انتخاب کفش عروس زیبا

– همراه کفش اصلی یک جفت کفش راحتی همراه داشته باشید! بهتر است بیشتر به فکر خودتان باشید و یک جفت کفش راحت‌تر برای ساعات پایانی جشن ازدواج‌تان تهیه کنید. شما می‌توانید این جفت کفش کمکی را از انواع تخت یا با پاشنه 3 سانتی‌متر انتخاب کنید و وقتی حسابی از کفش‌هایتان کلافه شدید، آنها را تعویض کنید.

– قبل از عروسی کفشتان را مدتی استفاده کنید: اگر شما روزی چند ساعت کفش لباس عروسی‌تان را در منزل بپوشید و با آن راه بروید، هم به راه رفتن با آن عادت می‌کنید و هم می‌توانید با آن بایستید. مطمئن باشید راه رفتن و رقصیدن با یک کفش پاشنه‌بلند سفید در یک لباس بزرگ و حجیم و سنگین کار بسیار دشواری است.

– هنگام خرید تکه ای لباس عروس همراه داشته باشید: وقتی برای خرید کفش عروسی‌تان می‌روید، بهتر است تکه‌ای از پارچه لباس عروس‌تان را همراه ببرید. درست است که رنگ لباس عروسی شما سفید است ولی رنگ‌های سفید هم ته رنگ‌های یاسی، صورتی، طلایی… متفاوتی دارند. ممکن است شما رنگ لباس و کفش عروسی‌تان را در یک زمینه انتخاب نکنید و رنگ کفش‌تان هماهنگ با رنگ لباس‌تان نشود.

– کفشی را انتخاب کنید که بتوانید بپوشید : اگر شما در حالت عادی به کفش پاشنه 3 سانتی‌متر عادت دارید، سعی‌کنید در جشن ازدواج‌تان هم پاشنه کفش‌تان را در این مایه انتخاب کنید ولی اگر به دنبال پوشیدن کفش‌هایی با پاشنه‌های بلندتر هستید، اول باید ببینید که به پوشیدن این کفش‌ها عادت دارید یا نه. در همین رابطه مطلب “مدل کفش پاشنه بلند عروس برند شارلوت المپیا” را بخوانید

– رنگ مناسب برای کفش عروس: کفش لباس عروسی‌تان که رنگ آن کاملا سفید باشد، شاید بعدها دیگر به درد شما نخورد چون کفش سفید با لباس‌های دیگر معمولا جور درنمی‌آید. به جای آن اگر لباس عروسی‌تان بلند است و کفش‌های شما اصلا به چشم نمی‌آید، می‌توانید سراغ خرید کفش‌های کرم و نباتی یا رنگ‌های روشنی در همین طیف بروید که در بعد از جشن ازدواج‌تان هم بتوانید آنها را با لباس‌های دیگر ست کنید.

– نوع کفش عروس : اگر لباس عروس شما عروسکی یا دنباله‌دار است (طوری که کفش شما زیر دامن آن پنهان می‌شود) می‌توانید کفش‌های با پاشنه حصیری یک تکه را برای لباس عروسی‌تان انتخاب کنید. این کفش‌ها کمک می‌کنند که شما با وجود اینکه قد‌بلندتر به نظر می‌رسید، سطح اتکای وسیع‌تری روی زمین داشته باشید و بتوانید راحت‌تر راه بروید و تعادل‌تان را حفظ کنید. در همین رابطه مطلب “۱۰ مدل از برترین های کفش عروس ۲۰۱۶” را بخوایند .

– کفشی مناسب لباس عروسی: ‌گاهی لباس عروس به شکل یک پیراهن سفید است که قد آن تا زانو یا زیر زانو می‌رسد. اگر لباس عروس شما هم خیلی بلند نیست، باید زیبایی کفش لباس عروسی‌تان را در درجه اول اهمیت قرار دهید.

معمولا کفش‌های پاشنه‌بلند با بندهایی که روی ساق پا بسته می‌شوند، می‌توانند برای چنین لباس‌های عروسی ایده‌آل باشند.

– مقداری پای شما در کفش اذیت می شود ؟ : اگر با تمام این تدابیر احساس می‌کنید که کفش شما پایتان را می‌زند، باید از چند صفحه روزنامه و آب‌لیمو استفاده کنید. روزنامه‌ها را با آب‌لیمو خیس کنید و درون کفش‌تان بچپانید و بگذارید یک شب بماند. کفش شما اندکی جا باز خواهد کرد.

کیف و کفش عروس
خرید کیف و کفش عقد و عروسی یکی دیگر از خریدهای جذاب و پر طرفدار برای خانم هاست.

اغلب خانم ها وسواس بسیاری برای خرید این دو جنس دارند و زمان زیادی را برای پیدا کردن جنس مرود نظرشان صرف می کنند. بنابراین در این مقاله سعی شده، نکات مهمی را که در خرید این دو جنس باید به آن ها توجه کنید، گردآوری شود. این نکات ممکن است برای خرید مناسب شماف راهنمای خوبی باشند:

1- بهترین زمان برای خرید کفش عروسی، یک ماه قبل از مراسم است. چرا که کفش عروسی قرار است ساعت های زیادی در پای شما باشد، بنابراین لازم است که به راحتی آن اطمینان پیدا کنید. چندین بار در خانه این کفش ها را بپوشید و راه بروید تا مطمئن شوید که در این کفش ها احساس راحتی می کنید.

