تزیین و گل آرایی شیک ماشین عروس 

تزیین ماشین عروس یکی از سنت ها و رسم های قدیمی است که در آن عروس و داماد ماشینی که میخواهند در روز عروسی سوار بر آن باشند را با گل و بادکنک تزیین میکنند. حال میتواند ماشین خود عروس داماد باشد و یا آن را برای روز عروسی اجاره کرده باشند. ماشین عروس اتومبیلی تزیین شده و گل آرایی شده است که داماد به وسیله آن عروسش را به خانه رویاهای شان می برد.

تزیین ماشین عروس :

روش های تزیین ماشین عروس متفاوت است ، بعضی گل آرایی را برای ماشین عروسی خود میپسندند ، بعضی بادکنک آرایی ، بعضی یک روبان را ترجیح میدهند و بعضی نیز ترکیبی دوست دارند. در این حالت ها هم بعضی سادگی را میپسندند و بعضی از عروس داماد ها نیز طرح های شلوغ را دوست دارند. در این پست نمونه هایی از تزیین ماشین عروس و داماد را میبینیم.

در قدیم به جای ماشین عروس ، از اسب یا درشکه یا کالسکه استفاده میشد اما امروزه ماشین های لوکس و گران قیمت جای آنها را گرفته است. ولی بعضی از عروس داماد ها نیز وسیله نقلیه خاص استفاده میکنند ، مثل کاسکه یا مشاین های کلاسیک قدیمی. که همه این ها به سلیقه و روحیات شما بستگی دارد.

انتخاب گل برای تزیین و گل آرایی ماشین عروس:

هنگامی که ماشین را برای گل آرایی می برید حتما به یاد داشته باشید که رنگ غالب ماشین و رنگ گل ها بهتر است که با هم مخالف باشند. مثلا اگر ماشین سفید رنگ است به هیچ وجه با گل های سفید تزیین نکنید. در عوض گل های رنگی نمای زیبایی به آن خواهند بخشید و یا بر عکس اگر ماشین عروستان دودی رنگ و تیره است، از گل های روشن و ملایم همانند سفید و صورتی استفاده کنید و یا مثلا اگر ماشین نقره ای دارید گل هایی به رنگ زرشکی یا قرمز کار فوق العاده ای از آب در می آید. در این زمینه  اگر ماشین شما مشکی رنگ است، جدا از زدن گل های یک دست سفید اجتناب کنید چرا که این کار ماشین شما را شبیه ماشین مراسم تدفین می کند. ابرای تزیین و گل آرایی ماشین عروس، گل های درشت جلوه بهتری دارند و نمای بهتری به ماشین می دهند؛ در صورتی که برای گل های کوچک چنین چیزی صادق نیست. سعی کنید رنگ گل ماشین را با رنگ دسته گل عروس خانوم ست کنید. و یا حداقل یک هارمونی رنگ باهم داشته باشند.

یکی از چیزهای مهمی که به ظاهر عروسی شما جلوه ی خاصی میدهد ماشین عروسی و تزیین آن است.انتخاب و کرایه ی ماشین عروس شیک و ارزان که با شخصیت و استایل عروسی شما هماهنگ باشد کاری سخت و در عین حال لذت بخش و سرگرم کننده میتواند باشد. ما در آینه شمعدون با نوشتن نکاتی که در انتخاب و کرایه ماشین عروس باید در نظر بگیرید کار را برایتان راحت تر کرده ایم.

 

چند جانبه فکر کنید

هنگام در نظر گرفتن انتخاب هایتان برای انتخاب یک  ماشین عروس شیک  نکته ی مهم آن است که تمام ویژگی های کاربردی و ظاهری را در نظر بگیرید؛اعم از ظاهر شیک و سالم ماشین،احساسی که به ماشین دارید،بودجه ی شما در کرایه ماشین  و کارهایی که در روز عروسی با ماشین انجام میدهید.

اگر اجاره ماشین عروس کلاسیک یکی از گزینه های شماست بهتر است موارد زیر را در نظر داشته باشید.

 

  • اندازه ماشین عروس انتخابی شما چقدر است؟

اگر قرار است خودتان راننده باشید و با سایز و بدنه ماشین آشنا نیستید ممکن است در کنترل آن دچار مشکل شوید.همچنین بسیاری از ماشین های کلاسیک اتاقک کوچکی دارند،پس سایز ماشین را باید در نظر گرفت چرا که ماشین های کوچک فضای  کافی برای لباس عروس های بزرگ و پر از پف که زود چروک میشوند را ندارند.

  • ماشینی که کرایه میکنید سالم باشد

خیلی از موارد پیش می آید که علی رغم ظاهر سالم وشیک ،ماشین عروس شیک عروس داماد ها در  روز عروسی خراب میشود و آن ها را در راه میگذارد.پس قبل از عقد قرارداد مطمئن شوید که ماشین نقص فنی نداشته باشد و یا برنامه جایگزین برای آن در نظر بگیرید.این نکته را هم در نظر بگیرید که اگر راحتی ماشین برایتان مهم است،بخصوص اگر قرار باشد که با آن مسافتی طولانی رانندگی کنید، ماشین های کلاسیک انتخاب مناسبی برای شما نیستند.

 

  • فصل برگزاری مراسم و آب و هوا را در نظر بگیرید

هر چقدرمدل ماشین انتخابی شما قدیمی تر باشد،تکنولوژی و امکانات کم تری در اختیار شما میگذارد،برای مثال بیشتر ماشین های کلاسیک سیستم تهویه مناسب ندارند و این موضوع بخصوص در فصل گرم و یا روز های خیلی سرد سال مشکل ساز است.

 

 

زمان کرایه ی ماشین عروس چقدر است؟

معمولا بیشتر اجاره دهنده های ماشین عروس،کرایه ی ماشین را بر اساس ساعت حساب میکنند،بنابراین باید حواستان به زمان بندی درست و در نظر گرفتن تاخیرهایی که ممکن است در برنامه شما بوجود بیاید باشد.

 

رنگ مناسب برای یک ماشین عروس شیک کدام است؟

هیچ کس نمیتواند برای شما تعیین کند که چه رنگی بهتر است،انتخاب رنگ مناسب ماشین عروس کاملاَ بستگی به سلیقه شما دارد.شما باید تعیین کنید که چه رنگی مورد علاقه شماست.اما اکثر مردم رنگ سفید را برای ماشین عروس انتخاب میکنند که احتمالا به دلیل این است که هر نوع رنگ گلی روی رنگ سفید جلوه بیشتری دارد.

 

چه گلهایی مناسب تزیین ماشین عروس هستند؟

معمولاَ گلهایی برای تزیین  یک ماشین عروس شیک انتخاب میشوند که دوام بیشتری داشته باشند،درشت تر باشند و ارزان تر.گل های رز هلندی و یا گل های وحشی صحرایی انتخاب خوبی برای شما نیستند.در انتخاب رنگ گل باید گل هایی را انتخاب کرد که رنگشان با رنگ ماشین در تضاد باشد.همچنین در صورتی که عروسی شما در یک روز برفی و بارانی برگزار میشود فکر تزیین ماشین را از سرتان بیرون کنید و یا حداقل از تزئیناتی استفاده کنید که دوام و ماندگاری بیشتری داشته باشند.

 

 

در نهایت برای انتخاب یک ماشین عروس شیک از سلیقه و ندای درونی خودتان غافل نشوید و به یاد داشته باشید چیزی که بیشتر از همه اهمیت دارد، خوشحالی شما و همسرتان است.