یکی از مواردی که در مراسم عروسی کمتر مورد توجه است ولی اهمیت بسیار زیادی دارد. کفش عروس خانم است که از صبح مراسم تا شب پای عروس است. کفش عروس بر نحوه راه رفتن او در سالن عروسی تاثیر به سزایی دارد. هیچی بدتر از کج راه رفتن عروس خانم در مراسم عروسی نیست بنابراین باید کفشی انتخاب کنید که در آن راحت باشید و راه رفتن شما را دچار اشکال نکند.

ابتدا باید کفشی را انتخاب کنید که سبک و نرم و راحت باشد تا راه رفتن با آن آسان باشد. جدا از زیبایی کفش، راحتی آن نیز بسیار مهم است تا در کل مراسم احساس راحتی کنید.

پاشنه کفش عروس
برای اندازه پاشنه کفش عروس مهم ترین نکته اختلاف قدی عروس و داماد است. چنانچه اختلاف قدی زیادی دارید و می خواهید کفشی با پاشنه خیلی بلند بپوشید بهترین انتخاب برای شما می تواند کفش های لژ یکسره باشد که نسبت به کفش های پاشنه بلند بسیار راحت تر هستند. به علاوه چون هنگام پوشیدن کفش های پاشنه بلند فشار وزن شما روی پنجه پاست کفش های جلوباز انتخاب های مناسب تری هستند. اگر با کفش پاشنه بلند نمیتوانید به خوبی راه بروید پیشنهاد ما به شما خرید دو کفش می باشد که اگر پاشنه کفش شما را اذیت کرد کفش دیگر با پاشنه کوتاه تر را پا کنید.

 

 

کفش عروس باید بسیار شیک باشد اما شیک بودن حتما به معنی بلند بودن پاشنه کفش نیست. بلندی پاشنه باید به قدری باشد که شما با آن احساس راحتی کنید و به پای شما آسیب نزند. پس اگر اختلاف قدی متناسبی دارید و عادت به پوشیدن کفش های پاشنه بلند ندارید بهتر است پاشنه های کوتاه 3و5 سانتی را انتخاب کنید.

 

ست کردن کفش عروس با لباس عروس
بهتر است کفش و لباس شما تضاد رنگی زیادی نداشته باشند. کفش های سفید، کرمی، نقره ای و شیری انتخاب های بسیار خوبی برای رنگ کفش عروسی است. کفش عروس می تواند بسیار ساده باشد یا از بند ها، نگین ها، تورها و… نیز برای تزیین و زیباتر شدن کفش عروس استفاده کرد.

 

کف کفش عروس
برای خرید کفش عروس به کف کفش نیز توجه کنید تا از استحکام پاشنه ها اطمینان یابید. همچنین توجه کنید کف کفش خیلی صاف و صیقلی نباشد تا هنگام راه رفتن کف سالن لیز نخورید.

و در انتها با کمی تیزهوشی و توجه کفش عروس شما می تواند سوژه زیبایی برای عکس های آتلیه مراسم شما باشد.

چه کفش عروسی مناسب است؟
نکته هایی که باید حین خرید کفش عروس به آن ها توجه کرد:

۱- کفش عروس – به دنبال راحتی کفش عروسیتان باشید
قبل از هرچیزی راحتی شما از اهمیت بالایی برخوردار است. نکته شماره یک، راحتی با کفشی است که برای خود انتخاب کرده اید و فعلا تنها چیزی که خیلی مهم است همین راحتی شما است. شما کل روز عروسی خود را با کفش عروسیتان سپری می کنید. تصور کنید مدت زمانی که کفش پوشیده اید احساس درد می کنید و در آخر پاهای شما تاول می زند آن هم درست روز عروسیتان که سرشار از خوشحالی و خوشبختی است. این قضیه دردناک به نظر نمیرسد؟

علاوه بر این ها شما قرار است روز عروسیتان برقصید. وقتی راحت نباشید چطور می توانید برقصید؟ البته این قضیه را هم انکار نمی کنیم که بسیاری از کفش های عروسی از استانداردهای خوبی برخوردار هستند و ما توصیه می کنیم قبل از هر چیزی راحتی پاهای خود را در نظر بگیرید. چه سودی دارد کفشهای شما شیک ترین باشد ولی روز عروسیتان نتوانید با آنها درست برقصید؟

۲- کفش عروسی – کیفیت کفشهای شما بسیار مهم است.
و این هم دومین اصل مهم در انتخاب کفش عروسی مناسب شما.کیفیت و راحتی دست در دست هم دارند و یک جورایی مکمل هم محسوب میشوند.وقتی روی یک جفت کفش با کیفیت و خوب سرمایه گذاری میکنید،قطعا احساس راحتی هم تجربه میکنید.کفش های عروسی با کیفیت طوری طراحی شده اند که برای چندین ساعت متوالی و حتی طولانی تر حس خوشایندی را به عروس میدهند و این یعنی همان کیفیتی که عرض کردم.