2-اگر اختلاف قد زیادی با آقای داماد ندارید، ترجیحا از کفش های پاشه بلند استفاده نکنید. مخصوصا اگر عادت به استفاده از این نوع کفش ها ندارید. درست است که ظاهری فریبنده و جذاب دارند، اما برای طولانی مدت ممکن است به کمر تان آسیب برساند و باعث خستگی تان در طول مراسم شود.

3- اگر رقص خاص و پر تحرکی خواهید داشت، حتما از کفش های مخصوص رقص با خود همراه داشته باشید، تا در هنگام رقص از آنها استفاده کنید. ممکن است در طول رقص با کفش های پاشه دار، پای تان آسیب ببیند و یا پیچ بخورد. برای جلوگیری از هر گونه خطر احتمالی، بهتر است دور اندیش باشید.

4- رنگ کفش و کیف تان را می توانید با لباس خودتان یا با پیراهن و کراوات آقای داماد ست کنید. اغلب کفش های عروسی به رنگ های سفید، کرم، نباتی و یا صدفی و نقره ای هستند.

5-اغلب مردم تصور می کنند که کیف و کفش عروسی حتما باید ست باشند. درست است که هماهنگی، باعث زیبایی می شود، ولی وقتی لباس بلند عروس مانع دیده شدن کفش های عروس می شود، این هماهنگی چندان لزومی ندارد. پس لازم نیست خودتان را محدود کنید.

6- کیف عروس عموما حالت تزئینی دارد. یعنی لازم نیست چیزی در داخل این کیف قرار داده شود. اگر نیازی به همراه داشتن وسیله ای دارید، بهتر است از همراهان تان خواهش کنید این کار را برایتان انجام دهند. نهایت چیزی که در کیف عروسی می توان حمل کرد پد هایی برای گرفتن عرق صورت یا بادبزن است.

7- کیف عروسی اگر خیلی شلوغ و پر زرق و برق باشد، معمولا زود از چشم شما می افتد. پس در این صورت تنها جنبه ی یادگاری را برایتان خواهد داشت و نمی توانید در مراسم های دیگری از ان استفاده کنید. پس سعی کنید کیفی را انتخاب کنید که به عنوان یک کیف تزئینی در عروسی ها و مهمانی های دیگر هم بشود، از آن استفاده کرد.

8- صرف هزینه های بسیار زیاد برای کفش و کیف عروسی، چندان عقلانی به نظر نمی رسد. چون کاربرد چندانی ندارند و بعد از شب عروسی، اغلب بایگانی می شوند.

9- به هماهنگی رنگ کیف با لباس تان توجه کنید. حتی می توانید تزئینات کیف را با تزئینات لباس تان ست کنید.

10- برخلاف کفش عروس که دیده نمی شود، کیف عروس در مرکز توجه مهمانان قرار می گیرد. کیف عروس معمولا در دست یا زیر بغل حمل می شود. بنابراین برای انتخاب آن دقت به خرج دهید.

11- کیف های عروسی معمولا در سایز و ابعاد کوچکی هستند. به طور کلی رنگ های سفید، نباتی، صدفی یا نقره دارند. استفاده از رنگ های تند برای کیف عروس اصلا مناسب نیست و جلوه ی خوبی ندارد. کیف های دوشی یا کیف هایی در سایز بزرگ هم مناسب عروس خانم ها نیست.

12-شاید دور از ذهن باشد، اما انتخاب شکل ظاهری کیف، ارتباط تنگاتنگی با شخصیت افراد دارد. در روانشناسی گفته می شود که کسانی که کیف های مستطیل شکل انتخاب می کنند، دوست دارند در میان جمع بدرخشد و این حاکی از اعتماد به نفس بالای آنهاست. همچنین کیف های تزئینی شلوغ، نشان دهنده شخصیت گرم و صمیمی افراد است.

13- سایز کیف هرچقدر کوچکتر باشد، قد شما بلند تر و اندام تان کشیده تر به نظر می رسد. پس این توصیه را باید عروس خانم های کوتاه قد جدی بگیرند و از خرید کیف های عروسی بزرگ اجتناب کنند.

14- شما می توانید جنس کیف تان را هم با لباس تان ست کنید. مثلا کیف ساتن با لباس عروس ساتن، یا کیف دانتل با لباس عروس دانتل. در این صورت زیبایی شما چشم گیر خواهد بود.

15- شاید برایتان جالب باشد که بدانید مجموعه ای از آموزش های تصویری، برای ساخت کیف عروس وجود دارد که می توانید با استفاده از الگوهای ارائه شده در این فیلم های آموزشی ، کیف عروسی تان را خودتان طراحی کرده و بسازید.

16- می توانید به این نکته هم توجه کنید که کیف عروسی تان در اندازه ی مناسبی باشد که بتوانید شادباش ها یا هدیه های عروسی را در آن جای بدهید.