عکاسی و فیلم برداری

مسلماَ شما هم مثل هر عروس دیگری دوست دارید آلبوم عکس عروسی زیبایی داشته باشید و در عکس هایتان زیباتر از همیشه به نظر برسید.ما در آینه شمعدون تمام رازهایی که باید بدانید تا عکس عروسی شما بی نقص و رویایی باشد برایتان نوشته ایم.

سبک عکاسی خاصتان را پیدا کنید

اولین قدم برای داشتن عکس عروسی بسیار زیبا انتخاب یک عکاس حرفه ای است،سوالی که باید قبل از جست و جو بین آتلیه های مختلف از خودتان بپرسید این است که عکس های ایده آل شما چگونه هستند؟به طور کلی سه سبک برای عکاسی عروسی وجود دارد: عکاسی مستند که در آن عکاس صرفاَ وقایع را مشاهده و ثبت میکند، عکاسی سنتی عروسی که در آن عکاس با کارگردانی ژست و لبخند شما  و نوردر محیط های آتلیه و از پیش آماده شده از شما عکاسی میکند و عکاسی هنری که عکاس با هنرمندی و خلاقیت از زوایای نامعمول و محیط های خاص ذوق هنری خود را در عکس های شما پیاده میکند.ابتدا بفهمید کدام سبک عکاسی عروسی بیشتر با شخصیت شما متناسب است و بعد آتلیه عکاسی مناسبی را پیدا کنید که در همین سبک کار کند.

خود واقعیتان باشید

هیچ چیزی زیباتر از خود واقعی شما نیست،سعی کنید راحت باشید و به این فکر نکنید که در مقابل دوربین قرار گرفته اید. از چند روز قبل ژست هایی که در آن خوب به نظر میرسید را تمرین کنید.حواستان باشد که در عکس ها شانه هایتان را صاف نگه دارید ،صاف نگه داشتن پشت و شانه ها حتی در هنگام نشستن نشانه اعتماد به نفس شماست. سعی کنید مدام لبخند بزنید تا حتی در عکس هایی که مهمان هایتان بی اطلاع از شما میگیرند زیبا به نظر برسید.اگر با لبخند زدن در مقابل دوربین مشکل دارید چند بار بلند بخندید تا عضله ی صورتتان شل شوند و استرستان کم تر شود.

ژست مناسب در عکس عروسی

زبان بدنتان را بشناسید و بدانید برای هرکدام از اعضای بدنتان چه حرکتی مناسب تر است که عکس عروسی شما طبیعی و زیبا بشود.ما در اینجا نکاتی برای درست قرار گرفتن بدنتان در برابر دوربین به شما ارائه میدهیم.

  • چانه:برای اینکه زیر چانه تان غبعب نیاورد سرتان را بالا نگه دارید و در حالی که به سمت دوربین لبخند میزنید زبانتان را به سقف دهانتان بچسبانید.

  • آرنج:اگر لباس عروسی شما آستین دارد دست هایتان را خمیده و کمی دور تر از بدنتان قرار بدهید.قرار گرفتن دست هایتان روی شکم و کنار بدنتان باعث میشود که فرم بدنتان در عکس ها پهن به نظر برسد.

  • پاها: ژست هایی که در آنها بیشتر وزنتان بر روی یک پا هستند و پای دیگر خمیده است را امتحان کنید،این ژست ها به عکس عروسی شما حس اعتماد به نفس و زیبایی بیشتری میدهد.

  • دست ها: دست هایتان را بیکار به حال خودشان رها نکنید!اینکار به عکس شما حس بلاتکلیفی میدهد.سعی  کنید با دست هایتان چیزی را نگه دارید،مثلا دست داماد،دسته گل و تور.

پک زیباسازی همراه خود داشته باشید

با همه ی اشک ها،جنب و جوش و بوسه و آغوش هایی که در روز عروسی رد و بدل میشود امکان دارد که در میان جشن عروسی به یک تجدید آرایش و یا اصلاح مدل مو نیاز داشته باشید.کم پیش می آید که عروسی آرایشگرش را در تمام طول روز با خود همراه داشته باشد بنابراین لازم است وسایل ضروریتان همراهتان باشد.این وسایل میتواند شامل رژ لب،سایه چشم،سنجاق و اسپری مو،عطر بشود.اگر فکر میکنید که ممکن است موردی را از قلم بیندازید میتوانید مسئولیت را به یکی از ساقدوش ها یا همراهتان بسپارید.

