آنچه ساقدوش عروس باید بداند

قرار است شما ساقدوش اصلی عروسی یکی از عزیزانتان باشید؟ ما در خصوص آنچه باید انجام دهید شما را راهنمایی خواهیم کرد. قبل از هر چیز باید بدانید که این وظیفه خیلی مهم و تأثیرگذار و مثبت است و اصلی‌ترین وظایف آن خیلی پیش از روز عروسی آغاز می‌شود. شاید درست از لحظه‌ای که دوست یا خواهر شما تصمیم می‌گیرد برنامه‌ریزی برای جزئیات عروسی خود را آغاز کند. او در تمام لحظات به شما نیاز دارد. همان موقع که در میان هزاران مدل لباس عروس سردرگم شده و نمی‌داند چه رنگ تمی مناسب فصلی است که جشن عروسی‌اش را در آن برگزار می‌کند. پس شما باید :

 • سایر ساقدوش‌ها را در انتخاب لباس مناسب، آرایش مو و چهره، همچنین تزئیناتی که می‌خواهد بیاویزند راهنمایی کنید.
 • در خرید لباس عروس خانم و ساقدوش‌ها را همراهی کنید، نظر بدهید و البته اگر می‌توانید به‌ جای آن‌ها برای تخفیف گرفتن چانه‌ بزنید.
 • ارائه پیشنهاد در خصوص رنگ مناسب تم عروسی، ویژگی‌ها و طعم کیک انتخابی، انتخاب تزئینات و نوع گل‌هایی که در سالن استفاده می‌شود.
 • دادن اطلاعات به مهمان‌ها در مورد تاریخ عروسی و محل برگزاری آن چند ماه قبل از برگزاری مراسم.
 • کمک به عروس خانم و آقای داماد برای برنامه‌ریزی در خصوص ماه‌عسل و انجام مقدمات این سفر.
 • همراهی عروس خانم در سنت حمام پیش از عروسی .
 • شرکت در تمام مراسمی که پیش از عروسی برگزار می‌شود.
 • انتخاب و تهیه‌ی گیفت های عروسی و در صورت لزوم کمک به ساختن آن‌ها.
 • کمک به عروس خانم در برگزاری آخرین مهمانی مجردی با دوستان مورد علاقه‌ی خود و دعوت از آن‌ها.
 • اطمینان از آماده‌سازی تمام وسایل مورد نیاز عروس خانم ، تاج و تور، دسته‌گل،کفش و تزئینات و البته هماهنگی با سالن آرایش برای به‌موقع رسیدن و تحویل دادن سروقت عروس خانم.
 • نگهداری از انگشتر حلقه‌ی آقای داماد برای دادن به‌ موقع آن به عروس خانم بعد از برگزاری نمادین عقدکنان. میدانید مطمئن‌ترین جا کجاست؟ انگشت شصت.
 • نگهداری از دسته‌گل عروس خانم در لحظاتی که آن‌ها در حال دست کردن حلقه‌های ازدواج در دست یکدیگر هستند.
 • هدایت و راهنمایی مهمان‌ها به اتاق تعویض لباس، اتاق عقد، میزهای مناسب، محل سرو غذا و…
 • اطمینان حاصل کردن از این‌که عروس خانم در موقع مناسب کمی غذا بخورد، آب بنوشد و خارج از محیط شلوغ مجلس عروسی کمی نفس تازه کند.
 • همراه داشتن لباس مناسب برای عروس خانم که در صورت سرد شدن هوا بپوشد یا چتر سفید برای مراقبت از چهره‌ی او در برابر آفتاب و گرما.
 • رقصیدن با عروس خانم و تنها نگذاشتن او در مواقعی که همه در حال خوردن و نوشیدن هستند.
 • برطرف کردن مشکلات احتمالی همچون کم بودن مورد خاصی روی میز عروس خانم و آقای داماد.
 • مراقبت از لبخند دائمی عروس و داماد برای آن‌که در تمام طول زمان جشن عروسی شاد باشند، خوش‌وبش کنند و خوش بگذرانند.
 • شک نداشته باشید که در جشن عروسی شما هم یک دوست واقعی وجود خواهد داشت که این‌همه کار برای شما بکند و مراقب همه‌چیز باشد.

