اگ تصمیم گرفته اید برای مراسم عروسی تان لباس عروس نخرید و آن را اجاره کنید بهتر است قبل از این کار نکات مهمی را بخوانید و بدانید.

اجاره  لباس عروس با رعایت چند نکته مهم

اجاره لباس عروس

امروزه اکثر عروس خانم ها به جای خرید لباس عروس ترجیح میدهند لباس عروس را از مزون های لباس عروس اجاره کنند و به امانت بگیرند زیرا بعد از عروسی این لباس هرگز به دردتان نخواهد خورد و هیچ استفاده ای از آن نخواهید داشت پس اجاره کردن لباس عروس ایده خوب و به صرفه ای است. برای اجاره کردن لباس عروس بهترین گزینه لباس عروس های تن پوش اول هستند.

نکات اجاره لباس عروس

تعداد محدودی از عروس خانم ها هستند که دوست دارند لباس عروس فقط و فقط تن خودشان رفته باشد و مخصوص خودشان دوخته شده باشد برای اینجور افراد اجاره کردن لباس عروس گزینه مناسبی نیست و آن ها باید لباس عروس بخرند که قیمت بسیار بالایی هم دارد. خانم هایی که لباس عروسی شان را میخرند بهتر است بدانند لباس عروس بعد از مراسم عروسی کاربردی ندارد و فقط میتوانید آن را یادگاری نگه دارید.

اصلی ترین دلیل اجاره کردن لباس عروس این است که در هزینه ها صرفه جویی شود، هزینه اجاره لباس عروس با هزینه خرید لباس عروس کلی تفاوت دارد پس اجاره کردن لباس عروس به صرفه است.

لباس عروس را اجاره کنیم یا بخریم؟

هنگام اجاره لباس عروس باید با دقت و حوصله لباس عروس را پرو کنید اگر نیاز به تغییر داشت مثلا اگر باید کمی تنگ میشد حتما قبل از تحویل لباس یکبار دیگر لباس را پرو کنید تا مطمئن شوید لباس درست اندازه شما است.

برای اجاره لباس عروس چند وقت مانده به مراسم عروسی اقدام کنید و همه مزون ها را بگردید تا لباس دلخواه و ایده آل تان را پیدا کنید اگر دیر بجنبید شاید لباس دلخواه تان را پیدا نکنید.

نکات انتخاب و اجاره لباس عروس

درباره اکسسوری های لباس عروس مانند تاج و تور و دستکش از مزون دار سوال کنید و بگویید آیا اکسسوری ها را هم با لباس عروس اجاره میدهید یا آن ها با هزینه جداگانه اجاره داده میشوند.

با مزون دار طی کنید که هزینه شستشو و خشک شویی بعد از استفاده از لباس به عهده شما است یا آن ها، اگر در اینگونه موارد به توافق نرسید بعدا با مشکل مواجه میشوید.

نکاتی که قبل از اجاره لباس عروس باید بدانید

قبل از اجاره لباس عروس باید نکات مهم قبل از اجاره لباس عروس را بدانید تا بتوانید راحت‌تر تصمیم بگیرید. اگر تصمیم به اجاره لباس عروس خود از مزون لباس عروس دارید پس شرایط اجاره لباس عروس را باید از آن آگاه باشید. خرید لباس عروس یکی از مهم‌ترین خریدهای مراسم عروسی است که عروس خانم‌ها ب آن بسیار اهمیت می‌دهند. میدانیم که امروزه لباس عروس بسیار گران است و باید هزینه زیادی را صرف خرید آن بکنید و بعد از روز عروسی،لباس عروس شما دیگر به کارتان نمی‌آید.

شرایط اجاره لباس عروس

وقتی قاطعانه تصمیم گرفتید تا لباس عروس خود را اجاره کنید باید آن را از یک مزون معتبر تهیه کنید. البته به این نکته باید توجه کنید که هر گرانی دلیل بر عالی بودن آن جنس نیست و شما باید کاملاً هوشمندانه و دقیق مزون خود را انتخاب نمایید. زیرا برخی از مزون‌ها هزینه‌های گزافی را بابت خسارت دریافت می‌کنند درصورتی‌که لباس عروس قبل از تحویل داده شدن به شما دارای نواقصی بوده است که شاید شما متوجه آن نشده باشید پس انتخاب یک مزون لباس عروس خوب می‌تواند ریسک این موارد را کاهش دهد.