 تکلیفتان را با فضای مجازی روشن کنید

خیلی از مهمان هایتان ممکن است در حین جشن عروسی با دوربین یا گوشی تلفنشان از شما عکس هایی بگیرند که مورد پسند شما نباشد و آن ها را در شبکه های اجتماعی انتشار بدهند،دوستانه از آنها بخواهید که تا وقتی که خودتان عکسی را تایید نکرده اید دست نگه دارند.اگر فکر میکنید ممکن است با این درخواست ناراحت بشوند میتوانید حداقل بخواهید که در عکس هایشان از فلش استفاده نکنند یا تنها در جایگاه مخصوص عکاسی از شما عکس بگیرند.

استرس را از خودتان دور کنید

اگر استرس داشته باشید در عکس ها مشخص میشود،دوربین را فراموش کنید و به دلیل برگزاری جشن و همسرتان فکر کنید،لبخند بزنید و حس زیبا بودن را به خودتان و همسرتان تزریق کنید.اگر سطح استرستان بیشتر از حد معمول است میتوانید از قرص های آرامبخش استفاده کنید.

با عکاستان صادق باشید

سعی کنید همه چیز را به عکاستان توضیح بدهید،اگر زاویه ای از صورت خودتان و همسرتان هست که دوستش ندارید به او بگویید.همچنین کسی را انتخاب کنید که مهمان های مهم را به عکاس معرفی کند تا کسی از قلم نیفتد.همچنین مشکلات خانوادگیتان را با عکاستان در میان بگذارید تا تنش  دیگری در روز عروسی بوجود نیاید.

حواستان به نور باشد

معمولاَ عکاس ها حواسشان به این موارد هست و نباید با تذکرهای بی مناسبت به عکاس حس دخالت کردن در کارش را بدهید؛ تنها این نکات را در نظر داشته باشید که نور طبیعی بسیار بهتر از فلش و پرژکتور است. همچنین از نور زیبا و رویایی آفتاب قبل از غروب غافل نشوید.

داشتن عکس عروسی بی نقص و زیبا آرزوی هر عروس و دامادی است که خاطره ی روز بزرگتان را تا سالها با آن زنده میکنید.به نظر شما چه راه های دیگری برای ثبت کردن حال جادویی روز عروسیتان وجود دارد؟نظرهایتان را برای ما بنویسید.

ژست عروس و داماد – ۸ ایده شگفت انگیز برای گرفتن عکس از عروس و داماد

ژست عروس و داماد

۱- ایده عکس عروس و داماد ، از فاصله دور تا آغوش یار

مشابه این مورد را در سری اول ایده های عکس عروس و داماد ارائه داده ایم. در این روش می توانید چندین عکس از هر نمایی که دوست دارید بگیرید و سرانجام عکسها را کنار همدیگر شماره گذاری کرده و قاب نمایید. عروس و داماد از یک فاصله نسبتا دور روبری هم قرار بگیرند. آنها می توانند در دست خود تعدادی بادکنک خوش رنگ و یا رنگارنگ داشته باشند. این بادکنک ها می توانند با یک ربان زیبا به هم متصل باشند. عروس و داماد از فاصله دور کم کم به هم نزدیک می شوند و وقتی به فاصله یکی دومتری یکدیگیر رسیدند، بادکنک ها را رها کنند. سرانجام نزدیک هم می شوند و هم را به آغوش می کشند. عکاس باید از تمام صحنه ها مو به مو عکس بگیرد و بهترین عکسها را انتخاب و کنار هم قرار دهد.

۲- عکس عروس و داماد در آغوش والدین

می توانید در قاب عکس های خود برای پدر و مادر خودتان هم جایی باز کنید. هم به صورت جدا و هم تکی. عروس و داماد با والدین خود در یک قاب جمع شوند و عکس یادگاری زیبایی را بگیرند. برای مثال عروس خانم در وسط بایستد و پد و مادر او از دو طرف او را بغل کنند یا او را ببوسند. در این هنگام عکاس از چند نما از آنها عکس بگیرد. همین کار را به صورت مشابه این بار برای داماد و پدر و مادر او انجام دهید و از آن ها هم عکس بگیرید. همانطور که عرض کردم در این ایده می توانید از عروس و داماد و خانواده هایشان با هم یک جا عکس بگیرید.

