تزیین ماشین عروس برای تشریفات عروسی

برای داشتن جشنی متفاوت شاید یکی از مواردی که به آن زیاد توجه می شود ماشین عروس باشد. اما برای شیک و متفاوت بودن در طراحی آن ابتدا باید به انتخاب نوع و مدل ماشین دقت کنیم. به هر حال قدیمی و کلاسیک، جدید و مدرن، خارجی یا ایرانی بودن این وسیله هم در نوع تزئینی که برای آن انتخاب می شود تاثیر خواهد گذاشت.

در زمان انتخاب تالار تشریفات برای مراسم و تشریفات عروسی خود می توانید بررسی کنید و در صورت ارائه این نوع سرویس از مدیر اجرای مراسم بخواهید که خودشان ماشین آماده و تزئین شده در اختیار شما قرار دهند.

اگر از خودروهای خاص و قدیمی و یا کلاسیک استفاده می کنید به یاد داشته باشید که حتما آن را از لحاظ فنی کنترل کنید تا در زمان مراسم با مشکل مواجه نشده و مجبور نشوید که ماشین را به مکانیک بسپارید.

یکی از تزئیناتی که سال هاست برای ماشین عروس از آن استفاده می شود گل ها هستند. گل آرایی هم برای مراسم و تشریفات عروسی و تزئینات داخل سالن ها به کار می رود و هم برای ماشین بسیار پر کاربرد است. بنابراین یکی دیگر از موارد در انتخاب تزئینات ماشین، انتخاب نوع گل هایی است که برای دیزاین انتخاب خواهد شد. که می تواند با توجه به فاکتورهای مختلفی انتخاب شود.

برای مثال رنگ، بزرگی و کوچکی، قیمت و .. در انتخاب گل ها تاثیر دارد و مورد دیگر این که آیا قرار است با آن ها طرح خاصی ایجاد شود یا خیر.

امروزه از گل های مانند رز و لیلیوم بیشتر استفاده می شود و گل های میخک نیز چون از لحاظ قیمت مناسب هستند و تنوع رنگی خوبی هم دارند در تزئینات به کار می روند. اما گل های خاصی مانند آفتابگردان، ارکیده، شیپوری، مریم و .. نیز کم و بیش رواج پیدا کرده اند.

  • شاید در دهه های شصت و هفتاد بیشتر از تورها برای تزئینات استفاده می شده است. اما امروز با توجه به این که همه افراد به دنبال تنوع هستند، هنرمندان عرصه ی گل آرایی را وادار به نو آوری نموده است. برای مثال چند سالی ترکیب های ساده ای از تور و گل ها در کنار هم مورد توجه قرار گرفت و به این وسیله خودرو ها عروس ها را به خانه بخت بردند.
  • مدتی نیز فقط از گل های ریز استفاده شد.
  • مدتی هم از گل های بزرگ و به صورت خوشه ای برای گل آرایی استفاده می شد.
  • اما در سال های اخیر از ترکیب گل ها و تور در کنار هم اما به شیوه ای متفاوت و زیبا استفاده می شود. که در این حالت یک تعداد زیاد گل های بزرگ و خوش رنگ بر روی تور هایی که به شکل های مختلف چون قلب، پاپیون، سبد و .. در آمده اند قرار می گیرند.
  •  در این بین افرادی هم هستند که از عرف پیروی نکرده و سلیقه ی خود را تزئینات بر روی اتومبیل پیاده می کنند. که البته این مورد گاهی اوقات فقط باعث متفاوت بودن و جلب توجه می شود.

نکات بیشتری در مورد تزئین ماشین عروس

بعد از انتخاب تالار تشریفات عروسی موارد بی شماری وجود خواهد داشت که باید برنامه ریزی، مشخص و پیگیری شود تا یک تالار تشریفات با شکوه شکل بگیرد. بنابراین زمان بسیار مهم است و نباید زیاد به هدر برود. شاید یکی از با اهمیت ترین موارد که باید به آن توجه شود تا تمامی مسئولیت ها را از شانه ی خود برداریم، انتخاب یک گل فروشی بسیار مطمئن و شیک است. در این صورت هم از تازه، زیبا و شیک بودن گل ها مطمئن هستیم و همین که می دانیم ماشینی را که در روز مراسم تحویل خواهیم گرفت به حرفه ای ترین شکل ممکن تزئین شده است.

به هر حال از آن جایی که خود قیمت گل های به کار رفته و دستمزد فردی که این کار را انجام می دهد و هزینه کرایه اتومبیل تشکیل دهنده اجاره یک شب اتومبیل خواهد بود. بنابراین اگر اتومبیل برای خود شما نیست یا این که ممکن است بخواهید هزینه معقول تمام شده و بیش از حد برای تزئین اتومبیل هزینه نکنید، می توانید از گل فروشی هایی کمک بگیرید که طرح های متنوعی به شما ارائه بدهند ولی در عین حال زیاد اسم و رسم دار هم نباشند که بخواهند هزینه های بالایی را از شما دریافت کنند.

اگر هزینه برای شما مهم است گل هایی را انتخاب کنید که قیمت مناسب تری دارند و در عین حال ماندگاری خوبی هم  دارند. چون حجم گل های به کار رفته نیز اهمیت دارد و تعداد زیاد گل ها هزینه های شما را افزایش می دهد. از طرفی این که گل ها گران قیمت باشند زیاد مهم نیست و نوع کنار هم قرار گرفت و ترکیب رنگی که آن ها در کنار هم ایجاد می کنند بسیار مهم تر است.