در هر صورت باید یک فرقی بین کفش های عروسی با کفش های معمولی دیگر وجود داشته باشد.کفش های با کیفیت خوب ،از مواد طبیعی و نرم ساخته میشوند که این امر احساس راحتی بیشتری به شما در هنگام پوشیدن کفش مورد علاقتان می دهد.

 

۳- کفش عروس – ارتفاع پاشنه کفش عروس
بطور دقیق هیچ قانونی در رابطه با ارتفاع پاشنه وجود ندارد و تنها چیزی که حائز اهمیت است، راحتی شما با ارتفاع پاشنه کفش است. اینکه واقعا چه ارتفاع پاشنه ای برای شما راحت تر است و با آن اذیت نمی شوید را تنها خودتان می دانید. اگر شخص شما بطور معمول هر روز برای پیاده روی از کفش های پاشنه بلند استفاده می کنید، به احتمال زیاد برای روز عروسی خود نیز می توانید از کفشی که پاشنه مشابه کفش معمولیتان را دارد براحتی استفاده کنید و در سوی دیگر اگر هر روزتان را با کفش های پاشنه تخت و معمولی سپری می کنید و با کفش پاشنه بلند مشکل دارید قضیه کمی متفاوت است.

اصلا منطقی به نظر نمی رسد که در روز عروسی شما کفشی بپوشید که ۱۰ سانتی متر یا بیشتر پاشنه داشته باشد. شما می توانید از کفش های عروسی تخت ولی شیک و زیبا استفاده کنید ( یادتان نرود که مهم راحتی پای شما است، لزومی ندارد وقتی با پاشنه اذیت می شوید از کفش پاشنه بلند، آن هم با ارتفاع زیاد استفاده کنید).

اگر اصرار دارید یا علاقمند هستید که از کفش عروس پاشنه بلند استفاده کنید، از کفش با پاشنه کوتاه تر استفاده کنید یا حتی میتوانید ارتفاع پاشنه خود را بالا در نظر بگیرید منتهی توجه داشته باشید که در این صورت بهتر است پاشنه کفش پهن باشد تا حس راحتی که خدمتتان عرض کردم را تجربه کنید.

 

۴- کفش عروس – استایل کفش عروس شما
استایل شخصی خودتان و همچنین استایل لباس عروسیتان ممکن است شبیه به هم نباشد و اندکی تفاوت بینشان باشد. در این صورت کفش شما این فرصت را دارد که شخصیت واقعی شما را نشان دهد. در هر صورت کفش پوشیدن استایل شخصیتی افراد را نیز به ما نشان می دهد، اما در مورد روز عروسی چون عروس و داماد بیشتر از هر کس دیگری در کانون توجه مهمانان قرار دارند، پوششان مستقیما شخصیت آن ها را منعکس می کند.

بسیاری از لباس عروس ها پاها و حتی انگشتان پا را می پوشاند، بنابر این کفش هایی که انتخاب می کنید لزوما نباید با لباس عروس شما مطابقت داده شود ( همون ست کردن ). ولی وقتی کسی کفش شما را حتی نمی تواند ببیند باید از چه چیزی ترس داشته باشید؟ به همین دلیل است که بسیاری از عروس خانم ها ترجیح می دهند از بوت های زیبا یا یک جفت کفش شیک آبی استفاده کنند. بطور خلاصه هر چیزی که شما انتخاب می کنید و می پوشید فرصتی برای نشان دادن سلیقه و استایل شخصیتی خودتان است.

 

۵- کفش عروس – رنگ کفش عروسی شما
چه کسی می گوید که رنگ کفش شما باید حتما و حتما عاجی و سفید رنگ باشد؟ در عروسی های سنتی، عروس طبق قواعد و سنت های همیشگی رفتار می کند و حتی پا را از سنت ها فراتر نمی گذارد. در حقیقت این اشخاص گزینه های زیادی برای انتخاب رنگ کفش خود در اختیار دارند. گزینه هایی که ممکن است مورد علاقه و پسند خودشان هم باشد.

