انتخاب تاج عروسی مناسب با مدل لباس و موهایتان

برای مراسم نامزدی بهتر است از گل های رنگی ، تاج های ظریف رنگی و فانتزی استفاده کنید تا برای روز عروسی بتوانید خودی نشان دهید و چیز جدیدی رو کنید .

برای صورت های گرد ، تاج هایی که شکل قله ی کوه (پرنسسی ) دارند مناسب ترند .
کسانی که مدل صورت کشیده دارند تاج های کوتاه و صاف یکدست که بلندی نداشته باشند برای صورت شان مناسب تر است

برای صورت های بیضی تاج هایی به صورت تل یا تاج هایی که در پیشانی می افتند انتخاب های خوبی خواهند بود .

تاج های حلقه ای با گل های طبیعی معمولا برای مراسم نامزدی و حنابندان زیبایی چشم گیری دارند . البته این تاج ها را برای ساقدوش های عروس – حتی ساقدوش های خردسال نیز می توان استفاده کرد . این نوع تاج ها بین مردم انگلستان بسیار پرطرفدار بوده و سمبل ابدیت بدون
شروع و پایان است.

تاج طلایی با مروارید های شیری رنگ برای لباس عروس های شیری نباتی مناسب هستند .

برای لباس عروس های سفید ، تاج نقره ای با جزئیات سفید یا کریستالی زیبا خواهد شد .

کسانی که موهای بلوند پلاتینی دارند با تاج های سفید ، کریستال و نقره ای محشر می شوند .

در انتخاب تاج عروس هرمدلی که انتخاب می شود باید حتما اندازه سر عروس بوده و احساس راحتی داشته باشید. هم چنین به راحتی قابل نصب بوده و از روی سر کنده نشود

تاج عروس انتخابی متناسب با فرم صورت باشد.

توجه به این نکته خیلی مهم است که نوع تاجی که انتخاب می کنید متناسب با فرم صورتتان باشد.بهتر است صورت های کشیده از تاج کوتاه تر و صورت های پهن از تاج بلندتر استفاده کرد.

صورت های بیضی می توانند از هرنوع تاجی استفاده کنند.

اشخاصی که پیشانی بلند دارند بهتر است از تاجی که روی پیشانی می آید استفاده کنند تا زیبایی آنان را چندبرابر کند

   

هماهنگی تاج  و لباس عروس یکی از موارد بسیار مهمی است که لازم است در انتخاب تاج به آن دقت شود. اگر بین تاج و لباسی که انتخاب می کنید هماهنگی نباشد باعث به هم خوردن هارمونی آرایش و لباستان هم خواهد شد و تاثیر مناسبی نخواهد داشت

در ادامه به مهم ترین نکات این وضوع می پردازیم :

  • افرادی که لباس عروس ساده انتخاب می کنند بهتر است تاج عروس ساده هم استفاده کنند.
  • اگر شینیون ساده انتخاب می کنید می توانید از یک تاج پرکار و شیک و توری چین دار استفاده کنید.
  • اگر شینیون شما پرکار است از تاج عروس و تور ساده تر استفاده کنید.

برای تزیین مدل های چتری پف دار که لایه لایه آرایش می شود از تاج متوسط (نه بلند و نه کوتاه) استفاده کنید. تاج باید از نوع یکدست از نظر ارتفاع و مدل انتخاب شود.

  • برای مدل های موی شلوغ و پرکار از گل های معمولی تر و کم کارتر استفاده کنید تا آرایش مو زیبایی خود را به صورت واقعی نشان دهد.

