همه نکاتی که باید درباره آرایش عروس بدانید

هر آنچه که درباره آرایش  عروس باید بدانید، اینجاست

زمانی که صحبت از مراسم عروسی به میان می آید، اولین چیزی که در اذهان نقش می بندد، ظاهر زیبا و فریبنده عروس است. به طور قطع، یکی از مواردی که در ظاهر عروس خانم حائز اهمیت می باشد، مدل آرایش وی است که در صورت رعایت تمامی اصول به نحو احسن، در خاطر تمامی مهمان ها ماندگار خواهد شد. از این رو، معمولا عروس خانم ها با دقت و وسواس زیادی به دنبال بهترین مدل آرایش عروس می گردند. اما گاهی بنا به دلایلی نظیر عدم وجود تجربه کافی در انتخاب صحیح، نتیجه مورد نظر حاصل نمی شود و متاسفانه خسارت های جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت.
اگر شما هم قصد دارید به زودی عروس شوید و به دنبال یک میکاپ آرتیست حرفه ای برای بهترین شب زندگی تان هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله همه نکاتی که باید درباره آرایش  عروس بدانید را از وب سایت رژلب از دست ندهید.

بایدها و نبایدهایآرایش عروس

اگر تاکنون فقط از یک سبک آرایشی پیروی می کردید، بهتر است سریع تر دست بجنبانید و مدل های دیگر آرایش را نیز امتحان کنید. شاید تکنیک های جدید به صورت شمابیشتر بیایند و تغییراتی که به دنبال آن بودید را بهتر و اساسی تر به صورت شما هدیه دهند. برای این کار می توانید پیش از مراسم عروسی خود، یک روز را به تست آرایش  عروس اختصاص دهید و از آرایشگر خود بخواهید سبک های مختلف آرایش را روی صورت شما امتحان کند. همچنین می توانید چند عکس از مدل های آرایشی مورد نظرتان را به آرایشگرتان نشان دهید و از او بخواهید که روی صورت تان پیاده سازی کند.
اگر چه به آرایشگرتان اعتماد کرده اید و چهره خود را به دست او سپرده اید؛ اما این موضوع بدان معنی نیست که هیچ نظری در کار او نداشته باشید. از آن جایی که میکاپ آرتیست شناخت چندانی بر شما و سلیقه تان ندارد، باید در مورد علایق خود و شیوه های آرایشی که می پسندید با وی صحبت کنید. البته آرایشگرها با توجه به تخصص و تجربیات خود معمولا آرایش متناسب با چهره شما را برمی گزینند؛ اما اگر علاقه به متد آرایشی یا استفاده از رنگ خاصی دارید، حتما در این مورد با میکاپ آرتیست خود مشورت کنید.
البته برای انتخاب مدل آرایش باید همواره به چند نکته توجه داشته باشید. نخستین نکته استفاده از مرغوب ترین و بهترین برندهای آرایشی جهان است. بهتر است برای با شکوه ترین شب زندگی تان کمی دست و دلبازانه عمل کرده و آرایشگاهی را انتخاب کنید که از به کارگیری برندهای برتر لوازم آرایش در آن اطمینان داشته باشید. این نکته از آن جایی حائز اهمیت است که شما در روز عروسی تان مجبورید در موقعیت های مختلف آب و هوایی نظیر گرما، باد، باران و برف قرار گیرید و تعریق زیاد یا بارندگی می تواند آرایش شما را به کلی خراب کند و شما را با یک دنیا اندوه تنها بگذارد.
بهتر است در انتخاب مدل آرایش عروس از دنبال کردن مد بپرهیزید. مد شاید اولین چیزی باشد که برای این کار به دنبالش می روید؛ اما از یاد نبرید که شما تا آخر عمرتان به تصاویر روز عروسی تان نگاه خواهید کرد و مد تا زمان زیادی نمی تواند یار و همراه همیشگی شما باشد. در این شرایط،آرایش کلاسیک که همیشه از جذابیت بالایی برخوردار است، می تواند یکی از بهترین انتخاب ها باشد. علاوه بر این، ازآرایش زیاد نیز بپرهیزید؛ چون معمولا زیر نور فلش جلوه بدی پیدا کرده و عکس های چندان جذابی برای شما به جای نمی گذارد.

