یکی از چیزهای مهمی که به ظاهر عروسی شما جلوه ی خاصی میدهد ماشین عروسی و تزیین آن است.انتخاب و کرایه ی ماشین عروس شیک و ارزان که با شخصیت و استایل عروسی شما هماهنگ باشد کاری سخت و در عین حال لذت بخش و سرگرم کننده میتواند باشد. ما در آینه شمعدون با نوشتن نکاتی که در انتخاب و کرایه ماشین عروس باید در نظر بگیرید کار را برایتان راحت تر کرده ایم.

چند جانبه فکر کنید

هنگام در نظر گرفتن انتخاب هایتان برای انتخاب یک  ماشین عروس شیک  نکته ی مهم آن است که تمام ویژگی های کاربردی و ظاهری را در نظر بگیرید؛اعم از ظاهر شیک و سالم ماشین،احساسی که به ماشین دارید،بودجه ی شما در کرایه ماشین  و کارهایی که در روز عروسی با ماشین انجام میدهید.

اگر اجاره ماشین عروس کلاسیک یکی از گزینه های شماست بهتر است موارد زیر را در نظر داشته باشید.

  • اندازه ماشین عروس انتخابی شما چقدر است؟

اگر قرار است خودتان راننده باشید و با سایز و بدنه ماشین آشنا نیستید ممکن است در کنترل آن دچار مشکل شوید.همچنین بسیاری از ماشین های کلاسیک اتاقک کوچکی دارند،پس سایز ماشین را باید در نظر گرفت چرا که ماشین های کوچک فضای  کافی برای لباس عروس های بزرگ و پر از پف که زود چروک میشوند را ندارند.

  • ماشینی که کرایه میکنید سالم باشد

خیلی از موارد پیش می آید که علی رغم ظاهر سالم وشیک ،ماشین عروس شیک عروس داماد ها در  روز عروسی خراب میشود و آن ها را در راه میگذارد.پس قبل از عقد قرارداد مطمئن شوید که ماشین نقص فنی نداشته باشد و یا برنامه جایگزین برای آن در نظر بگیرید.این نکته را هم در نظر بگیرید که اگر راحتی ماشین برایتان مهم است،بخصوص اگر قرار باشد که با آن مسافتی طولانی رانندگی کنید، ماشین های کلاسیک انتخاب مناسبی برای شما نیستند.

  • فصل برگزاری مراسم و آب و هوا را در نظر بگیرید

هر چقدرمدل ماشین انتخابی شما قدیمی تر باشد،تکنولوژی و امکانات کم تری در اختیار شما میگذارد،برای مثال بیشتر ماشین های کلاسیک سیستم تهویه مناسب ندارند و این موضوع بخصوص در فصل گرم و یا روز های خیلی سرد سال مشکل ساز است.

زمان کرایه ی ماشین عروس چقدر است؟

معمولا بیشتر اجاره دهنده های ماشین عروس،کرایه ی ماشین را بر اساس ساعت حساب میکنند،بنابراین باید حواستان به زمان بندی درست و در نظر گرفتن تاخیرهایی که ممکن است در برنامه شما بوجود بیاید باشد.

رنگ مناسب برای یک ماشین عروس شیک کدام است؟

هیچ کس نمیتواند برای شما تعیین کند که چه رنگی بهتر است،انتخاب رنگ مناسب ماشین عروس کاملاَ بستگی به سلیقه شما دارد.شما باید تعیین کنید که چه رنگی مورد علاقه شماست.اما اکثر مردم رنگ سفید را برای ماشین عروس انتخاب میکنند که احتمالا به دلیل این است که هر نوع رنگ گلی روی رنگ سفید جلوه بیشتری دارد.

چه گلهایی مناسب تزیین ماشین عروس هستند؟

معمولاَ گلهایی برای تزیین  یک ماشین عروس شیک انتخاب میشوند که دوام بیشتری داشته باشند،درشت تر باشند و ارزان تر.گل های رز هلندی و یا گل های وحشی صحرایی انتخاب خوبی برای شما نیستند.در انتخاب رنگ گل باید گل هایی را انتخاب کرد که رنگشان با رنگ ماشین در تضاد باشد.همچنین در صورتی که عروسی شما در یک روز برفی و بارانی برگزار میشود فکر تزیین ماشین را از سرتان بیرون کنید و یا حداقل از تزئیناتی استفاده کنید که دوام و ماندگاری بیشتری داشته باشند

در نهایت برای انتخاب یک ماشین عروس شیک از سلیقه و ندای درونی خودتان غافل نشوید و به یاد داشته باشید چیزی که بیشتر از همه اهمیت دارد، خوشحالی شما و همسرتان اس

خاص بودن عروسی و برگزاری آن به شیوه ی متفاوت و به یادماندنی از دغدغه های مهم عروس خانم ها و آقا داماد ها ست. یکی از مواردی که ذهن زوج های جوان را به خود مشغول می کند، تزئین ماشین عروس است. آن ها بدین منظور به همه جا سر می زنند و هزینه های گزافی را متحمل می کند ، اما اکثرا چیزی که مد نظر داشتند، با کار انجام گرفته تفاوت دارد.

تهیه ی ماشین عروس زیبا و گشت زدن با آن در خیابان ها تا رسیدن به تالار و نیز پس از مراسم که عروس و داماد با همراهی مهمان ها به خانه می روند، از دوست داشتنی ترین اقسام عروسی برای همه می باشد.

