نکات طلایی در انتخاب تاج عروس

نکات طلایی در انتخاب تاج عروس

بعد از ذکر این موضوع که تاج عروسی از مشخصه های زیبای عروس به شمار می رود و اهمیتی به اندازه میکاپ عروس دارد،لذا انتخاب آن را که حتما جزو آخرین موارد خرید قرار داده اید و متاثر از چهره ی عروس و معیارهای دیگر است، وقت بگذارید و با دقت و وسواس بیشتری به سراغ خرید یا اجاره ی آن بروید.

نکته ی یک

مدل موی عروس

تاج های پرنسسی برای موهای باز یا شینیون پایین و تاج های هدبندی که روی پیشانی قرار می گیرند،برای مدل موهایی که بالا شینیون شده است و بیشتر در مراسم هایی مانند نامزدی و عقد کاربرد دارد.

نکته ی دو

رنگ موی عروس

رنگ موهای یکدست و ساده با تاج شلوغ و موهای مش شده با تاج ساده همخوانی ندارد.

نکته ی سه

– مدل صورت عروس

تاج های کوتاه و نیم دایره با طرح هلالی برای صورت های کشیده مناسب است و تاج های کشیده و بلند برای صورت های گرد پیشنهاد میشود.

نکته ی چهار

– ‎مدل سرویس عروس

‎اگر سرویس عروس دارای چند مروارید باشد،از،تاجی با تزیین مروارید استفاده کنید ،به یاد داشته باشید که از نگین یا مروارید به اندازه ی کم استفاده کنید،در ضمن رنگ تاج را میتوانید هم رنگ سرویس طلای خود انتخاب کنید یا اگر در سرویس طلا،نگین رنگی دارید،تاجی با همان رنگ سنگ یا نگین انتخاب کنید.

‎نکته ی پنج

مدل لباس عروس

مدل لباس عروس و تاج با هم رابطه ی معکوس دارند،به این ترتیب که اگر لباس و تور عروس ساده و کم نگین باشد،مدل تاج را میتوانید پر زرق وبرق انتخاب کنید.ولی اگر لباس عروس پر از نگین و دانتل شلوغ باشد،بهترین انتخاب برای شما ساده ترین تاج خواهد بود.

نکته شش

– اختلاف قدی عروس و داماد

اکر اختلاف قدی کم باشد،به هیچ عنوان از کفش عروس پاشنه بلند و تاج بلند یل شینیون بالا استفاده نکنید. برعکس اختلاف قدی زیاد را میتتوانید با کفش پاشنه بلند و تاج بلند و نوک تیز به حداقل برسانید.

نکته هفت

– وزن تاج

حتما به وزن تاج دقت کنید،اگر تاجتان سنگین باشد،ممکن است بعد از چند ساعت شما را کلافه کند،خصوصا اگر از آن دسته افرادی هستید که زود خسته میشوید و یا عوامل محیطی باعث سردرد شما میشوند،حتما از تاج های ژله ای که قابل انعطاف و سبک هستند،استفاده کتید.

نباید های انتخاب تاج عروسی

تاج گل و ریسه ها نیز جزو تاج عروس هستند اما برای روز عروسی توصیه نمیشوند، چرا که مراسم شما از صبح تا آخر شب به طول خواهد انجامید و مطمئنا هیچ گل طبیعیی تا آخر شب شاداب وزیبا نخواهد ماند.تاج های گل طبیعی یا مصنوعی برای مراسم نامزدی و عڪاسی اسپرت مناسب است.

خودداری از خرید تاج

نیازی به خرید تاج نیست،میتوانید آن را از مزون لباس یا آرایشگاهتان اجاره کنید،ولی قبل از اجاره تاج حتما با شینیون کار و آرایشگرتان هماهنگ کنید تا بنا به مدل در نظر گرفته شده برای شینیون شما ،اقدام به انتخاب و اجاره تاج کنید.

 راهنمای انتخاب تاج عروس

عروس خانوم ها در انتخاب همه جزییات عروسی شان باید دقت کنند و هر چیزی را متناسب با شکل صورت ، اندام و دیگر چیزها انتخاب کنند. یکی از این موارد تاج عروس است. برای تاج عروس مناسب باید خیلی چیزها را در نظر بگیرید. مدل مو و شینیون عروس، مدل آرایش عروس، فرم صورت نوع پارچه لباس عروس تان. اگر به این‌ها توجه نکنید، قطعا در انتخاب تاج نمی‌ توانید انتخاب خوبی داشته باشید. تاجی که شب عروسی روی سرتان می‌گذارید. شما را تبدیل به ملکه می‌کند. پس با در نظر گرفتن جزئیات ملکه‌ی بی نقصی باشید. در خریدهای عروسی، تاج عروس باید جزو آخرین وسایلی باشد که شما می‌ خرید. تاج عروس انتخابی شما باید با لباس و مدل موها و همینطور فرم صورت‌ تان کاملا همخوانی داشته باشد.

