لباس عروس آستین بلند

برخی افراد به دلایل مختلف دوست دارند لباس عروس آستین دار بپوشند. آستین لباس عروس فقط به دلیل حجاب و پوشیده بودن آن نیست. طراحی آستین، هم می تواند باعث زیبا تر شدن لباس و اندام فرد شود و هم به پوشیده بودن آن کمک کند. 
جنس آستین بسته به سلیقه فرد می تواند از جنس خود پارچه لباس عروس، یا متفاوت از آن باشد. معمولا برای دوخت آستین لباس عروس از تور، گیپور و دانتل استفاده می کنند. آستین از جنس دانتل زیبایی فوق العاده ای به لباس می بخشد. اندازه آستین نیز به دلخواه می تواند تغییر کند. برخی آستین بلند تا سر مچ و برخی دیگر آستین سه ربع را می پسندند. تور دانتل زیبایی بسیار زیاد و تنوع طرح بالایی دارد. لباس های طرح دانتل را به این صورت درست می کنند که گل های دانتل را می برند و روی تور می دوزند. این کار زحمت زیادی دارد. به همین دلیل لباس عروس از جنس دانتل قیمت بالایی نیز دارد. همچنین می توانید پارچه آستین را کاملا متفاوت از لباس عروس تهیه کنید و با استفاده از تزئینات خاصی آن را  نسبت به بقیه لباس متمایز کنید. پارچه های خاص و کار شده، لباس عروس را از سادگی و یکنواختی در می آورد و جلوه ای خاص به آن می بخشد. خانم هایی که دوست دارند آستین لباسشان کاملا پوشیده باشد می توانند آستر یا پارچه خود لباس عروس را زیر طرح های دانتل، گیپور و یا تور بدوزند. به این ترتیب هم زیبایی آن بیشتر می شود و هم حالت پوشیده پیدا می کند.

مدل لباس عروس آستین بلند کلوش

این مدل آستین لباس عروس یکی از مدل‌های کلاسیک اروپایی و معروف به bell sleeveاست، مثل مدل قبلی این لباس‌ بیشتر مناسب عروسی فرمالیته است، تا عروسی‌های مجلل و فاخر. بهتر است عروس‌های قد کوتاه و کوچک اندام این لباس را نپوشند، چرا که ممکن است بین حجم زیاد پارچه‌ها و چین و دنباله آستین‌های‌شان کمتر به چشم بیایند.

 

آستین کاپ

این مدل آستین مناسب عروس‌هایی است که مدلهای یقه دلبری و شانه افتاده را دوست دارند اما با سختی رقصیدن و جنب و جوش درآن کنار نیامده‌اند، با یک آستین کوچک شنل مانند، ظاهری پوشیده و معصومانه دارند.

لباس عروس دانتل آستین دار

لباس عروس دانتل آستین دار عروس‌هایی است که می‌خواهند لباس عروس پوشیده داشته باشند اما در عین حال از جذابیت‌شان کم نشود، حالت ملایم و معصومانه این لباس عروس مناسب هر عروس با هر اندامی استو از محبوب ترین انتخاب‌ها برای عروس خانم‌هاست. با توجه به اینکه لباس عروس دانتل معمولاً گران‌تر از بقیه پارچه‌هاست می‌توانید از مدل لباس عروس گیپور آستین‌دار انتخاب کنید. البته حواستان به مرغوبیت پارچه باشد تا هم لباس‌تان زیباتر به نظر بیاید و هم پارچه پوستتان را اذیت نکند.

 

 

مدل لباس عروس آستین دار با مچ

این نوع آستین یکی از مدل‌های قدیمی و یادگار دوران رنسانس و کلیسا است اما به تازگی دوباره بین عروس‌ها محبوب شده است، اگر عاشق لباس عروس پوشیده خاص و جدید هستید می‌توانید از این مدل انتخاب کنید.