برای اجاره کردن لباس عروس سریع‌تر اقدام کنید

با توجه به اینکه در اجاره لباس عروس محدودیت ازنظر سایز و اندازه لباس‌دارید پس بهتر است هر چه سریع‌تر اقدام کنید. شاید نیاز باشد تا زمان بیشتری را صرف پیدا کردن لباس عروس مناسبتان کنید که ازنظر قد، سایز اندازه شما باشد. البته برخی از مزون‌ها با همکاری خیاط‌های چیره‌دست لباس انتخابی شمارا با توجه به سایز و اندازه شما تغییر می‌دهند بدون آنکه فرم و مدل لباس به هم بخورد.

شرایط اجاره لباس عروس را مکتوب نمایید

بعد از انتخاب لباس عروس خود حتماً قراردادی به‌صورت مکتوب با مزون مربوطه تنظیم نمایید و اگر مزون حاضر به تنظیم این قرارداد نبود شما می‌توانید مواردی را که بین شما و او گفته می‌شود در حضور او بنویسید و نگه‌دارید. این موارد شامل تحویل لباس عروس چند روز قبل از مراسم عروسی، تمیز بودن لباس و قبل از تحویل دادن به شما به خشک‌شویی داده‌شده باشد، شرایط تحویل و هزینه حمل‌ونقل و مواردی از این قبیل را مشخص کنید تا بعد از مراسم مشکلی بین شما و مزون پیش نیاید.

اجاره کردن لباس عروس

موارد دیگر برای اجاره لباس عروس

عروس خانم‌هایی که دوست دارند لباس عروسی‌شان خاص و تک باشد و فقط اولین بار به تن خودشان رفته باشد، اجاره لباس اصلاً گزینه مناسبی برایشان نیست. در این مورد عروس خانم باید لباس عروس موردنظر خود را به خیاطی بدهد تا فقط برای شخص او بدوزد.

اجاره لباس عروس

لباس عروس یادگاری ارزشمند از روز عروسی است اما کاربرد چندانی در زندگی مشترک شما ندارد و به‌جز پوشیدن آن جلوی آینه و یا عکس انداختن با آن برای سالگرد عروسی کاربرد دیگری ندارد مگر اینکه تصمیم بگیرید لباس عروسی خود را اجاره بدهید و از این راه پولی نیز به دست می‌آورید.

صرفه جویی در هزینه ها

یکی از اصلی‌ترین دلایل برای اجاره لباس عروس، صرفه‌جویی در هزینه‌ها است. البته باید به این نکته توجه کنید که برای اجاره بعضی از لباس عروس‌ها شما مبلغی که پرداخت می‌کنید تفاوت زیادی با خرید آن ندارد اما در موارد دیگر به‌خصوص اگر لباس عروس بیش از دو بار اجاره داده‌شده باشد هزینه‌ای که برای اجاره آن پرداخت می‌کنید پایین‌تر است

رنج قیمت برای اجاره لباس 

در اولین ملاقات با مزون دار به او بگویید که قیمت موردنظر شما در چه رنج قیمتی است و بیشتر از آن نمی‌توانید پرداخت کنید و با این کار هم در وقتتان صرفه‌جویی کرده‌اید و همچنین لباس عروس‌هایی که قیمت بالاتری از رنج قیمتی که شما گفته‌اید دارد را نمی‌بینید و وقتتان صرف دیدن و یا پوشیدن آن نمی‌شود.

هزینه های دیگر

در اغلب موارد هزینه شست‌وشو و خشک‌شویی لباس عروس به هزینه اجاره لباس اضافه می‌شود. پس قبل از اینکه با شنیدن این موضوع موقع پرداخت آن متعجب شوید با مزون دار درباره آن صحبت کنید.

اکسسوری لباس عروس

به سایر اجزای لباس عروس مانند تور، دستکش، تاج، گل سر، کیف ، شنل و… توجه کنید که همراه لباس عروس دارد و یا خیر. در اغلب مزون‌ها اکسسوری های جانبی لباس عروس به همراه خود لباس نیست و شما باید هزینه جداگانه‌ای برای اجاره آن بدهید. پس حتماً درباره این مورد با مزون دار صحبت کنید تا از آن مطلع شوید.