یکی از خریدهای عروسی که از اهمیت زیادی در زیبایی عروس برخوردار است،نحوه انتخاب تاج عروس است برخی ها تاج عروس را ایده ای جدید می دانند اما باید بدانید که وجود تاج به قرن ها قبل برمیگردد. در آن زمان ها تاج برای عروس یا عروسی استفاده نمی شد بلکه اهمیت داشتن تاج بقدری بالا بود که تنها پادشاه ها و خدایان تاج داشته اند. به مرور زمان جهت اینکه نیروهای جنگ تشویق شوند و بتوانند در نبردها پیروز شوند ، به آنها وعده تاج داده می شد تا انگیزه بیشتری پیدا کنند. تاج در آن زمان تنها از چند گل و یا جواهرات تزئین می شد و به مرور زمان شکل آن تجملی تر و زیبا تر شد اگر به زمان حال نگاه کنیم ، قطعا با انواع زیادی از تاج عروس مواجه خواهیم شد که هر کدام زیبایی خاص خود را دارد  قطعا در مراسم های عروسی زیادی شرکت کرده اید و عروس های زیادی را با تاج دیده اید که هر کدام ظاهر خاص و زیبایی را به عروس می دادند اما اگر در زمان قدیم زندگی میکردید و قصد ازدواج داشتید، یکی از شرایط هایی که میتوانستید تاج عروس داشته باشید، وضعیت اقتصادیتان بوده است در واقع تنها عروس خانم هایی در قدیم میتوانستند تاج عروس داشته باشند که وضعیت مالی بسیار خوبی داشتند زیرا قیمت این نوع تاج ها بسیار زیاد بوده است و حتی در بعضی موارد تاج عروس به عنوان هدیه از طرف خانواده داماد به عروس داده می شده است اما در حال حاضر میتوانیدانواع تاج عروس را با قیمت مناسب خریداری و یا حتی اجاره کنید و معمولا خیلی کم پیش می آید که عروس خانمی در شب عروسی از تاج استفاده نکند.

جالب است بدانید شکل و ظاهر تاج عروس در برخی کشورها، نمادی از همان کشور است این نماد میتواند تاریخچه ای از آن کشور را نیز نشان دهد اما معمولا در اکثر کشورها مانند کشور ایران، بیشتر به زیبایی تاج عروس و هماهنگی با مدل لباس و مو عروس توجه می شود برای مثال یکی از نکاتی که در هنگام انتخاب تاج عروس باید به آن دقت کنید، قد داماد است ! کوتاه تر بودن داماد از عروس، قطعا ظاهر خوبی در عکسهای ایجاد نمی کند بنابراین اگر با داماد هم قد هستید، باید در انتخاب اندازه و بلندی تاج عروس دقت کنید تا باعث نشود قد شما از داماد، بلندتر نشان داده شود البته اگر مجبور هستید که از یک تاج عروس بلند استفاده کنید، پیشنهاد می شود در پاشنه کفش عروس تجدید نظر کنید و کوتاه تر در نظر بگیرید.

هماهنگی تاج عروس با لباس عروس

راحت ترین راه جهت هماهنگ کردن لباس عروس با تاج عروس، نگاه کردن به تزئینات و مدل های هر دو است. برخی ها تصور اشتباهی دارند و فکر می کنند اگر هم لباس عروس و هم تاج عروس پر از طرح و نقش و گران قیمت باشد، زیبایی بیشتری بدست می آورند در حالیکه این مورد کاملا اشتباه است. اگر قصد دارید لباس عروستان پر از طرح و نقش باشد، باید تاج عروسی با طرح ساده انتخاب کنید همینطور برعکس این مورد نیز میتواند اتفاق بیفتد. یادتان نرود که مدل لباس عروس نیز در انتخاب اندازه تاج عروس نیز تاثیر دارد برای مثال لباس عروس در انواع بسیار متنوعی تولید می شود که یکی از آنها، به مدل لباس عروس پرنسسی معروف هستند و حتی جزء لباس عروس های پرطرفدار نیز محسوب می شود پیشنهاد سایت بزم یار برای این دسته از مدل لباس های عروس، تاج عروس بزرگ و با شکوه است. همچنین نکته دیگر قابل ذکر در ست کردن تاج عروس با مدل لباس عروس، هماهنگی در تزئینات به کار رفته است. برای مثال اگر مدل لباس عروس شما تشکیل شده از مروارید است، باید تاج عروسی از مروارید انتخاب کنید.

هماهنگی فرم صورت و تاج عروس

برای انجام آرایش قطعا دستتان باز است بنابراین پیشنهاد می شود ابتدا مدل آرایش صورت را انتخاب کنید و سپس به دنبال مدل تاج عروس بروید. برای اینکه بدانید چه مدل تاج عروسی به فرم صورتتان می آید، کافی است مدل تاج عروس را از لحاظ نوع و اندازه برعکس فرم صورتتان انتخاب کنید!  برای مثال اگر صورتی گرد دارید، باید تاج عروسی کشیده انتخاب کنید یا همینطور برعکس، اگر صورتی کشیده دارید، پیشنهاد سایت بزم یار انتخاب مدل تاج های عروس هدبندی است که در ادامه با این نوع تاج ها بیشتر آشنا خواهید شد. علت اینکه توصیه می شود تاج عروس باید هماهنگی لازم را با فرم صورت داشته باشد، حفظ زیبایی چهره عروس است برای اینکه بهتر متوجه این نکته شوید، میتوانید یک صورت کشیده را با یک تاج عروس بلند و نوک تیز تصور کنید! بنابراین حتی اگر مدل تاج عروس انتخابیتان بسیار زیبا است اما با فرم صورتتان هماهنگی ندارد بهتر است از انتخاب آن صرف نظر کنید و به دنبال مدل های دیگر باشید.

