انتخاب مناسب کیف عروس برای جشن عروسی

شاید کیف عروس کم اهمیت ترین و غیر ضروری ترین مورد بین وسایل و الزامات شب عروسی باشد و کمتر مورد توجه عروس خانم ها قرار بگیرد البته ما قصد نداریم مسئله کیف عروسی را مهمتر از آنچه هست جلوه بدهیم یا اینکه بگوییم به لحاظ اهمیت از بقیه موراد بالاتر است اما کیف عروس خانم باید حداقل از کیف های معمولی مهمانی و غیره متمایز باشد . انتخاب کیف عروسی مثل سایر تجملات عروسی کاملا سلیقه ای است اما یکسری توصیه ها کاملا عمومی می تواند به انتخاب درست و مناسب کیف عروسی کمک کند .
رنگ کیف عروس الزاما نباید سفید باشد.
کیف عروس می تواند به رنگهای نباتی یا ترکیبی از رنگهای سفید و نباتی هم انتخاب شود در هر صورت بهتر است رنگ کیفتان با لباس عروسیتان متناسب باشد و تفاوت معنادار و فاحشی در رنگ نداشته باشند

تزیینات روی کیف عروس
در بازار انواع مختلفی کیف برای عروس خانم ها وجود دارد کیف هایی با تزیینات مروارید یا گل های پارچه ای یا حتی گل های طبیعی ، کیف های با تزیینات شلوغ و یا تزیینات کم در انواع و شکل های مختلفی هم هستند. انتخابکیف عروس با طراحی شلوغ و یا ساده و جنس کیف همه بسته به سلیقه عروس خانم دارد اما حتما در انتخاب جنس و طراحی کیف ، مدل و نوع پارچه لباس عروستان را هم در نظر بگیرید و سعی کنید با هم متناسب باشد و توی ذوق نزند.

اگر لباس عروسیتان پر چین بوده و شلوغ می باشد بهتر است کیف عروس ساده تری را انتخاب کنید و برعکس اگر لباستان ساده طراحی شده است انتخاب یک کیف کار شده نمیتواند انتخاب بدی باشد .
کیف و کفش عروسی باید ست باشد
اینکه کیف و کفش عروس را باید ست کرد واقعا الزام ندارد و عروس خانم می تواند کیف و کفش متفاوت از هم انتخاب کند معمولا چون لباس عروس خانم ها بلند است کفش کمتر به چشم می آید ولی کیف عروسی جلوه بیشتری داشته و می توان برای انتخاب آن حساسیت بیشتری به خرج داد

نکاتی درباره انتخاب کفش عروس
همه عروس خانم‌ها برای مراسم ازدواجشان تمایل دارند که بهترین و مناسب‌ترین انتخاب‌ها را برای تمام موارد آرایشی، لباس و زیبایی خود داشته باشند. انتخاب یک جفت کفش عروس که هم شیک باشد و هم با مواردی که در ذهنتان هست، تناسب داشته باشد، کار مشکلی به نظر می‌آید که باید برای آن، به نکاتی دقت کنید…

 

قبل از خرید کفش عروسی حتما این مطالب را بخوانید:

♥ غروب بهترین زمان برای خرید کفش عروسی است. زیرا بر اثر فعالیت و راه رفتن در طول روز پاها کمی متورم و بزرگ می شود و چون عروسی نیز در غروب برگزار می شود باید کفش تان را به سایز غروب خریداری کنید تا در روز عروسی کفش های تان پای تان را نزند .
♥ برای روز عروسی تان سعی کنید کفش راحت انتخاب کنید چون شما مجبورید در این روز زیاد راه بروید و برقصید و اگر کفش تان پاهای تان را ناراحت کند شما را از میهمانی بیزار می کند و آن وقت است که برای تمام شدن این شب به یاد ماندنی لحظه شماری می کنید.
♥ سعی کنید روز قبل از عروسی حتما کفش های تان را بپوشید تا پاهای تان به اندازه ی کفش و مدل کفش عادت کند و اگر کفش تان چرم است پاهای تان در آن جا باز کند تا برای عروسی کارتان راحت باشد. در صورتی که امکان پوشیدن لباس عروس تان را داشتید حتما این کار را به همراه پوشیدن کفش های تان انجام دهید و با آن برقصید و راه بروید. زیرا راه رفتن با یک کفش پاشنه دار با لباس پف دار و حجیم کار سختی است و به تمرین نیاز دارد.

 

♥ سعی کنید کفش های تان با لباس تان هماهنگی داشته باشد . اگر لباس تان ساتن است کفش ساتن بخرید. اگر لباس تان گیپور است از همان گیپور روی کفش تان بدهید. اگر لبه ی تور سرتان روبان دوزی دارد کفش روبان دار بخرید، اگر روی لباس تان شکوفه دارد روی کفش تان نیز شکوفه بزنید. در صورتی که کفش مورد نظرتان را پیدا نکردید می توانید تکه ای از پارچه ی لباس عروس تان را به یک کفاش ماهر بدهید و مدل مورد نظرتان را به اوسفارش دهید. فقط باید مراقب بدقولی های احتمالی باشید.
♥ هنگام خرید کفش عروسی یا نامزدی تکه ای از پارچه ی لباس تان را به همراه داشته باشید تا بتوانید رنگ کفش و لباس را با هم مطابقت دهید . توجه کنید که والور رنگ های نباتی و شیری و سفید به هم نزدیک است و ممکن است شما را در انتخاب دچار اشتباه کنند .
♥ هنگام خرید کفش عروس به محل برگزاری عروسی توجه کنید . در صورتی که عروسی در باغ برگزار می شود کفش هایی که پاشنه های بلند و باریک دارند انتخاب خوبی نیستند . زیرا پاشنه ی کفش در خاک و چمن و سنگ ریزه ها فرو می رود و هم کفش تان خراب می شود و هم مانع راه رفتن شما می شود . اگر کف سالن سنگ یا سرامیک است و یا در زمستان و برف ازدواج می کنید باید از کفش های عاج دار استفاده کنید که مبادا سر بخورید . برای این کار می توانید کفش تان را به یک کفاش بدهید تا کف آن را پلاستیک عاج دار بکوبد .