نکاتی درباره انتخاب لباس عروس

– بهتر است در ابتدا مبلغی را که می توانید برای تهیه لباس عروس هزینه کنید، تعیین کنید. مشخص بودن مبلغ هم به شما و هم به فروشنده کمک می کند راحت تر و با سرعت بیشتر تصمیم بگیرید.
-حتما زمان کافی برای انتخاب مدل لباس عروس در نظر بگیرید و این کار را تا روزهای آخر مراسم عروسی به تاخیر نیندازید تا به دور از استرس و با حوصله مدل های مختلف را امتحان کنید و تصمیم بگیرید و بهترین مدل دلخواه خود را انتخاب کنید.
-سعی کنید از تخفیف ها و حراجی های مزون های مختلف اطلاع داشته باشید. ممکن است بتوانید لباس عروس دلخواه خود را با قیمت مناسب تهیه کنید.
-در انتخاب لباس عروس به عقیده خود و همسرتان توجه داشته باشید و از قبل درمورد آن با هم مشورت کنید. برخی افراد لباس های پوشیده و برخی دیگر لباس های باز را می پسندند. توجه به این موارد و توافق درباره نوع مدل آن، از هدر رفتن وقت و پول خود جلوگیری می کند.
-هر مدلی را که در ژورنال یا ویترین مغازه ها دیدید بدون امتحان کردن فورا انتخاب نکنید. حتما آن را بپوشید و ببینید با توجه به اندام شما به اصطلاح بر تن شما می نشیند یا خیر. ممکن است یک مدل را دوست داشته باشید اما هنگام پرو آن متوجه شوید به شما نمی آید.
لباس عروسی که انتخاب می کنید باید مناسب همان فصل باشد. اگر عروسی شما در تابستان است، لباسی با لایه های کمتر بهتر است. لایه های لباس باعث می شود بیشتر عرق کنید. لباس عروس با لایه های متعدد مناسب فصل زمستان است. اگر عروسی در فصل پاییز و زمستان است نباید لباستان دنباله دار باشد. چون در هوای بارانی و برفی دنباله لباستان خیس یا گلی می شود و زیبایی و شکوه آن را از بین می رود. مطمئنا نه خود عروس دوست دارد با لباس گلی و کثیف وارد تالار شود و به مهمان ها خوش آمد بگوید و نه مهمان ها دلشان می خواهد عروس را با لباس گلی و کثیف ببینند. به همین دلیل توصیه ما به شما این است که در فصلی که احتمال بارش باران یا برف وجود دارد لباس عروس دنباله دار نپوشید. مگر اینکه لباسی که تهیه می کنید از نوعی باشد که دنباله آن از لباس اصلی جدا می شود. در این صورت می توانید دنباله آن را جدا کنید و برای عکس گرفتن یا در تالار دوباره به لباستان وصل کنید. در فصل های سرد یک کت یا شال گرم نیز باید تهیه کنید.

انتخاب و خرید لباس عروس بر اساس اندام


در انتخاب مدل لباس عروس باید به اندام و قد فرد، بزرگی و کوچکی پایین تنه یا بالاتنه،گودی کمر، کشیدگی اندام و … توجه شود و با توجه به شکل بدنی هر فرد لباس عروس تهیه شود. لباسی مناسب است که با فرم بدنتان هماهنگ است و عیب های بدن شما را می پوشاند. بنابراین تمام موارد جزئی مانند آستر، خط آستین و گردن، ظریف کاری ها و … را باید در انتخاب لباس عروس در نظر بگیرید.  شکل بدنی و اندام افراد با هم متفاوت است. اندام افراد به 5 دسته تقسیم می شود:

1-اندام سیبی شکل: این افراد از ناحیه شکم چاق هستند. لباس هایی که کمر دارند و یا قسمت کمر و شکم آنها باریک و تنگ است مناسب این اندام نیست. این افراد باید مدل هایی انتخاب کنند که در ناحیه شکم گشاد تر هستند.