۳- عکس عروس و داماد به همراه قاب عکس عروسی والدینشان

در این ایده ناب هم قصد داریم پدر و مادر عروس و داماد را در قاب دوربین جای دهیم. با این تفاوت که این بار از عکس جوانی آن ها در روز عروسشان استفاده می کنیم. عروس و داماد در یک قاب قرار می گیرند و هر کدام به صورت جدا و همزمان یک قاب عکس که حاوی عکس روز ازدواج والدینشان است را در دست نگه می دارند و با هم عکس می گیرند. در این عکس ما سه عروس و سه داماد خوشبخت را به طرز زیبا و خاطره انگیزی کنار هم جمع کرده ایم. بعلاوه یاد و خاطره روز پیوند والدینتان را نیز زنده کرده اید.

۴- عکس عروس و داماد، ماجرای عروس و داماد و آینه

در این عکس سوژه ویژه ما آینه ای است که روبروی عروس و داماد قرار گرفته است. ابتدا به صورت جدا، هم از عروس و هم از داماد عکس می اندازیم. زمانی که قصد داریم از عروس عکس بگیریم او باید مقابل آینه بایستد. آینه باید ارتفاع مناسبی داشته باشد و به اصطلاح قدی باشد. آینه می تواند به دیوار تکیه داده شود. اما در این حالت عکس خیلی بی روح می افتد. پیشنهاد من این است که ساقدوشهای عروس آینه را به حالت مناسبی نگه دارند که هم عروس در آینه نمایان باشد هم ساقدوشها در قاب دوربین جای داده شوند.

۵- عکس عروس و داماد در حلقه ازدواج

اختصاصا این عکس فقط مخصوص عروس و داماد است. داماد دورتر از عروس و نزدیک به دوربین قرار می گیرد. داماد حقله ازدواج عروس خانم را در دست می گیرد. عکاس روی حلقه عروس خانم فوکوس می کند تا تصویر در ناحیه حلقه شفاف شود و بقیه مناطق دچار بلور شود. دراین حالت عکاس این عکس را می گیرد. با دیدن تصویر زیر متوجه منظور من خواهید شد.

۶- عکس عروس و داماد با دودهای رنگی

این ابتکار جالب چند سالی می شود که در دنیا با عنوان های مختلف و در مراسم های متعدد اجرا می شود. استفاده از این دودها نمای خاصی به مراسم شما می دهد و همچنین می توانید تصاویر شما را پر زرق و برق و رنگارنگ نشان دهد. چنانچه در حال خواندن این مقاله از سایت تشریفات تالارنامه هستید می توانید این ایده جذاب و جدید را در عکس های خود پیاده کنید. هم به صورت جدا و هم با مهمان ها و به صورت اختصاصی تر با ساقدوش هایتان از این مدل عکس ها بگیرید.

۷- عکس عروس و داماد با تم سفید

این مدل عکس گرفتن البته بسیار شایع است و در مراسمات عروسی که در کشورمان برگزار می شود از این مدل عکس گرفتن بسیار استفاده می شود. از عروس و داماد در دل طبیعت و از یک نمای مناسب عکس گرفته می شود. چیزی که باید بسیار به آن توجه کرد ترکیب رنگ های لباس عروس و داماد، دسته گل و طبیعت است. باید به شکل مناسب و البته زیبایی این ترکیب رنگ در کنار هم قرار بگیرد تا در نهایت عکس جالب و خاطره انگیز و اصولی گرفته شود.

۸- عکس عروس و داماد ، یک قلب برای همه

قصد دارم یک ایده جدید به شما نشان دهم. با چنین ایده ای قادر خواهید بود با تمام مهمان عکس یادگاری بگیرید. همه را در یک قاب جمع کنید و سپس از آن ها بخواهید طوری کنار هم قرار بگیرند که در نهایت از کنار هم ایستادنشان شکلی شبیه به قلب ایجاد شود. عروس و داماد می توانند در رأس قلب ایجاد شده قرار بگیرند و یا حتی در وسط باشند. سپس عکاس از این حالت عکس بگیرد .شما آزاد هستید که از سلیقه خود کمک بگیرید و به کمک مهمان ها اشکال جالب تری درست کنید و از خودتان عکس بگیرید. ترجیحا در مکان و منظره طبیعی این عکس را بگیرید تا به زیبایی و زنده بودن عکس و منظره بیفزایید.

شما در هر صورت از مراسم عروسی خود عکس های زیادی می گیرید. فراموش نکنید هر عکسی خاطره ساز نمی شود. از خلاقیت خود استفاده کنید. کمی ذوق به خرج دهید و سعی کنید جدیدترین و مناسب ترین ایده ها را برای عکس گرفتن از مراسم خود انتخاب کنید.