کیک عروسی

می خواهید شیرینی مراسم تا تا همیشه در خاطر مهمانان تان باقی بماند؟ حتما یکی از مهم ترین نکته ها، تهیه شیرینی مراسم و از آن مهم تر، کیک عروسی خوشمزه و زیبای شماست.

به شکل کیک عروسی فکر کنید

هیچ قانونی نمی گوید که کیک عروسی حتما باید گرد و سفید باشد می توانید شکل و رنگ کیک عروسی را با سایر قسمت های جشن تان هماهنگ کنید. مثلا اگر میزهایتان گرد‌ هستند یا تزیینات شما در طیف های آبی انتخاب شده‌‌اند می‌توانید کیک عروسی ای در تضاد با سایر موارد مثلا مربع با خامه و گل‌های صورتی و روبان سرخابی انتخاب کنید.

با اصول اولیه تزیین کیک عروسی آشنا شوید

کیک‌ عروسی به طور سنتی گرد است اما شما می‌توانید انواع مربع، مستطیل، ستاره، مثلث، بیضی یا هر نوع شکل هندسی دلخواه تان را به قناد سفارش دهید. تزیین روی کیک عروسی می‌تواند تنها به وسیله خامه و انواع خمیرها باشد یا به کمک گل و روبان هایی به رنگ های دلخواهتان تزیین شود. داخل کیک عروسی هم می‌تواند شکلاتی، خامه‌ای، میوه‌ای، مربایی یا آجیلی باشد.

مراقب هزینه های کیک عروسی باشید

قنادها در مورد کیک عروسی های سفارشی نرخ معینی دارند اما این قیمت به ازای مواد به کار رفته در داخل کیک عروسی، شکل به خصوص سفارشی شما و تزیینات کیک عروسی بیشتر و بیشتر می شود. بنابراین بهتر است ابتدا اولویت هایتان را مشخص کنید و سپس بر اساس بودجه تان کیک عروسی را سفارش بدهید.

به مدل و تزیین های کیک عروسی توجه کنید

اگر کیک عروسی گرد و سفید را انتخاب کرده‌اید بهتر است با روبان یا گل‌های رنگی آن را تزیین کنید؛ اگر کیک تان مربعی شکل است می‌توانید از قناد بخواهید گوشه های تیز آن را گل های خامه ای قرار دهد یا دور هر طبقه روبان ببندد. اگر کیک عروسی انتخابی شما طرح گل دارد می‌توانید با گل هایی ظریف و رنگارنگ روی کیک را تزیین کنید. 

فقط از یک رنگ یا یک شکل استفاده نکنید

در انتخاب کیک عروسی مانند نقاشی کشیدن می توانید خلاقیت به خرج دهید. می توانید کیکی سفید را انتخاب کنید و روی هر طبقه گل‌هایی با ترکیب رنگ دلخواه‌تان را بگذارید. برخی عروس و دامادها دوست دارند هرطبقه از کیک عروسی شان یک شکل باشد مثلا طبقه زیرین مربع و روی آن دو طبقه گرد کوچک تر. حتی می‌توانید هر طبقه را یک در میان به دو رنگ هماهنگ سفارش دهید.

مزه کیک عروسی را امتحان کنید

قبل از بستن قرارداد با قناد حتما دست پخت او را امتحان کنید و مطمئن شوید که آیا در کیک اش موادی با کیفیت مرغوب استفاده می‌کند یا خیر. اگر کیک عروسی تان مزه ترشی بدهد یا میوه‌های آن گندیده باشد مهمان‌ها تا روز ازدواج نوه‌هایتان درباره عروسی شما بد می‌گویند.

در مورد سرویس تحویل کیک عروسی اطمینان پیدا کنید

بهتر است مسئولیت تحویل کیک و رساندن آن به محل جشن را نه داماد به عهده بگیرد نه آن را به پدرهایتان یا پسرهای آماده به خدمت فامیل بسپارید چرا که ذره‌ای عجله یا بی تجربگی سبب واژگونی کیک و خراب شدن دکور آن می‌شود به علاوه بهتر است کیک توسط خودرویی مجهز به یخچال به محل جشن برسد تا خامه های آن آب نشوند.

