رفتار عروس و داماد در روز عروسی
جشن عروسی فقط مختص عروس و داماد نیست بلکه جشنی است که در آن باید هم به عروس و داماد و هم خانواده ها و هم میهمانان خوش بگذرد و فضایی راحت و مناسب برایشان فراهم شود. مسلما قبل از عروسی مشغله زیاد شما را خسته میکند .سعی کنید حتما قبل از عروسی یک روز کامل استراحت کنید تا در مراسمتان با قیافه کلافه و خسته با میهمانانتان روبرو نشوید. حتما مراقب خورد و خوراک و تغذیه خود باشید تا خدای نکرده در روز مراسمتان مریض نشوید. شكي نيست كه عروس و داماد مي خواهند همه چيز عالي و بي نقص باشد، اما لازمه اين كار این است که قبل از هر چیزی خودشان سرحال و سالم باشند.

برای اینکه در خاطر میهمانانتان عروس و دامادی دوست داشتنی ، زیبا و متواضع باشید . باید رفتاری صمیمی و قدرشناسانه نسبت به عروس و داماد داشته باشید. حتما پس از ورود به سالن سر میز تک تک میهمانان بروید و از آمدنشان در جشن عروسی تشکر کنید. و یا برای عکس گرفتن با آنها وقت بگذارید . وقتی حرف می‌زنید، به چشمان میهمانانتان خوب نگاه کنید. این در هر زمان و هر گفتگویی، یکی از اصلی‌ترین آداب معاشرت است.

مشروب و سیگار در مراسمتان مصرف نکنید .دیدن عروس و داماد مست و یا با سیگار اصلا زیبا و خوشایند نیست و از شما تصویری بد در روز مراسمتان به جا میگذارد. هیچ کس از دیدن عروس و داماد مست لذت نمیبرد.

در راه رفتن ، نشستن ، صحبت کردن و خندیدن وقار و متانت خود را حفظ کنید ،این به این معنی نیست که خودتان نباشید یا خیلی خشک و رسمی برخورد کنید. برای ورودتان نزد میهمانان راهرویی طراحی کنید و آن را با گل و شمع و فرش قرمز تزئین کنید اینکار را اکثر سالن های عروسی انجام میدهند . ورود شما از چنین راهرویی به هرچه باشکوه تر بودنتان کمک میکند. به خصوص اگر لباس عروس شما دنباله دار باشد. دسته گل عروس را طوری در دست بگیرید که قسمت ساقه آن به سمت خودتان باشد. و در تمام طول مراسم لبخند به لب داشته باشید حتی اگر از چیزی ناراحت شدید سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید.

یکی از مواردی که به زیباتر جلوه نمودن برگزاری جشن عروسی کمک به سزایی می‌کند ساقدوش عروس است، حضور ساقدوش‌ها در کنار عروس و داماد است. برای اینکه شکوه و وقار بیشتری به مراسمتان دهید بهتر است در هنگام ورودتان چند ساقدوش با لباسهای شیک، شکیل و کاملاً رسمی شما را همراهی کنند.

نکاتی در رابطه با ورود عروس و داماد در جشن عروسی
چند نکته دانستنی که بهتر است هنگام ورود عروس و داماد در جشن عروسی و ورود به مسیر عبورتان به سمت جایگاه عروس و داماد رعایت کنید.  .

رعایت این نکات کمک به بهتر برگزار شدن مراسمتان کمک می کند
بهتر است مکانی را برای جشن انتخاب کنید که مسیری جداگانه برای عبور شما به سمت جایگاه عروس و داماد داشته باشد. شما می توانید این مسیر را با گلبرگ های گل و یا تزئیناتی که مناسب تم عروسی انتخابی شماست مثل فانوس، بادکنک،پروانه های فانتزی، مروارید و یا با گل آرایی های زیبا دیزایین کنید. البته این کار کاملا سلیقه ایست شما می توانید کاملا معمولی و بدون مقدمه میان مهمان ها حضور پیدا کنید. و یا اگر شما با تشریفات خاصی قرار داد بسته اید با هماهنگی با مسئول تدارکات از آن بخواهید لحظه ورود شما را با نور پردازی و نور افشانی متفاوت کند.

