راهنمای انتخاب تاج عروس

عروس خانوم ها در انتخاب همه جزییات عروسی شان باید دقت کنند و هر چیزی را متناسب با شکل صورت ، اندام و دیگر چیزها انتخاب کنند. یکی از این موارد تاج عروس است. برای تاج عروس مناسب باید خیلی چیزها را در نظر بگیرید. مدل مو و شینیون عروس، مدل آرایش عروس، فرم صورت نوع پارچه لباس عروس تان. اگر به این‌ها توجه نکنید، قطعا در انتخاب تاج نمی‌ توانید انتخاب خوبی داشته باشید. تاجی که شب عروسی روی سرتان می‌گذارید. شما را تبدیل به ملکه می‌کند. پس با در نظر گرفتن جزئیات ملکه‌ی بی نقصی باشید. در خریدهای عروسی، تاج عروس باید جزو آخرین وسایلی باشد که شما می‌ خرید. تاج عروس انتخابی شما باید با لباس و مدل موها و همینطور فرم صورت‌ تان کاملا همخوانی داشته باشد.

کدام تاج‌ را برای عروسی انتخاب کنیم

اول از همه بلندي و كوتاهي تاج بايد باتوجه به قد عروس و داماد انتخاب شود. مثلا وقتی قد دامادی نسبتا قدی کوتاه دارد عروس‌ خانم نباید تاج بلندی انتخاب کند که قدش بلندتر از داماد جلوه کند؛ اما به غیر از قد نوع آرایش موها و اندام باید در انتخاب تاج درنظر گرفته‌ شوند.

تاج‌ عروسی بلند

براي صورت‌هاي گرد و درشت همچنین بهتر است این تاج‌ها روی شينيون‌هاي كلاسيك و كشيده کار شوند.

تاج‌ عروسی كوتاه و یا خوابیده

اگر صورتی کشیده دارید سراغ این نوع تاج‌ها بروید البته یادتان باشد که از آرایشگرتان بخواهید موهای‌تان را طوری آرایش کند که قسمتی از موها در کناره‌های سر قرار بگیرد. همچنین شينيون كلاسيك می‌تواند زیبایی شما را چند برابر کند.

تاج‌ عروسی ژله‌اي

این نوع تاج‌ها معمولا فانتزی‌تر هستند بنابراین آرایش موها هم نباید کلاسیک باشد. اگر می‌خواهید از چنین تاجی استفاده کنید از آرایشگرتان بخواهید موهای‌تان را شينيون باز کند یا از مدل‌های فر و شلوغ استفاده کند.

فرم صورت و تاج عروسی

همانطور که لازم است آرایش صورت و موهایتان را با توجه به فرم صورتتان انتخاب کنید، باید برای تاج تان هم حسابی وسواس به خرج بدهيد. اگر صورت گرد و تپلی دارید بهتر است سمت انتخاب تاج‌ های بلند و کشیده بروید. این تاج ها باعث می‌شوند صورت شما کمی فرم بگیرد و کشیده تر به نظر بیاید. اگر صورت کشیده‌ دارید و موهایتان هم بالای سرتان شینیون شده است میتوانيد از تاج هایی که روی پیشانی قرار می گیرند و به اسم هدبند به فروش می رسند، استفاده کنید. اما اگر برایتان مهم است که تاج حتما بالای سرتان باشد ،بهترین انتخاب یک تاج با ارتفاع حداکثر 5 سانتی متر است که بالای آن هلال باشد نه نوک تیز.کسانی که صورت کشیده دارند، اصلا سمت تاج‌های بلند نروند، حتی اگر این تاج ها مد شده باشند. شما بیشتر به فرم صورت تان توجه کنید تا مد روز.چون اگر صورت کشیده ی شما با تاج کشیده و مدل موی کشیده ترکیب بشه قطعا مناسب نخواهد بود

انتخاب تاج بر اساس لباس عروس؟

اگر لباس شما پر از مروارید، نگین و گل‌های دانتل و تزئینی است، بهتر است سمت خرید تاج های شلوغ و پر زرق و برق نرويد . برای لباس‌ های شلوغ بهتر است تاجی انتخاب کنید که یک ردیف مروارید یا نگین داشته باشد و نه بیشتر .اما برعکس اگر لباس شما خیلی ساده طراحی شده است و خبری از شلوغ کاری های طراحی نیست، میتوانيد با خیال راحت مدل های پر زرق و برق تاج را انتخاب کنید .

تاج عروس بر اساس سرویس جواهرات شما

اگر شما سرویس جواهرات پر از نگین داريد و اتفاقا کمربند روی لباس تان هم نگین دارد و تور روی سرتان هم با دانتل و مروارید کار شده است، بهتر است ساده ترین تاج را انتخاب کنید تا خیلی توی ذوق نزند.

برای انتخاب تاج عروس، قد خودتان و قدآقا داماد را در نظر بگیرید

برای انتخاب تاج باید به قد آقا داماد هم توجه کنید. اگر با داماد هم قد هستید یا فقط چند سانت اختلاف قد دارید بهتر است کفش پاشنه کوتاه با تاج کوتاه انتخاب کنید. اگر تاج شما بلند باشد و شنیون موهای تان را هم در کنار این بلندی در نظر بگیرید قطعا یک سر و گردن بلندتر از داماد به نظر می آیید و این اصلا چیز خوبی نیست.البته اگر قد عروس خانم خیلی کوتاه باشد، استفاده از تاج های بلند و نوک تیز می تواند او را کشیده و بلند قد تر نشان بدهد که این از مزایای تاج های بلند است.برای مدل لباس پرنسسی یا رویال استفاده ازتاج بزرگ مناسب است ،لباسی که مروارید دوزی شده است با تاج مرواریدی زیبا و جذاب به نظر میرسد ،براساس ساده یا اروپایی بودن لباس میتوانید از تاج گل سفید استفاده کنید، اگر پارچه لباستان شکوفه دارد از همان مدل شکوفه در تاج استفاده بشود ،برای خانوم هایی که پیشانی بلند دارند نیز استفاده از تاج بلند مناسب نیست.

عروس خانمها دوست دارند در شب عروسی مثل جواهر بدرخشند واز هر نظر زیبا وبی نقص باشند . یکی از مواردی که باید در انتخاب آن دقت کرد تاج عروس است . بسیاری از عروس خانمهای خوش سلیقه علاقه دارند آرایش موهای خود را با یک تاج زیبا کامل کنند اما چه تاجی به چه صورتی وچه آرایشی می آید ؟ این نکته مهمی است که عروس خانمها باید به آن توجه کنند .

تاج عروس باید درخشان و ظریف باشد.

•تاج عروس باید شکل صورت عروس را تکمیل و زیباتر کند ، مثلا صورت های کشیده نباید تاج های بلند استفاده کنند که صورتشان را کشیده تر و بلند تر نشان دهد.

•تاج عروس نباید بسیار بزرگ یا بسیار کوچک باشد.

•تاج عروس برای صورت های بیضی شکل نباید بلند و کشیده انتخاب شود.

•برای صورت های گرد بهتر است تاج بلند و برای صورت های کشیده بهتر است تاج کوتاه انتخاب شود.

•برای صورت های بیضی بهتر است همراه با تاج پیشانی بند نیز استفاده شود.

•برای عروسی هایی که در فضای آزاد ، باغ و یا کنار دریا برگزار می شود بهتر است تاجی تزئین شده با گل استفاده شود که نگاهی تازه به عروس بخشد.

تاج عروس باید طوری روی سر قرار گیرد که کج نباشد و برای قرار دادن آن روی سر عروس باید نهایت دقت را به کار برید