آبی ، قرمز ، نارنجی ،زرد …. و یا هر رنگی که دوست دارند. در صورتیکه کفش های شما سفید یا عاجی رنگ نباشد این احتمال وجود دارد که بتوانید دوباره و بیش از یک بار آن ها را بپوشید! اگر فردی با اندیشه های اقتصادی هستید، نیازی ندارید که پول زیادی برای کفش عروسیتان بپردازید چون تنها یک بار آن را به صورت جدی و رسمی میپوشید. ولی در صورتیکه طوری کفش های خود را تهیه کرده اید که بتوانیید برای مدتی آن ها را بپوشید کار جالبی کرده اید.

 

۶- کفش عروسی – فصل برگزاری مراسم عروسی
بسته به این که دوست دارید مراسم ازدواج خود را در چه مکانی برگزار کنید، تصمیم برای خرید کفش عروسی هم تغییر می کند. شما ممکن است در حیاط خانه یا اصلا درون خانه خود مراسم بگیرید. یا در یک فضای باز و یا اصلا در شهری جز شهر خودتان قصد دارید مراسم بگیرید. شرایط فصلی و آب و هوایی می تواند نقش ویژه ای در انتخاب کفش عروسی برای شما ایفا کند و روی تصمیم شما برای خرید کفش اثر بگذارد.

برای مثال در شهرهای شمالی کشورمان ایران، آب و هوا در هر فصل سال تقریبا غیر قابل پیش بینی است. در فصل زمستان به علت هوای سرد و کاهش دما می توانید یک بوت خوشرنگ و شیک عروس خریداری کنید. همچنین برای برگزاری یک مراسم عروسی که در اواسط تابستان تدارک آن دیده می شود، شما می توانید از کفشی استفاده کنید که انگشتان پای شما به راحتی با هوا و محیط در ارتباط باشد، در این صورت راحتی بیشتری تجربه خواهید کرد.

بطور خلاصه در هر فصل و حتی بطور دقیق تر برای هر ماهی که قصد برگزاری مراسم عروسی خود را دارید، برای راحتی خود و پاهای خود ،کفشی مناسب انتخاب کنید.

۷- کفش عروس – محل برگزاری مراسم عروسی
بعد از اینکه متوجه شدید که مکان دقیق برگزاری مراسمتان کجا واقع شده است و دارای چه ویژگی هایی است، اقدام به خرید کفش عروس مناسب آن مکان کنید! برای مثال فرض کنید که قصد برگزاری مراسم عروسی در یک باغ تالار یا به صورت ساده تر در یک مزرعه کوچک را دارید، به نظر شما پوشیدن یک کفش پاشنه بلند میتواند ایده خوبی باشد؟

البته که اینطور نیست. به همین صورت برای برگزاری مراسم عروسی خود در ساحل یک دریای باصفا، کفش پاشنه بلند برای راه رفتن روی شن یا ماسه و یا هر مسیری ساخته نشده است. شاید به نوشته ما ایراد بگیرید و بگویید ما قصد داریم فقط در تالار یا فقط در خانه مراسم عروسیمان را برگزار کنیم پس طبیعی است که پایمان را به بیرون از مکان برگزاری مراسم نمی گذاریم. ما در جواب این نکته را یادآوری می کنیم که:

ما احتمال میدهیم شما برای گرفتن عکس یادگاری یا پیاده روی به همراه شریک زندگیتان برای چند دقیقه به بیرون بروید ، آن زمان است که به اهمیت چیزهایی که خدمتتان عرض شد پی می برید.

 

۸- کفش عروسی – چه وقت کفش عروسی بخریم؟
شما باید به ۲ دلیل چند ماه قبل از برگزاری مراسم عروسیتان کفش عروسیتان را تهیه کنید. اول اینکه کفش شما باید متناسب با لباس عروس شما باشد و از آنجایی که تهیه لباس عروس چند ماه قبل از برگزاری مراسم باید انجام شود ، باید کفش خود را در همان زمان تهیه کنید.

و دوم اینکه شما ممکن است قبل از فرا رسیدن مراسم عروسیتان بخاطر علاقه ای که به کفش عروسیتان دارید چند بار آن را بخواهید بپوشید و امتحان کنید.

 

کفش پاشنه بلند عروسی
کفش های عروسی با پاشنه های بلند، یکی از انتخاب های اصلی هر عروس خانمی می باشد. ولی خواهشا قبل تز خرید و تهیه آن، ابتدا تمامی موارد بالا را به دقت مطالعه کنید.