اگر مکان برگزاری جشن این مسیر را نداشت می توانید با به کار گیری نکاتی که در بالا ذکر شد این مسیر را ایجاد کنید. حتی می توانید با استفاده از پارچه حریر مروارید دوزی شده و یا با گل آرایی مناسب تم عروسیتان در ما بین میزهای چیده شده ،مسیر مشخص برای عبور عروس و داماد ایجاد کنید.
بهتر است مسیری که قرار طی کنید تا به جایگاه عروس و داماد برسید، با هماهنگی شما، توسط مسئولان پذیرایی و یا همیاران گروه فیلمبرداری حاضر در سالن، از ازدحام مهمان ها به سمت شما و دوربین فیلمبرداری جلوگیری شود
از ساقدوش ها کمک بخواهید!!!!!! اگر دوست داشته باشید که قبل از حضور شما در جمع مهمان های مراسم عروسیتان، حاضرین کاملا در جای خود قرار بگیرند و کاملا آماده ی ورودتان شوند، و به احترام حضورتان در جمع، سکوت کنند، می توانید از این ایده استفاده کنید: از ساقدوش ها بخواهید قبل از ورود شما، طی مراسمی خاص، مثل گل ریزان و یا حرکت با شمع و پلاکارت در طی مسیر عبوری شما،حاضرین را آماده ی ورودتان کنند. (اگر ساقدوش ندارید و از این ایده خوشتون اومده می تونید از کوچولو های مراسمتان برای این کار کمک بخواهید.)
و اما نکاتی در رابطه با گرفتن دسته گل در هنگام ورود در جمع مهمان های عروسی:
اگر دسته گلتان آبشاری و بلند است بهتر است دستتان را در دست همسرتان حلقه کنید و دسته گل زیبایتان را با دو دست در مرکز بدنتان نگه دارید. شایسته است عروس و داماد مسیر را آرام و متین با گام های برابر و با تبسمی زیبا و دلنشین طی کنند تا به جایگاه مخصوص خود برسند.

اگر دسته گل عروسیتان ساده و کوچک است یک دست خود را حلقه در دست همسرتان کرده و دسته گلتان را در دست دیگر که تا پهلو و خمیده به موازات شانه تان بالا گرفته اید،نگه دارید. لبخندی ملایم به لب داشته باشید و به آرامی، همراه با قدم های همسرتان گام بردارید. سعی کنید دسته گل را تا پایان مسیر جابجا نکنید.
اگر دسته گلی انتخاب نکرده اید و با جای دسته گل از حلقه ی گل استفاده می کنید، بهتر است با یک دست بازوی و یا دست همسرتان را بگیرید و با دستبند گل، گوشه ای از لباس عروستان را. معمولا این روش مناسب افرادی است که لباس عروسشان را پفدار و دنباله دار انتخاب کرده اند. اما اگر لباس عروستان ساده و بدون پف است، می توانید دو دست خود را به بازوی همسرتان حلقه بزنید به صورتی که حلقه یا دستبند گل در دست شما در کنار بازوی همسرتان قرار بگیرد.
اگر از آن دسته عروس داماد هایی هستید که دوست دارید با هیجان و با کمی شوخ طبعی به جمع مهمان هایتان بپیوندید بهتر است دسته گلتان را فانتزی و کوچک انتخاب کنید تا دست و پا گیر نباشد و برای لحظه ورودتان موزیکی کاملا شاد و پر هیجان را آماده کرده تا تمام حس نشاط و هیجان از طریق موزیک به شما و مهمان ها انتقال پیدا کند.