هماهنگی جواهرات با تاج عروس

این مورد همانند هماهنگی لباس عروس با تاج عروس است بدین صورت که تزئینات و طرح های به کار رفته در جواهرات عروس باید هماهنگی لازم را با مدل تاج عروس داشته باشد جواهرات شلوغ و پر از طرح نمیتواند ست خوبی برای تاج عروس پر از نگین و طرح باشد! پیشنهاد می شود برای هماهنگی بیشتر بین لباس عروس، تاج عروس و جواهرات، یکی از این سه را پر از طرح و نگین در نظر بگیرید و بقیه ساده تر باشند طرح های شلوغ میتوانند زیبایی و درخشندگی زیادی را ایجاد کنند اما ترکیب آنها با طرح های شلوغ دیگر به همان اندازه می تواند تاثیر منفی بگذارد. همچنین یکی از مواردی که در ست کردن تاج عروس با سرویس جواهرات تاثیر دارد، رنگ آن است سعی کنید رنگ هر دو را تا جای امکان یکی انتخاب کنید تا هماهنگی بیشتری ایجاد شود.

هماهنگی تاج عروس با مدل مو

یکی از مهمترین نکته هایی که باید در هنگام خرید تاج عروس به آن دقت کنید، مدل مو عروس است حتما و حتما ابتدا مدل مو را انتخاب کنید و سپس به دنبال انتخاب تاج عروس بروید زیرا قطعا تغییر مدل مو نسبت به خرید یا تعویض مجدد تاج عروس راحت تر خواهد بود. ابتدا باید بدانید آرایشگر، تاثیر زیادی در هماهنگی بین تاج عروس و مدل مو دارد قطعا باید آرایشگرتان بتواند با توجه به مدل مویی که برای شما انتخاب کرده است، مدل تاج عروس را نیز در نظر بگیرد و از همه مهمتر قبل از هر اقدامی در این مورد باید با شما مشورت کند. درست است که هماهنگی بین مدل تاج عروس و مدل مو از اهمیت زیادی برخوردار است اما تاج های عروس انواع بسیار مختلفی دارند و شما حق انتخاب دارید بنابراین پیشنهاد می شود مدل تاج عروستان را خودتان انتخاب کنید اما بگذارید نوع تاج عروس که در ادامه بیشتر با آنها آشنا می شوید را آرایشگرتان انتخاب کند.

انواع تاج عروس

بعد از اینکه با نکاتی جهت ست کردن تاج عروس با مدل مو، لباس عروس، جواهرات، فرم صورت و آرایش آشنا شدید، حال نوبت به انتخاب تاج عروس می رسد همانطور که در ابتدای مقاله ذکر شد، تاج عروس در انواع بسیار متنوعی وجود دارد بنابراین دست شما برای انتخاب باز است و محدودیتی از این نظر ندارید در این قسمت سعی می شود اطلاعاتی در مورد انواع تاج عروس، مدل و طرح آنها توضیح داده شود تا بتوانید بهترین انتخاب را در خرید تاج عروس داشته باشید.

جنس تاج عروس

بخشی از قیمت و ارزش یک تاج عروس، مربوط به جنس آن می شود تاج عروس از جنس نرم، سنگ، ژله ای و انعطاف پذیر وجود دارد که بر اساس سلیقه و نیازتان میتوانید نسبت به انتخاب آن اقدام کنید. برای مثال اگر احتمال میدهید تاج عروس از جنس سنگ باعث می شود مدل موهایتان خراب شود، پیشنهاد می شود تاج عروس از جنس نرم یا انعطاف پذیر را انتخاب کنید.

