متن کارت های عروسی

معمولا تمام مغازه هایی که کارت های عروسی عرضه می کنند مجموعه ای از متن های عروسی را هم در اختیار زوج جوان قرار می دهند که می توانید از میان آنها متن دلخواه تان را انتخاب کنید. اما گاهی پیش می آید که عروس و داماد از متن های موجود استقبال نمی کنند و ترجیح می دهند متن کارت عروسی شان منحصر به فرد و بکر باشد. در این حالت دو راه پیش رو دارید. اول اینکه متن دلخواه یا شعر دلخواه تان را از مجموعه های شعر شاعران انتخاب کنید و برای چاپ بفرستید یا اگر خودتان اهل ذوق و هنرید دست به قلم شده و متن یا شعری مناسب حال خودتان آماده کنید که هم برای مهمانان جذاب خواهد بود هم خاطره ای خوش برای تمام زندگی تان رقم خواهد زد

قبل از اینکه زیر برگه سفارش کارت عروسی را امضا کنید، خوب به نوشته ‌هایی که قرار است روی آن چاپ شود و البته نوع فونت، اندازه و مدل آن فکر کنید. اگر از دوران نوجوانی شعر یا متن خوبی را برای چنین کاری کنار گذاشته‌اید یا اگر خودتان آدم صاحب ذوقی هستید و می‌توانید متن دعوت را شخصا بنویسید که خوش به حالتان، در غیر این صورت بد نیست جستجوی ساده‌ای در اینترنت بکنید یا از کارت‌های عروسی که قبلا از طرف اقوام و آشنایان دریافت کرده‌اید، الهام بگیرید. یک بار دیگر تاکید می‌کنیم که نوشته‌های روی کارت درست مانند مدل آن، امری شخصی و سلیقه‌ای است اما اگر با حال و هوای مراسم جور نباشد، توی ذوق می‌زند و بی‌رودربایستی گاهی اوقات خنده دار می‌شود

ک نوشته یا شعر زیبا و خواندنی اگر با فونت نامناسب نوشته شود، اصلا به دل نمی‌نشیند و شاید حتی خوانده هم نشود. برای اینکه از شکیل بودن فونتی که انتخاب کرده‌اید، مطمئن شوید، بهتر است یکبار متن مورد نظرتان را با فاصله‌های دلخواه در نرم افزار ورد word تایپ کنید، سپس این نوشته را پرینت بگیرید و آن را به نزدیکانتان نشان دهید. در نهایت اگر فونت انتخابی شما خوانا و زیبا بود همین نوشته را با خودتان به مغازه‌های فروش کارت دعوت ببرید و به فروشنده نشان دهید. البته اگر روی کارت یا آگهی‌های تبلیغاتی نوشته‌هایی با فونت خاص دیده‌اید که به دلتان نشسته و نمی‌دانید که برای نگارش آن از چه فونتی استفاده شده، همان آگهی را همراه خودتان داشته باشید. در نود درصد موارد فروشنگان کارت دعوت فونت را می شناسند و میتوانند سلیقه شما را تامین کنند. تا حد امکان سعی کنید از فونت‌های دم دستی مانند نازنین و میترا و … استفاده نکنید چون کارت دعوت عروسی شما، پاکت آبمیوه یا تراکت تبلیغاتی مطب یک پزشک نیست. البته لازم نیست از آن طرف بام هم بیفتید و از چنان حروفی استفاده کنید که اصلا قابل خواندن نباشند چون قرار است اطلاعات زمانی و مکانی مجلس شما دراین کارت درج شود. اگر مهمانان نتوانند نوشته‌های روی آن را بخوانند، یکی دو روز مانده به عروسی باید به ده ها تلفن پاسخ بدهید و تاریخ و آدرس محل برگزاری مراسم عروسی را برای مهمانانتان تکرار کنید.
بهتر است هنگام انتخاب فونت نوشته‌های روی کارت دعوت، برای همه نوشته‌های از یک فونت خاص استفاده کنید. به کار بردن فونت‌های مختلف، یا برجسته کردن و کج کردن برخی از حروف یا نوشته‌ها، کارت دعوت را شلوغ می‌کند و نوعی بی نظمی را به ذهن بیننده القا خواهد کرد. البته این مساله در مورد آدرس و زمان عروسی صدق نمی‌کند و اتفاقا بهتر است که فونت این جزئیات، با فونت باقی نوشته‌ها متفاوت باشد

 

نکات درگوشی


 1.اگر برایتان ممکن است کروکی محل برگزاری جشن را نیز داخل پاکت کارت دعوت قرار دهید تا مهمان‌هایتان برای پیدا کردن محل جشن به دردسر نیفتند و با تاخیر به سالن نرسند.

 

2.موقع خرید و سفارش حتما نمونه‌ای از کارتی که دوست دارید یا مدل‌هایی که در اینترنت پیدا کرده‌اید همراه داشته باشید. اما به 2 یا 3 مدل بسنده کنید. در غیر این صورت فروشنده را حسابی گیج خواهید کرد.

 

3.موقع کنترل کردن نمونه اولیه کارت پپیش از چاپ نهایی آن، با دقت زمان و مکان جشن را چک کنید و مطمئن شوید که تاریخ مورد نظرتان مصادف با همان روز هفته است که روی کارت نوشته اید.

 

4.در مورد پر کردن کارت ها و نوشتن نام مهمانان روی پاکت وسواس داشته باشید! چون این مساله از نظر روانی بر ذهن مهمانان شما تاثیر خواهد داشت. اگر از بهارستان خرید کنید، فروشنده می‌تواند خطاطی را به شما معرفی کند که این کار را به نحو احسن برای شما انجام دهد.