2- اندام گلابی شکل: پایین تنه این افراد نسبت به بالاتنه آنها بزرگتر است و لباس هایی مناسب آنهاست که بالاتنه را بزرگتر نشان دهد.

3- اندام مستطیلی: اندام این افراد یکدست است و به طور متوازنی تمام قسمت های بدنشان پر است. لباس های تنگ و چسبان یا بدن نما مناسب آنها نیست. لباس هایی که انحنای بدن آنها را بیشتر نشان دهد به این دسته از افراد بیشتر می آید.

4-ساعت شنی: این افراد کمری باریک و بالاتنه و پایین تنه متناسبی دارند. لباس هایی تنگ و چسبان که فرم بدنشان را نشان دهد برای این دسته مناسب است.

5-اندام مثلث بر عکس، یکی دیگر از دسته بندی اندام ، اندام مثلثی است. این مدل، دور شانه و دور سینه ی پهن تری نسبت به دور باسنشان دارند و به اصطلاح مدل بدنشان مثل مثلث بر عکس میمانه.
هر فرد باید بداند شکل اندام او از کدام نوع است تا بتواند انتخاب خوبی برای تهیه لباس عروس خود داشته باشد.
لباس هایی با دامن پف دار و به اصطلاح A شکل، مناسب خانم هایی است که اندام گلابی شکل دارند و پایین تنه آنها چاق است. زیرا ران ها و باسن بزرگ آنها را می پوشاند و در نتیجه خوش اندام تر جلوه می کنند. بالاتنه این مدل کاملا به بدن می چسبد و پایین تنه آن دامنی پف دار دارد.
لباس عروس مدل پری دریایی بیشتر به خانم هایی می آید که اندام مناسب دارند. افراد دارای کمر باریک و با اندام دارای انحنا؛ در واقع افرادی که اندامشان به صورت ساعت شنی است، می توانند این مدل را بپوشند. افراد دارای اندام سیبی یا گلابی شکل نباید این مدل را بپوشند چرا که باعث بیرون زدن پهلو ها و باسن فرد می شود.
مدل امپراطوری مناسب خانم هایی با اندام درشت است و نقص های بدن آنها را می پوشاند.
به افراد قد بلند لباس عروس مدل پرنسسی یا دامن فنر دار بیشتر می آید. دامن خیلی پف دار برای افراد کوتاه قد مناسب نیست، زیرا آنها را کوتاه تر نشان می دهد. افراد قد بلند نیز با لباس های ماکسی بلند تر به نظر می رسند. بهتر است این مدل ها را نپوشند.
رنگ لباس عروس نیز باید با پوست شما مطابقت داشته باشد. بنابراین باید به رنگ آن نیز هنگام تهیه آن توجه کنید. خانم هایی که رنگ پوستشان روشن است می توانند از لباس  عروس رنگ سفید مات، یا کرم و شیری استفاده کنند. برای آنهایی که پوستشان سبزه وتیره است رنگ سفید گچی یا نباتی می تواند گزینه خوبی باشد.

 

