عکس ها همسو با سلیقه ی عروس و داماد

 

از میان خیل عکس هایی که در آتلیه از شما گرفته می شود، به طور متوسط بیست تا سی عکس انتخاب خواهد شد. این عکس ها باید دقیقا منطبق بر سلیقه ی شما انتخاب شده و بر اساس سلیقه و خواست شما، رتوش و ادیت شود. با دقت تمام، به بگ راند عکس ها، نورپردازی ها، محیط عکاسی دقت کنید تا با مشکل مواجه نشوید.

 

 

مهارت در خدمت امکانات

 

فیلم خوب عروسی،  فیلم نامه ی خوب و عکاس حرفه ای می خواهد و تنها دوربین های خیلی مجهز، دلیل ثبت کردن عکسهای خوب نیستند با دوربین های ساده تر هم می شود عکس هایی زیبا خلق کرد.

 

بعضی از آتلیه داران مدعی می شوند که عکس های ما به روز است. این صحبت اصلا درست نیست، زیرا عکس ورژن نیست که هر ماه آپدیت شود.

 

 

عکسهای جان دار

 

روز عروسی شما یک روز تکرار نشدنی است. پس اجازه بدهید حس واقعی شما مثل، استرس، خنده های طبیعی، گریه ، شادی و در عکس ها نمایان باشد.  نباید در تمام عکس ها توی قالب خاصی فرو بروید و مو به مو گفته های عکاس را به اجرا در بیاورید. باید به یاد داشته باشید که شما بازیگر نیستید و قرار است عکس هایی از طبیعی ترین لحظه های عروسی تان ثبت کنید.

 

 

به رفتار و اخلاق عکاس دقت کنید…

 

فیلم بردار و عکاس، باید رفتار دوستانه و صمیمانه با عروس و داماد داشته باشند، چرا که در این صورت عروس داماد، احساس راحتی بیشتر با عکاس می کنند  و  از گرفتن عکس های احساسی و بوسیدن یکدیگر در عکس، خجالت نمی کشند و عکس ها طبیعی تر می شود.

 

 

فیلم و عکس به یاد ماندنی

 

عکس عروسی مهم ترین و خاطره انگیز ترین یادگاری مراسم شما است. چند سال دیگر که به عکس های عروسی تان نگاه کنید همه خاطره ها برایتان زنده می شوند . عکس عروسی تان با همه کسانی که شاید دیگر در میان شما نباشند؛ یاد آور همه خاطرات خوش مراسم شماست.

 

در هر مراسم عروسی، لحظات طلایی و تکرارنشدنی وجود دارد که، شما باید از عکاس مراسم بخواهید از آنها عکس بگیرد. عکس های عروسی که دلتان میخواهد داشته باشید را لیست کنید و به عکاستان بدهید؛ تا فراموش نکنید چه عکس های عروسی را می توانید یادگار داشته باشید.

 

فیلم عروسی هم می تواند به همان اندازه عکس عروسی، یاد آور شادی و لحظات بی مانند مراسمتان باشید. از تمامی لحظه هایی که برای آماده شدن شما و آقای داماد فیلم تهیه می شود، تا حضور پدر مادرها در کنار سفره عقد و لحظه بله گفتن عروس خانم.

 

فیلم عروسی گاهی هم می تواند به صورت مستند باشد و تمامی دقایق و روزهایتان را ثبت نماید. یادتان نرود برای فیلم عروسی، می توانید کلیپ اسپرت هم درست کنید. معمولا، در گالری عکس آتلیه ها می توانید نمونه های عکس، کلیپ و شیوه فیلم و عکس برداری را ببیند.

 

در خاطر داشته باشید، که یک عکس زیبا از مراسم عروسیتان زمانی مفهوم پیدا می کند که، شما به راستی و از صمیم قلب شاد و خوشحال باشید.

 

 

یک پیشنهاد هیجان انگیز:

 

اگر درباره ی عکس و فیلم عروسی بسیار حساس هستید و دلتان می خواهد همه چیز مطابق میل تان پیش برود و در عین حال، از نظر هزینه مشکلی ندارید و می توانید به حد کافی برای این کار هزینه کنید؛ پیشنهاد می کنیم که عکاسی عروسی تان را چند روز قبل از عروسی انجام دهید.

 

شاید به نظر عجیب بیاید ولی، بسیاری از آتلیه ها این پیشنهاد را به عروس و داماد ها می دهند. برای عملی کردن این پیشنهاد، ابتدا باید لباس عروسی تان را در اختیار داشته باشید، سپس با آرایشگر خود هماهنگی های لازم را انجام دهید تا برای آرایش مجدد تخفیف مناسبی برای شما در نظر بگیرد. همچنین ماشین عروسی تان را نیز باید گل آرایی کنید.

 

این کار حسن بزرگی دارد و آن صرفه جویی در وقت است. شما می توانید با خیال راحت تمام روز را صرف عکاسی کنید و تمام فیگورهای مد نظرتان را امتحان کنید. بدون اینکه نگران از دست دادن زمان باشید.

 

بنابراین در روز انتخاب عکس ها، دست تان برای انتخاب بازتر است و می توانید تعداد بیشتری عکس داشته باشید و روز عروسی تان را هم به گرفتن عکس با خانواده و دوستان تان اختصاص دهید. در چنین حالتی شما هم استرس زمان و از دست دادن فرصت های مناسب را نخواهید داشت و هم اینکه می توانید خاطره های بیشتری از جشن عروسی تان ثبت کنید.

 

 

نکته ی نهایی:

 

اگر می خواهید عکس های عروسی تان همیشه لبخند به لب هایتان بیاورند، در انتخاب آتلیه دقیق عمل کنید. نمونه کارهای آتلیه ها را با دقت بررسی کنید، اگر به دنبال تهیه ی کلیپ اسپورت برای نمایش در سالن عروسی هستید، حتما در این زمینه تحقیق کنید و نمونه کار بخواهید. سلیقه ی شخصی تان را برای آنها بازگو کنید و تمام آن چیزی را که از عکاس می خواهید برایش شرح دهید. در صورتی که از خانواده ای مذهبی هستید، به جنبه ی مذهبی کار، اشراف داشته باشید، اعم از اینکه پرسنل آتلیه خانم باشند، برای عکاسی به باغ شخصی بروید و فایل اصلی کارهای عروسی تان را پس از اتمام کار، از آتلیه تحویل بگیرید. چرا که تمام عکس های عروسی شما در نهایت در آتلیه ی مورد نظر آرشیو خواهد شد. به تجهیزات و امکاناتی که آتلیه در اختیار شما قرار خواهد داد دقت کنید، تعداد دوربین ها، لوازم نور پردازی و …. مهم هستند.

 

 

خلاقیت عکاس در طراحی فیگورهای جالب، رفتار مناسب و صمیمی عکاس با شما، کارهای قبلی و فضای خود آتلیه برای انتخاب بهترین گزینه حائز اهمیت هستند.