برای انتخاب رنگ ماشین به شما سفید را پیشنهاد می دهیم ولی در انتخاب رنگ گل برای تزئینات بهتر است تا رنگی را انتخاب نمایید که با رنگ اتومبیلی که انتخاب کرده اید در تضاد باشد تا بیشتر جلوه کند.

برای مثال گل های قرمز رنگ بسیار برای تزئین ماشین نقره ای رنگ مناسب هستند. گل هایی با رنگ های تند مانند قرمز و زرد و یا گل ها ی ملایم تری چون صورتی و بنفش برای یک ماشین سفید می تواند مناسب باشد. اگر ماشین دودی رنگ است رنگ های سفید یا روشن و ملایم می تواند انتخاب مناسب برای گل های شما باشد.

چطور یک ماشین عروس شیک تزیین کنیم؟

یکی از چیزهای مهمی که به ظاهر عروسی شما جلوه ی خاصی میدهد ماشین عروسی و تزیین آن است.انتخاب و کرایه ی ماشین عروس شیک و ارزان که با شخصیت و استایل عروسی شما هماهنگ باشد کاری سخت و در عین حال لذت بخش و سرگرم کننده میتواند باشد. ما در آینه شمعدون با نوشتن نکاتی که در انتخاب و کرایه ماشین عروس باید در نظر بگیرید کار را برایتان راحت تر کرده ایم.

چند جانبه فکر کنید

هنگام در نظر گرفتن انتخاب هایتان برای انتخاب یک  ماشین عروس شیک  نکته ی مهم آن است که تمام ویژگی های کاربردی و ظاهری را در نظر بگیرید؛اعم از ظاهر شیک و سالم ماشین،احساسی که به ماشین دارید،بودجه ی شما در کرایه ماشین  و کارهایی که در روز عروسی با ماشین انجام میدهید.

اگر اجاره ماشین عروس کلاسیک یکی از گزینه های شماست بهتر است موارد زیر را در نظر داشته باشید.

  • اندازه ماشین عروس انتخابی شما چقدر است؟

اگر قرار است خودتان راننده باشید و با سایز و بدنه ماشین آشنا نیستید ممکن است در کنترل آن دچار مشکل شوید.همچنین بسیاری از ماشین های کلاسیک اتاقک کوچکی دارند،پس سایز ماشین را باید در نظر گرفت چرا که ماشین های کوچک فضای  کافی برای لباس عروس های بزرگ و پر از پف که زود چروک میشوند را ندارند.

  • ماشینی که کرایه میکنید سالم باشد

خیلی از موارد پیش می آید که علی رغم ظاهر سالم وشیک ،ماشین عروس شیک عروس داماد ها در  روز عروسی خراب میشود و آن ها را در راه میگذارد.پس قبل از عقد قرارداد مطمئن شوید که ماشین نقص فنی نداشته باشد و یا برنامه جایگزین برای آن در نظر بگیرید.این نکته را هم در نظر بگیرید که اگر راحتی ماشین برایتان مهم است،بخصوص اگر قرار باشد که با آن مسافتی طولانی رانندگی کنید، ماشین های کلاسیک انتخاب مناسبی برای شما نیستند.

  • فصل برگزاری مراسم و آب و هوا را در نظر بگیرید

هر چقدرمدل ماشین انتخابی شما قدیمی تر باشد،تکنولوژی و امکانات کم تری در اختیار شما میگذارد،برای مثال بیشتر ماشین های کلاسیک سیستم تهویه مناسب ندارند و این موضوع بخصوص در فصل گرم و یا روز های خیلی سرد سال مشکل ساز است.

زمان کرایه ی ماشین عروس چقدر است؟

معمولا بیشتر اجاره دهنده های ماشین عروس،کرایه ی ماشین را بر اساس ساعت حساب میکنند،بنابراین باید حواستان به زمان بندی درست و در نظر گرفتن تاخیرهایی که ممکن است در برنامه شما بوجود بیاید باشد.

رنگ مناسب برای یک ماشین عروس شیک کدام است؟

هیچ کس نمیتواند برای شما تعیین کند که چه رنگی بهتر است،انتخاب رنگ مناسب ماشین عروس کاملاَ بستگی به سلیقه شما دارد.شما باید تعیین کنید که چه رنگی مورد علاقه شماست.اما اکثر مردم رنگ سفید را برای ماشین عروس انتخاب میکنند که احتمالا به دلیل این است که هر نوع رنگ گلی روی رنگ سفید جلوه بیشتری دارد.

چه گلهایی مناسب تزیین ماشین عروس هستند؟

معمولاَ گلهایی برای تزیین  یک ماشین عروس شیک انتخاب میشوند که دوام بیشتری داشته باشند،درشت تر باشند و ارزان تر.گل های رز هلندی و یا گل های وحشی صحرایی انتخاب خوبی برای شما نیستند.در انتخاب رنگ گل باید گل هایی را انتخاب کرد که رنگشان با رنگ ماشین در تضاد باشد.همچنین در صورتی که عروسی شما در یک روز برفی و بارانی برگزار میشود فکر تزیین ماشین را از سرتان بیرون کنید و یا حداقل از تزئیناتی استفاده کنید که دوام و ماندگاری بیشتری داشته باشند.

در نهایت برای انتخاب یک ماشین عروس شیک از سلیقه و ندای درونی خودتان غافل نشوید و به یاد داشته باشید چیزی که بیشتر از همه اهمیت دارد، خوشحالی شما و همسرتان است.