ماشین عروس

ماشین عروس و تدارک آن هرچند معمولا در حیطه وظایف آقا داماد ها طبقه بندی میشود اما معمولا خانم ها هم حساسیت های ویژه ای در انتخاب ماشین عروس و تزیین آن دارند. به عبارت بهتر آقا داماد ها صرفا سفارشات همسرشان را در مورد این موضوع اجرا میکنند ولاغیر!

ماشین عروس و انتخاب آن

شما به عنوان داماد برای انتخاب ماشین عروس دو راه پیش رو دارید. ماشین خودتان را گل بزنید یا ماشین دیگری کرایه کنید. اگر میخواهید ماشین خودتان را گل بزنید تنها نگرانی باقی مانده انتخاب یک گل فروشی و انتخاب طرح تزیین مد نظر شما است که باید به خوبی اجرا شود. اما اگر ماشین ندارید یا به هر دلیلی میخواهید ماشین دیگری غیر از خودرو خودتان را به عنوان ماشین عروس انتخاب کنید باید به سراغ موسسات کرایه اتومبیل بروید.

اجاره ماشین عروس آری یا نه؟

ماشین عروس کرایه ای اما و اگر هایی دارد که باید بدانید. اولین نکته این است که می بایست تضامین موثقی را بر اساس شرایط اجاره دهنده ارائه کنید. تضامینی مانند پول نقد، سند ملکی و یا هر تضمین دیگری که اجاره دهنده خودرو در نظر گرفته باشد. معمولا اجاره دهندگان ماشین های گرانقیمت، بسته به مدل خودرو تضامینی دریافت میکنند. هرچه خودرو مدل بالا تر و گرانقیمت تر باشد میزان تضامین دریافتی هم افزایش می یابد تا اگر خدای نکرده با ماشین عروس تصادف کردید اجاره دهنده بتواند خسارات برآوردی را از محل تضامین شما تامین کند. بنا بر این پیشنهاد میکنیم حتما قبل از کرایه ماشین عروس خوب ماشین را وارسی کنید تا احیانا خسارتی را که مسئولش نبودید نپردازید. البته اگر بتوانید ماشین را با راننده اجاره کنید تا حد زیادی ریسک های خسارت به خودرو را به حداقل میرسانید و تضامین کمتری پرداخت میکنید.

چه ماشینی را به عنوان ماشین عروس انتخاب کنیم؟

این موضوع بستگی کامل به توان مالی شما دارد. اگر توان مالی شما اجازه میدهد پورشه پانامرا و اگر اجازه نمیدهد پراید 131 را امتحان کنید! اما از شوخی گذشته برای اینکه ماشین عروس شما با ابهت و با کلاس به نظر بیاید حتما لازم نیست پانامرا کرایه کنید. میتوانید از خودرو های کلاسیک قدیمی استفاده کنید. در یک مراسم عروسی لوکس دیدم که داماد علیرغم تمکن مالی بالا از یک پیکان جوانان خیلی تمیز استفاده کرده بود. (در حالیکه خودروی شخصی داماد سانتافه 2016 بود!). این نکته ها میتواند تا حد بسیار زیادی از هزینه های شما بکاهد. گمان نمیکنم قیمت کرایه یک پیکان جوانان تمیز از شبی 100 هزار تومان بیشتر باشد! بنا بر این میتوانید به گزینه هایی که بار مالی کمی دارد اما برای میهمانان شما یک نوآوری جالب به نظر میرسد بیشتر فکر کنید.

ماشین عروس و طراحی آن

چه ماشین عروس اجاره کنید و چه ماشین خودتان را به ماشین عروس تبدیل کنید باید آن را تزیین کنید. نرخ تزیین ماشین شما بسته به اینکه بخواهید از گل های طبیعی یا مصنوعی استفاده کنید و یا اینکه در کدام منطقه از شهر بخواهید ماشین را تزیین کنید متفاوت خواهد بود. اگر فشار مالی اجازه هزینه کرد بالا را نمیدهد پیشنهاد میکنریم از گل های مصنوعی که برای تزیین به میزان زیاد در بازار پیدا میشوند استفاده کنید. همینطور برای کاهش هزینه ها میتوانید از طرح هایی استفاده کنید که گل های کمتری در آن به کار رفته است.

ماشین عروس را خودمان برانیم یا راننده؟

به میزان زیادی به میل شما و سبک ماشین عروس شما بستگی دارد! وجود راننده خصوصا اگر ماشین شما یک لیموزین باشد ضروری است. طبیعتا کسی خودش پشت یک لیموزین نمینشیند. اما اگر ماشین شما طبق پیشنهاد قبلی ما پیکان جوانان باشد باید خودتان پشت فرمان بنشینید. به هر حال در این زمینه تصمیم گیر شمایید. اما باید حتما به نوع خودرو دقت کنید.