بایدها و نبایدهای آرایش و گریم عروس

سعی کنید از سایه های چشم بسیار پررنگ نیز دوری کنید. سیاه کردن افراطی چشم ها نه تنها هیچ جذابیتی برای چهره ندارند، بلکه زیبایی آن ها را نیز از بین می برند. اگر علاقه زیادی به استفاده از سایه های تیره دارید، بهتر است این کار را در حد خیلی کم انجام دهید. علاوه بر این، بهتر است از براق کردن یا مات کردن بیش از حد چشم ها نیز اجتناب کنید.آرایش خیلی براق دوام زیادی روی پوست شما نخواهند داشت و به سرعت از روی پوست پاک می شوند.آرایش چشم مات نیز منجر به خشکی و ترک پوست می شوند. از این رو، بهتر است از لوازم آرایش استفاده کنید که حامی اندکی مرطوب کننده نیز باشد. با انجام این کار، نه تنها دوام آرایش خود را افزایش داده اید، بلکه جلوه طبیعی تری نیز به آن بخشیده اید.

نکاتی که قبل ازآرایش عروس باید به آن توجه داشت

همان طور که قبلا نیز به آن اشاره کردیم، بهتر است پیش از موعد عروسی به نزد آرایشگرتان مراجعه کرده و از او بخواهید علاوه بر دادن مشاوره، مدل های مختلف آرایش عروس را روی صورت تان امتحان کند. بهتر است بین بازه مشاوره و روز عروسی، حداقل 3 الی 5 هفته فاصله وجود داشته باشد. هر چه را که می خواهید برای اولین بار انتخاب کنید، از آرایشگرتان بخواهید در روز تست روی صورت تان پیاده سازی کند. به عنوان مثال اگر تا به حال آرایش برنزه نداشته اید، می توانید این روز را به آرایش برنزه اختصاص دهید تا از هماهنگی آن با اجزای صورت و سایر رنگ های آرایشی اطمینان حاصل کنید.

سعی کنید روزی که برای تست مدل آرایش عروس نزد میکاپ آرتیست خود می روید، لباسی به رنگ سفید بر تن کنید. در این شرایط بهتر می توان تشخیص داد که آیا رنگ آرایش تان با لباس عروس تان همخوانی دارد یا خیر. حتی می توانید چند عکس بدون فلش نیز از خود تهیه کنید تا هماهنگی آرایش با لباس تان را بهتر متوجه شوید. به این نکته توجه داشته باشید که آرایش عروس تنها به آرایش صورت ختم نمی شود. شما باید در مرحله بعد به سراغ گردن، شانه ها و در صورت باز بودن آستین لباس، به سراغ دست ها نیز رفته و هماهنگی این نقاط با پوست صورت را یکی کنید. می توانید از فون بدن همرنگ با کرم پودر خود استفاده کرده و ظاهر طبیعی و یکدستی به بازوها و شانه بدهید.

هر آنچه پیش از مراسم عروسی برای آرایش عروس باید بدانید

انواع سبک آرایش  عروس

مدل آرایش عروس در فرهنگ های مختلف، متفاوت است و این تفاوت ها خود را با گذشت زمان بیشتر نشان می دهند. به عنوان مثال، سبک آرایش عربی یا خلیجی را در نظر بگیرید که در آن تمرکز روی چشم ها قرار دارد؛ چشمانی آرایش شده با سایه های اسموکی و خط چشم ضخیم که حتی از یک فرسخی نیز قابل مشاهده هستند. در مقابل، آرایش اروپایی را در نظر بگیرید که در کل جهان به سادگی مشهور است. البته این موضوع به معنی آن نیست که عروس های اروپایی در شب عروسی خود بدون آرایش حاضر می شوند؛ بلکه رنگ های به کار برده شده در آرایش آن ها به حدی ملایم و ملیح است که چهره طبیعی به عروس می بخشد. آرایش عروس ایرانی در نقطه ای میان سبک آرایش خلیجی و اروپایی قرار دارد. به بیان دیگر، ترکیبی از این دو سبک آرایش در آرایش عروس ایرانی به خوبی قابل مشاهده است.

انتخاب رنگ رژ لب عروس

تفاوت رنگی پوست صورت و بدنتان را از بین ببرید

برای اینکه ظاهری طبیعی و یکدست داشته باشید باید بعد از آرایش چهره تان از کرم پودری که برای صورت خود استفاده نموده اید به گردن و حتی شانه هایتان بزنید تا تفاوت رنگی با صورتتان نداشته باشد ، در غیر اینصورت ظاهری غیر طبیعی خواهید یافت.

از سایه های تیره استفاده نکنید

برای اینکه چشم هایتان زیباتر شود و طبیعی به نظر برسر هیچ گاه از سایه های چشم بسیار پررنگ استفاده نکنید . در صورت سیاه کردن بیش از حد چشم هایتان ، نه تنها به جذابیت صورت خود نیافزوده اید بلکه زیبایی طبیعی چشم هایتان را نیز از بین خواهید برد.