در ادامه چند توصیه پیرامون تزئین ماشین عروس و نیز راه حل هایی برای بر هم نخوردن لباس پر از چین عروس خانم ها خواهید خواند. دختران در سنین کودکی و نوجوانی آرزوی سوار شدن بر کالسکه و اسب سپید، همراه با شاهزاده ی رویاهایشان را دارند. اما می دانیم که حداقل در کلان شهرها، به دلیل ازدحام جمعیت و کمبود امکانات چنین آرزویی محقق نخواهد شد. امروزه نیز آرزوی دخترها از کالسکه و اسب سپید به ماشین های مدل بالا و یا کلاسیک تغییر کرده است.

اگر خودرویی ندارید به موسسات کرایه ی اتومبیل مراجعه کنید. این موسسات خودروهایشان را به صورت ساعتی و یا روزانه در اختیار شما قرار می دهند. اگر قصد کرایه ی اتومبیل دارید حتما چند ساعت اضافه تر از برنامه ریزی هایتان پول بپردازید و فکر ترافیک، بدقولی مهمان ها وفیلمبردار، اتفاقات پیش بینی نشده و غیره را بکنید تا برای تحویل خودرو دچار استرس نشوید.

در کرایه ی ماشین های قدیمی دقت کنید و احتمال خرابی آن را بدهید. بسیار پیش آمده که خودروی عروس را با جرثقیل به تعمیرگاه برده اند.

در صورتی که اصرار بر کرایه ی این قبیل ماشین ها دارید، حتما راننده ی آن را هم با خود ببرید تا در صورت بروز مشکل به شما کمک کند.

گرلباس عروس بسیار حجیم است، چین دارد و دنباله ی آن بلند است، حتما اتومبیلی جا دار انتخاب کنید که اذیت نشوی

برای تزئین ماشین عروس از گل های درشت و رنگارنگ استفاده کنید.

اگر در فصل گرما ازدواج می کنید بهتر است وقت و هزینه ی خود را برای گل زدن ماشین تلف نکنید زیرا گل ها در هوای گرم فورا پلاسیده می شوند و جلوه ی خوبی به ماشین عروس نمی دهند.

کمی ابتکار داشته باشید و با تور و روبان و بادکنک و سنگ های تزئینی ماشین خود را بیارایید.

کرایه ماشین عروس

بهتر است اگر صاحب خودرو هستید، کرایه ی اتومبیل را از سرتان بیرون کنید.

  1. زیرا اولا جلوه ی خوبی ندارد و کار آدم های تازه به دوران رسیده است.
     
  2. ثانیا شما با خودروی خود آشنایی کامل دارید و نگران خرابی آن هم نیستید.
     
  3. ثالثا هزینه ی اضافی نمی کنید و در ضمن همیشه با آن خاطره خواهید داشت و هیچگاه از مد نمی افتد.

زیاد به فکر مدل بالا بودن ماشین عروس نباشید.

چند روز قبل از مراسم حتما وضع آب و هوا را از سایت های هواشناسی دنبال کنید.

اگر در روز عروسی هوا برفی یا بارانی بود فکر تزئین ماشین را از سرتان بیرون کنید چون بی فایده است.

مناسب ترین رنگ برای ماشین عروس رنگ سفید است.

زیرا هم با لباس عروس هماهنگ می شود و هم رنگ سپید، سمبل عشق و پاکی می باشد.

تزیین ماشین عروس

هنگام سفارش گل برای تزئین ماشین عروس سعی کنید از یک کارشناس رنگ و دکوراسیون مشورت بگیرید تا از رنگ های متضاد و شاد به خوبی استفاده کنید.

اگر خودرویی سفید دارید از گل های سفید و یا بسیار روشن مانند صورتی ملایم به هیچ وجه استفاده نکنید زیرا اصلا جلوه نخواهند داشت.

و بالعکس اگر خودرویی تیره دارید سعی کنید گل های ملایم انتخاب کنید تا به چشم بیایند.

اگر خودروی شما مشکی است به هیچ وجه از گل های یکدست و سفید استفاده نکنید زیرا خودرویتان به خودروی عروس شبیه نخواهد بود

نکته های طلایی

یکی از لوازم مهم درتشریفات عروسی، ماشین عروس است. نحوه ی انتخاب ماشین و تزئین آن از جمله مسائل مهم و البته شیرینی است که عروس و داماد ها با آن درگیر هستند.

اگر ماشین شخصی دارید، ترجیح اصلی این است که از همان ماشین برای تزئین استفاده کنید.

اگر می خواهید ماشین لوکسی را کرایه کنید؛ حتما چند ساعتی بیشتر از زمان مراسم را برای کرایه در نظر بگیرد و حساب اتفاقات غیر مترقبه را هم بکنید.

در صورتی که ماشین های قدیمی را برای کرایه انتخاب می کنید ترجیحا راننده ی آن را همراه داشته باشید، تا در صورت بروز هر نوع خرابی از پس  مشکلات به خوبی بر بیاید.

برای ماشین عروس سفید رنگ، از گل های سفید استفاده نکنید چرا که به طبع جلوه ی زیبایی نخواهد داشت.

سعی کنید رنگ بندی متنوعی را برای تزئین ماشین استفاده کنید . از گل های گران بها برای تزئین ماشین استفاده نکنید چون هزینه ی اضافی به حساب می آید و در نهایت چند ساعت بیشتر دوام نخواهد داشت