توانید از خطوط موزون استفاده کنید. اما قبل از همه چیز مطمئن شوید که عروس و داماد از این طرح‌هایی که قرار است روی ماشین عروس ان ها بکشید دلخور نشوند.  .

 

از برچسب‌های کاغذی استفاده کنید

شک دارم کسی تا حالا چنین کاری کرده باشد اما اگر از این ایده خوش‌تان آمده است در اولین فرصت ممکن آن را انجام دهید. عروس و داماد در خانه خود برچسب‌های زیادی روی یخچال یا روی کامپیوتر خود دارند و حتی در محل کار نیز از این برچسب‌های کاغذی استفاده می‌کنند، پس استفاده از این تزئینات . برای ماشین عروس آن‌ها را ناراحت نخواهد کرد.

این برچسب‌ها نباید خالی از نوشته باشند پس از اطرافیان و مهمانان مراسم عروسی بخواهید که هر  هر آن‌چه که بلدند از شعر گرفته تا آرزوهایی که برای عروس داماد دارند و نکات خاصی در مورد زندگی زناشویی را روی این برچسب‌ها بنویسند

 

 

 

بادکنک

هر چقدر که می‌توانید بادکنک به شکل قلب بخرید، آن‌ها را پر از باد کنید، با نوارهای رنگی ببندید وبه  سقف ماشین عروس بچسبانید. از تعداد زیادی بادکنک در رنگ‌ها و شکل‌های مختلف  استفاده کنید. صندلی عقب ماشین عروس را از این بادکنک ها پر کنید.در واقع می توانید تمام ماشین عروس را

ماشین عروس را باز می کند بادکنک های قلبی شکل به پرواز در آیند.  پر از بادکنک‌های رنگی کنید تا این روش بسیار جالب و خلاقانه و البته رمانتیک است. بنابراین نگران نباشید و مطمئن باشید که عروس و داماد از این ایده شما خوش‌شان خواهد آمد.

 

از طرح‌های تزئینی مربوط به عروسی استفاده کنید

می توانید از طرح های مراسم عروسی جالب و خنده دار برای تزئین ماشین عروس استفاده کنید.مکان برگزاری مراسم عروسی می تواند منبع الهام بخش خوبی باشد.مثلا اگر مراسم عروسی کنار ساحل برگزار می شود می توانید از صدف های کنار دریا برای طرح های جالب استفاده کنید . یا اگر مراسم عروسی در باغ برگزار می شود می توانید از گلدان پلاستیکی برای تزئین ماشین عروس استفاده کنید. سعی کنید خلاق باشید.

 

عروسک‌

می‌توانید از عروسک‌های سبک که با کاغذ پر شده‌اند یا فانوس‌های کاغذی استفاده کنید. عروسک حیوانات بهترین گزینه‌ای است که می‌توانید انتخاب کنید. از عروسک حیواناتی که عروس و داماد دوست دارند استفاده کنید. عروسک ها را به شیشه ماشین عروس بچسبانید یا آن ها را به آینه ببندید. هرچه بیشتر ماشین عروس را شلوغ کنید بهتر خواهد بود.

 

حلقه گل

 

اگر قرار است مراسم عروسی رسمی باشد و یا شخصیت های خاصی در آن حضور دارند باید کاری کرد که تزئین ماشین عروس    فوق‌العاده به نظر برسد. در این صورت بهتر است از ایده‌های خنده‌دار استفاده نکنید اما خلاقیت را نیز فراموش نکنید

در سراسر دنیا از دسته‌ها و حلقه‌های گل برای تزئین ماشین عروس استفاده می شود. بهتر است طرحی شخصی و خلاقانه را برای تزئین ماشین عروس با گل به کار ببرید و از روش های کلیشه ای دوری کنید. برای مثال می توانید گل ها را به طرح اسم کوچک عروس و داماد یا حرف اول اسم آن ها روی ماشین عروس قرار دهید..

 

 

ریسه

آیا واقعا می خواهید که ماشین عروس شما با ماشین عروس بقیه فرق داشته باشد و همه انگشت به دهان بمانند؟ برای تزئین ماشین عروس از ریسه استفاده کنید. استفاده از ریسه باعث می شود که هنگام رفتن به محل در نظر گرفته شده برای ماه عسل همه آن ها را بشناسند. می توانید از لامپ های بزرگ برای برجسته کردن ماشین عروس و از لامپ های کوچک برای طراحی جملات کوتاه یا کلمات خاص استفاده کنید.البته باید فکری برای منبع تغذیه این لامپ ها هم بکنید.