نکات احتیاطی در خصوص ماشین عروس

مراسمی که بعد از پایان مجلس عروسی تحت عنوان عروس کشون باب شده ضمن اینکه مراسم جالبی است اما اگر جانب احتیاط در آن رعایت نشود میتواند خسارت آفرین باشد. تصادف با ماشین عروس یکی از فاجعه بار ترین پایان هایی است که میتواند برای یک عروسی پیش بیاید. خسارات مالی در شبی که باید از فردای آن قسط هایش را بپردازید قابل تحمل نیست. بنا بر این فراموش نکنید ماشین شما، خودروی فرمول یک نیست! بنا براین توصیه میکنیم با رعایت احتیاط و قانون، خودتان، میهمانان و مردم را به خطر نیندازید.

گل آرایی ماشین عروس

سعی کنید تا کارهای عروسیتان را به دست افراد با تجربه و حرفه ای بسپارید و خودتان را درگیر تدارکات نکنید. اما به هر حال اگر قصد اجاره ماشین عروس و یا سفارش دسته گل عروس را ندارید وبه عنوان عروس و داماد میخواهید مسئولیت تزیین ماشین عروس را خودتان برعهده بگیرید ما به شما راهکارهایی پیشنهاد می دهیم تا بتوانید این کارها را راحت تر و سریع تر انجام دهید. تزیین ماشین عروس کاری سرگرم کننده و البته کمی پیچیده است. این که شما از تزیینی سنتی یا ساده و یا یک ایده خلاقانه استفاده کنید به سلیقه و طرز فکر خودتان بستگی دارد.

1.از تزیین ماشین خود لذت ببرید

این یکی از بهترین و ساده ترین بخش های کار شما به عنوان یک داماد است، بنابراین از انجام آن لذت ببرید و همانطور که باید درست و به موقع به انجام این کار بپردازید. الان زمان آن رسیده است که رویاهایتان را دنبال کنید و ماشین عروس رویایی خودتان و همسرتان برای یک روز به یاد ماندنی آماده کنید

2. برنامه ریزی درست داشته باشید

شما باید برای مراسم خود زمانبندی مناسب داشته باشید و بدانید در چه ساعتی ماشین عروس شما باید آماده باشد. این زمانبندی را با یک معیار خطای منطقی در نظر بگیرید تا با کمی جا به جایی در زمانبندی دچار تنش و استرس نشوید. به خاطر داشته باشید این روز قرار است به عنوان یکی از بهترین روزهایی زندگی شما ثبت شود پس اجاره ندهید هیچ چیز آن را به هم بزند. برای اجرای یک برنامه ریزی خوب بهتر است از نزدیکان با تجربه خود مشورت بگیرید. شما باید مطمئن شوید که قبل از رفتن به دنبال عروس خود زمان لازم و کافی برای تزیین ماشین عروس دارید.

3. موارد مهم در تزیین ماشین عروس

1.هرگز از رنگ های اسپری استفاده نکنید.

2. شکر و سایر محصولات حاوی قند هرگز نباید استفاده شود. شکر برای رنگ خودروی شما مناسب نیست

3.از نوارهای پوشاننده رنگی با احتیاط استفاده کنید. این نوار ها ممکن است به رنگ ماشین شما آسیب بزند.

4.بعضی ها از انواع قوطی ها و قلع برای ماشین عروس استفاده میکنند با این که این نوع تزیین در حال افزایش است باید بدانید که این مواد ممکن است باعث جرقه شوند و حتی از لحاظ قوانین رانندگی شما را دچار دردسر کنند.

5. تزیینات شما نباید مانع دیده شدن پلاک ماشینتان شود.

4.حتما در تزیین ماشین عروس این موارد را در نظر بگیرید:

1.استفاده از صابون! از صابون برای نوشتن نام و شعار بر روی شیشه اتومبیل خود استفاده کنید تا بعد از مراسم دغدغه ای برای تمیز کردن شیشه ها نداشته باشید.

2. از پولیش های مخصوص کفش هم میتوانید برای نوشتن بر روی شیشه ها استفاده کنید. این پیشنهاد فقط برای راحتی شما و آسیب دیدگی کمتر اتومبیل شماست. درست است که این بهترین مراسم شماست و قرار است یک بار در زندگیتان چنین روزی را تجربه کنید اما قطعا زمان طولانی به ماشینتان احتیاج دارید.

و در آخر به عنوان یک انسان به وظیفه ی انسانی خود در مقابل طبیعت عمل کنید و برای تزیین ماشینتان از مواد زیست تخریب پذیر استفاده کنید. بعضی از تزیینات ماشین عروس شما ممکن است در حین حرکت جدا شده و در طبیعت رها شوند و حتی ممکن است با ماشین های دیگر برخورد کنند. پس با در نظر گرفتن این شرایط از مواد ایمن و زیست تخریب پذیر استفاده کنید.