انتخاب لباس عروس برای افراد چاق و دارای اضافه وزن و تپل

-افرادی که اضافه وزن دارند و چاق هستند ممکن است سخت تر از افراد لاغر بتوانند لباس عروس مناسب سایز خود را انتخاب کنند. زیرا اکثر لباس هایی که در بازار موجود است برای افراد لاغر مناسب است. این افراد باید دقت بیشتری در انتخاب لباس عروس خود داشته باشند تا مدلی را بیابند که نه تنها آنها را چاق تر از آنچه که هستند نشان ندهد؛ بلکه لاغر تر نیز به نظر برسند. پوشیدن لباس های خیلی تنگ یا خیلی گشاد به آنها توصیه نمی شود زیرا فرم اندام آنها را نامطلوب جلوه می دهد.
خانم های دارای اضافه وزن ممکن است اعتماد به نفس کافی نداشته باشند و نگران این قضیه باشند که به دلیل چاقی و اضافه وزنشان ممکن است در لباس عروس زیبا به نظر نرسند. اما این نگرانی درست نیست. با کمی دقت و رعایت چندین نکته درباره مدل مناسب با وزنشان، می توانند در شب عروسی خود بدرخشند و چشم ها را به خود خیره کنند.
افراد دارای اضافه وزن باید به نوع اضافه وزن خود توجه کنند. توجه به اینکه کدام قسمت از بدن آنها چاق است به انتخاب بهتر و مناسب تر لباس عروس کمک می کند. برخی افراد بالاتنه لاغر (بازوها، سرشانه، سینه ها) و پایین تنه چاق (باسن، شکم، ران) دارند. برخی برعکس، بالاتنه چاق و پایین تنه لاغری دارند- این افراد چاقی موضعی دارند. اما برخی دیگر نیز هستند که همه قسمت های بدنشان به یک اندازه چاق است. برای هر کدام از این افراد لباس های متفاوتی مناسب است که در ادامه به آن اشاره می کنیم.

-افرادی که بازوهای بزرگی دارند: افرادی که بازوها و سرشانه شان بزرگ است نباید لباس عروس مدل دکلته بپوشند. چون این مدل لباس بازو ها و سرشانه ها را بیشتر مشخص می کند و چاق بودن این قسمت ها بیشتر دیده می شود. بهتر است این افراد لباس های آستین دار از جنس حریر، دانتل یا تور بپوشند. البته باید توجه داشته باشند که آستین آنها به اندازه ای تنگ نباشد که نتوانند به راحتی دست های خود را تکان دهند.
-آنهایی که قسمت پایین تنه شان بزرگ است و اندامی گلابی شکل دارند، بهتر است لباس هایی بپوشند که از قسمت زیر سینه گشاد می شوند. در این صورت شکم و باسن آنها به چشم نمی آید.
-افرادی که دارای اندام سیبی شکل هستند و بالاتنه آنها چاق و پایین تنه آنها لاغر است، بهتر است لباس عروسی را انتخاب کنند که بالاتنه آن تنگ است و دامن آن از کمر پف دارد. این مدل، بالاتنه فرد را جمع می کند و پف دامن آن اندامشان را خوش فرم نشان می دهد. لباس عروس مدل دکلته نیز برای این افراد مناسب نیست.
-خانم هایی که چاقی شان متوازن و همه قسمت های بدنشان به یک اندازه چاق است، لباس عروس مدل ماهی به آنها بیشتر می آید. این مدل کمر آنها را باریک تر و اندام شان را کشیده تر و زیبا تر نشان می دهد.
خانم های دارای اضافه وزن باید به مدل یقه لباس عروس خود نیز توجه داشته باشند. یقه آنها نباید خیلی بسته یا خیلی باز باشد. بهترین و مناسب ترین مدل یقه لباس عروس برای افراد چاق یقه دلبری است که یکی از پرطرفدار ترین مدل های یقه محسوب می شود.
به طور کلی، لباس عروس های مدل پفی و پرنسسی مناسب خانم های چاق، به ویژه آنهایی که بالا تنه شان چاق باشد، نیست. لباس هایی با پف زیاد ممکن است برای برخی جذاب تر از لباس های کم پف باشد، اما مسئله مهم این است که باید مدلی انتخاب شود که آنها را لاغرتر نشان دهد. نه اینکه قسمت های برجسته بدن آنها را مشخص تر کند. لباس هایی با پف زیاد دقیقا همین کار را می کنند. آنها باعث می شوند چاقی قسمت بالا تنه بیشتر به چشم بیاید و اندام فرد درشت تر نشان داده شود.
همچنین بهتر است مدل لباس عروس آنها کمر نداشته باشد و یکسره به دامن وصل باشد. در این صورت شکم برجسته نمی شود و بیرون نمی زند. لباس های دنباله دار نیز برای آنها مناسب نیست و باعث بزرگ تر جلوه دادن اندامشان می شود.