کدام تاج‌ را برای عروسی انتخاب کنیم

اول از همه بلندي و كوتاهي تاج بايد باتوجه به قد عروس و داماد انتخاب شود. مثلا وقتی قد دامادی نسبتا قدی کوتاه دارد عروس‌ خانم نباید تاج بلندی انتخاب کند که قدش بلندتر از داماد جلوه کند؛ اما به غیر از قد نوع آرایش موها و اندام باید در انتخاب تاج درنظر گرفته‌ شوند.

تاج‌ عروسی بلند

براي صورت‌هاي گرد و درشت همچنین  بهتر است این تاج‌ها روی شينيون‌هاي كلاسيك و كشيده کار شوند.

تاج‌ عروسی كوتاه و یا خوابیده

اگر صورتی کشیده دارید سراغ این نوع تاج‌ها بروید البته یادتان باشد که از آرایشگرتان بخواهید موهای‌تان را طوری آرایش کند که قسمتی از موها در کناره‌های سر قرار بگیرد. همچنین شينيون كلاسيك می‌تواند زیبایی شما را چند برابر کند.

تاج‌ عروسی ژله‌اي

این نوع تاج‌ها معمولا فانتزی‌تر هستند بنابراین آرایش موها هم نباید کلاسیک باشد. اگر می‌خواهید از چنین تاجی استفاده کنید از آرایشگرتان بخواهید موهای‌تان را شينيون باز کند یا از مدل‌های فر و شلوغ استفاده کند.

فرم صورت و تاج عروسی

همانطور که لازم است آرایش صورت و موهایتان را با توجه به فرم صورتتان انتخاب کنید، باید برای تاج تان هم حسابی وسواس به خرج بدهيد.  

اگر صورت گرد و تپلی دارید بهتر است سمت انتخاب تاج‌ های بلند و کشیده بروید. این تاج ها باعث می‌شوند صورت شما کمی فرم بگیرد و کشیده تر به نظر بیاید.

اگر صورت کشیده‌ دارید و موهایتان هم بالای سرتان شینیون شده است میتوانيد از تاج هایی که روی پیشانی قرار می گیرند و به اسم هدبند به فروش می رسند، استفاده کنید.
اما اگر برایتان مهم است که تاج حتما بالای سرتان باشد ،بهترین انتخاب یک تاج با ارتفاع حداکثر 5 سانتی متر است که بالای آن هلال باشد نه نوک تیز.کسانی که صورت کشیده دارند، اصلا سمت تاج‌های بلند نروند، حتی اگر این تاج ها مد شده باشند. شما بیشتر به فرم صورت تان توجه کنید تا مد روز.چون اگر صورت کشیده ی شما با تاج کشیده  و مدل موی کشیده ترکیب بشه قطعا مناسب نخواهد بود

انتخاب تاج بر اساس لباس عروس؟

اگر لباس شما پر از مروارید، نگین و گل‌های دانتل و تزئینی است، بهتر است سمت خرید تاج های شلوغ و پر زرق و برق نرويد . برای لباس‌ های شلوغ بهتر است تاجی انتخاب کنید که یک ردیف مروارید یا نگین داشته باشد و نه بیشتر .اما برعکس اگر لباس شما خیلی ساده طراحی شده است و خبری از شلوغ کاری های طراحی نیست، میتوانيد با خیال راحت مدل های پر زرق و برق تاج را انتخاب کنید .

تاج عروس بر اساس سرویس جواهرات شما  

اگر شما سرویس جواهرات پر از نگین داريد و اتفاقا کمربند روی لباس تان هم نگین دارد و تور روی سرتان هم با دانتل و مروارید کار شده است، بهتر است ساده ترین تاج را انتخاب کنید تا خیلی توی ذوق نزند.

برای انتخاب تاج عروس، قد خودتان  و قدآقا داماد را در نظر بگیرید

برای انتخاب تاج باید به قد آقا داماد هم توجه کنید. اگر با داماد هم قد هستید یا فقط چند سانت اختلاف قد دارید بهتر است کفش پاشنه کوتاه با تاج کوتاه انتخاب کنید. اگر تاج شما بلند باشد و شنیون موهای تان را هم در کنار این بلندی در نظر بگیرید قطعا یک سر و گردن بلندتر از داماد به نظر می آیید و این اصلا چیز خوبی نیست.البته اگر قد عروس خانم خیلی کوتاه باشد، استفاده از تاج های بلند و نوک تیز می تواند او را کشیده و بلند قد تر نشان بدهد که این از مزایای تاج های بلند است.

برای مدل لباس پرنسسی یا رویال استفاده ازتاج بزرگ مناسب است ،لباسی که مروارید دوزی شده است با تاج مرواریدی زیبا و جذاب به نظر میرسد ،براساس ساده یا اروپایی بودن لباس میتوانید از تاج گل سفید استفاده کنید، اگر پارچه لباستان شکوفه دارد از همان مدل شکوفه در تاج استفاده بشود ،برای خانوم هایی که پیشانی بلند دارند نیز  استفاده از تاج بلند مناسب نیست.