 لباس ساقدوش ها و7 قانون برای هماهنگی مناسب برای ساقدوش

قانون های مهم تو انتخاب لباس ساقدوش

معمولا عروسی پراز استرس و نگرانی از نحوه اجرا و برگزاری عروسی است یکی دیگه از دغدغه های عروس نوع ،رنگ و مدل لباس های ساقدوشه که باید هماهنگ و مناسب باشه .

7 قانون انتخاب لباس ساقدوش های عروس:

برنامه ریزی برuh به اندازه ی کافی استرس زا هست. تنها چیزی که اوضاع را بدتر میکنه ساقدوشایی هستند که لباساشون اصلا اون چیزی نیست که تصور میکردین. بهتره که از یک سری قوانین ساده برای راحت تر شدن کاراتون کمک بگیرید.

از قبل برنامه ریزی کنید:

حتی اگه ندونید که چند تا ساقدوش خواهید داشت، اینکه بدونید چه مدل لباسی مد نظرتونه خیلی کمکتون میکنه. سعی کنید با ساقدوشاتون در مورد لباسی که میخواید براشون در نظر بگیرید صحبت کنید و نظر اونها را هم بپرسید. حتی اگه ممکنه یک برنامه ای مشخص کنید که لباس هایی را که پسندید برای همدیگه بفرستید تا همه ببینند و بهترین گزینه را انتخاب کنید.

روز،روز شماست:

یادتون نره که روز عروسیه شماست پس باید همه چیز در راستای زیبا تر نشون دادن شما و یا مراسمتون باشه. پس اگه ساقدوش های شما لباسشون را دوست نداشتن هیچ ایرادی نداره. (البته تا اونجایی که میتونید سلیقه ی اونا را در نظر بگیرید) نکته ی دیگه ای که میتونم بهش اشاره کنم اینکه به سبک عروسی که میخواین بگیرین توجه کنید و با توجه به اون لباس انتخاب کنید.

یک دوست باشید:

قبل از اینکه به مرحله ی پرو لباس ساقدوشا برسید، برای اونها وقت بگذارید و به حرفاشون گوش کنید. در کنار همدیگه لباسی را انتخاب کنید که به بهتر شدن جلوه عروسی شما و از آن مهم تر ساقدوشای شما کمک کنه. آخرین چیزی که میخواین اینکه لباسی برای ساقدوشتون تهیه کنید که بعد از یک بار پوشیدن، ته کمد تا آخر عمر خاک بخوره.

رنگ بندی کنید:

با کمک ساقدوش هاتون انواع و اقسام رنگ ها و طرح را در در کنار هم بگزارید و مدلی را انتخاب کنید که هر کس در آن به بهترین شکل ظاهر شود. این روش به مدرن تر شدن عروسی شما هم کمک میکند. در انتخاب لباس در نظر داشته باشید که ساقدوش های شما تا چند ساعت این لباس ها را در نمی آورند پس راحتی آنها اولویت شماست.

زمان و مکان را در نظر داشته باشید:

اگر میخواید توی یک عصر گرم تابستونی عروسی کنید بهتره که لباسی را برای ساقدوشا در نظر بگیرید که زیاد عرق کردن را نشون نده یا اگه توی زمستون ازدواج میکنید انتخاب لباس دکلته برای ساقدوش ها زیاد مناسب به نظر نمی آد. همین نکات را در انتخاب رنگ هم رعایت کنید. پیراهن مشکی برای عروسی های پاییز و زمستون خیلی مناسب است اما ممکنه بهترین گزینه برای تابستون یا بهار نباشه.

هیچ قانونی وجود نداره:

واقعا بهتون میگم؛ هیچ قانون یا بایدی در مورد انتخاب لباس ساقدوش ها وجود نداره. شما میتونید از لباس های کلایسک برای ساقدوشاتون استفاده کنید یا میتونید کمی مدرن تر باشید و لباسی را انتخاب کنید که تا مدت ها برای شما خاطره بشه. به حرف های ساقدوشاتون توجه کنید ولی مطمئن شوید که تصمیم گیرنده ی نهایی شمایید.

به بودجه توجه کنید:

خیلی منصفانه نیست که برای دوستای خیلی خوبتون که ساقدوشتون شدن لباسی را انتخاب کنید که به سختی بتونن از پس هزینه ی اونها بربیان. اگه لباسی که پسندیدید خیلی گرون بود، آماده باشید که هزینه ی اونو خودتون پرداخت کنید.