تاج عروس با گل طبیعی یا مصنوعی

اگر تاریخچه تاج عروس در ابتدای مقاله را مطالعه کرده باشید ، قطعا میدانید که در قدیم جهت اینکه مدل زیباتری به تاج عروس بدهند از گل برای تزئین آن استفاده می شد و از آن زمان تاکنون نیز عروس خانم هایی هستند که به مدل تاج عروس با گل طبیعی علاقه دارند و برای شب عروسیشان از این مدل استفاده می کنند. از آنجا که انتخاب مدل تاج عروس سلیقه ای است اما لازم میدانیم نکاتی را در مورد این مدل از تاج عروس با گل طبیعی توضیح دهیم همانطور که میدانید، در این مدل از تاج عروس از گل طبیعی استفاده می شود و مشکلی که اکثر گلهای طبیعی دارند، پلاسیده و پژمرده شدن آنها است در واقع برای جلوگیری از پژمرده شدن گل طبیعی شاید مجبور شوید دو یا سه عدد از آن را خریداری کنید تا در طول مدت شب عروسی جایگزین کنید تا حالت خود را از دست ندهد علاوه بر این مورد، استفاده از مدل تاج عروس با گل طبیعی محدودیت هایی را نیز دارد برای مثال نمیتوانید در فضای بسته از آن استفاده کنید زیرا قطعا بوی زیاد گل میتواند مهمانان را اذیت کند و به طرز عجیبی همه از شما دوری کنند! از نکته های دیگر در این مدل از تاج عروس میتوان به فصل گل ها اشاره کرد که در هر فصلی نمیتوانید از گل های طبیعی دلخواهتان در تاج عروس استفاده کنید. اما در نهایت اگر اصرار زیادی به استفاده از تاج گل عروس دارید، پیشنهاد سایت بزم یار انتخاب مدل تاج عروس با گل مصنوعی است که از هر لحاظ مانند نگهداری، ماندگاری و هزینه از تاج گل طبیعی بهتر و به صرفه تر است همچنین علاوه بر این مورد، در تاج گل عروس مصنوعی از تزئیناتی مانند سنگ های زینتی و درخشان نیز میتوان استفاده کرد و زیبایی بیشتری به چهره شما خواهد داد.

تاج عروس با مروارید

استفاده از زیورآلات در زیبایی تاثیر فوق العاده ای دارد حال اگر این زیورآلات در تاج عروس استفاده شود، میتواند شما را تبدیل به یک عروس درخشان کند! برای اینکه زیورآلات در تاج عروس بیشتر خودنمایی کنند، میتوانید از تاج عروس مروارید استفاده کنید البته تل مرواریدی نیز وجود دارد که میتوانید ترکیب زیبایی را بر روی موهای شما ایجاد و درخشندگی شما را بیشتر کند. تاج عروس با مروارید به دسته بندی های مختلفی تقسیم می شود برای مثال تاج عروس با مروارید ریز، تل مرواریدی ظریف و تاج عروس مرواریدی حجیم را میتوان در دسته بندی این مدل از تاج عروس قرار داد که انتخاب آن بستگی به سلیقه و از همه مهمتر، توجه به نکات ست تاج عروس با جواهرات دارد ( برای اینکه اطلاعات بیشتری در این رابطه کسب کنید ، میتوانید به هماهنگی تاج عروس با جواهرات در ابتدای مقاله مراجعه کنید ). برای مثال تاج عروس مرواریدی ریز با گوشواره مرواریدی ظریف میتواند ستی هماهنگ و زیبا ایجاد کند.

تاج عروس طلا

اگر بودجه کافی برای تهیه تاج عروس دارید، پیشنهاد می شود از تاج عروس طلا استفاده کنید البته دقت کنید که از این نظر اهمیت بودجه در خرید تاج عروس طلا پررنگ می شود که برای ست کردن این مدل از تاج عروس نیازمند خرید سرویس طلای عروس هم رنگ هستید و ممکن است هزینه ای که باید پرداخت کنید بیشتر از آنچه که تصورش را می کنید شود.

تاج عروس از جواهر

اگر به دنبال تاج عروسی زیبا و پرطرفدار هستید و از طرفی قیمت آن نیز برای شما مهم است، تاج عروس جواهرات میتواند مناسب ترین انتخاب برای شما باشد این مدل تاج عروس در قدیم برای ملکه ها استفاده می شده است بنابراین اگر میخواهید در شب عروسیتان مانند ملکه ها باشید، مدل تاج عروس تشکیل شده از جواهر را در لیست خریدتان قرار دهید. البته این مدل از تاج عروس، در دو نوع جواهرات اصل و مصنوعی طراحی و تولید می شود که اگر بودجه کمی را برای خرید تاج عروس اختصاص داده اید، میتوانید از مدل تاج عروس با جواهرات مصنوعی استفاده کنید که هزینه بسیار کمتری نسبت به نوع اول آن دارد.