طعم کیک

درست است که ظاهر کیک در اولین نگاه نظر همه مهمانان را به خود جلب می‌کند اما باید در انتخاب کیک عروسی دقت کنید. تا زمانیکه همه آماده خوردن کیک زیبای عروسی شما هستند از آن لذت ببرند و تا مدتها از آن تعریف کنند. پس در لیست کارهای خود، حتما برای تست کیک عروسی‌تان زمان بگذارید. در این جلسات نحوه پخت را به شما کاملا توضیح می‌دهند و اصولا یک نمونه تست برای شما آماده می‌کنند. این فرصت خوبی هست تا ایده‌های خود را برای کیک عروسی به طراحان کیک منتقل کنید و سوالاتتان را در مورد نحوه تزیین و انواع خامه ای که قرار است برای آن استفاده کنند، بپرسید.

انتخاب یک سبک

سفارش کیک را بعد از همه تصمیم‌هایی که در مورد لباس عروس، کارت دعوت عروسی، تزیینات عروسی و دکورهایی که قرار است انتخاب کنید موکول کنید. این گزینه ها و تم عروسی می‌تواند در طراحی کیک استفاده شود. یا حتی می‌توانید کیکی را انتخاب کنید که با سالن عروسی، فصل، و گلهای تزییناتی سالن هماهنگ باشد. پس موقع سفارش دادن کیک این گزینه‌ها را انتخاب کنید.

اندازه کیک

اندازه کیک باید متناسب با تعداد میهمان‌ها باشد. پس قبلا با خانواده ها هماهنگ شده و تعداد مهمانها را موقع سفارش کیک در نظر داشته باشید. برای ۵۰ الی ۱۰۰ نفر می‌توانید یک کیک ۳ طبقه سفارش دهید اما اگر بیش از ۲۰۰ نفر مهمان داشته باشید باید بیشتر از این مقدار باشد.

قیمت مناسب

قیمت کیک‌ها با نوع کیکی که سفارش می‌دهید متفاوت است. بسته به اینکه تزئین آن با خامه یا خمیر فوندانت باشد، قیمت آن هم فرق خواهد کرد. اگر حدود قیمت خاصی برای کیک در نظر گرفته اید. پس حتما برای گزینه‌هایی تزئین و محتوای کیک فکر کنید و بر طبق آن سفارش دهید. برخی از کیک ها بصورت سفارشی درست می‌شوند و یا از روی الگوی خاصی که عروس و داماد داده اند مدلسازی می‌شوند. این سبک کیک های پیچیده که کار زیادی می‌طلبد هزینه بالاتری خواهد داشت.

خامه یا خمیر فوندانت؟

این سوال همیشگی مشتریان در انتخاب تزیین کیک است. خامه روی کیک همیشه خوشمزه هست. اما با خمیر فوندانت کیک صاف و یکدستی خواهید داشت. البته توجه کنید قبل از اینکه  خمیر فوندانت روی کیک کشیده شود، ابتدا یک لایه خامه روی آن زده می‌شود. اگر عروسی شما در فضای بیرون برگزار می‌شود باید شرایط جوی را در نظر داشته باشید. اگر هوا گرم باشد ممکن است خامه کیک شما نرم شده و طعم خوبی نداشته باشد. در اینصورت حتما  خمیر فوندانت را برای تزئین کیک  انتخاب کنید.

مجلات

یادتان باشد اکثر مجلات و سایت های بزرگ در زمینه‌ی کیک دارای متخصصان، نویسندگان و دستیارانی هستند که بدون وقفه روی طراحی کیک کار می‌کنند تا یک کیک عالی و کامل داشته باشند. بیشتر مواقع برای مدلسازی این کیک ها از فوم و مواد مصنوعی استفاده می‌شود و قابل خوردن نیستند. پس انتظار نداشته باشید کیکی که سفارش می‌دهید دقیقا مشابه نمونه پرینت شده آن باشد.

جزییات

یکی از بخش‌های پرهزینه‌ی پخت کیک به تزیین ان مربوط می‌شود. ارزانترین راه برای تزئین کیک استفاده از میوه و گل است. با هزینه اندکی از گل آرای مراسم‌تان تقاضا کنید تعدادی گل برای کیک نگه دارد.