۱۷ ایده جالب برای جذابتر شدن جشن عروسی
کارت عروسی دیجیتال
,
۱۷ ایده جالب برای جذابتر شدن جشن عروسی
۱۷ ایده جالب برای جذابتر شدن جشن عروسی – برگزای جشن عروسی، همیشه، برای عروس و دامادها و مهمان های آنها، از جذابیت خاصی برخوردار بوده است. به نحویکه آنها همیشه تلاش میکنند که بهترین مراسم را داشته باشند. بعضی از عروس و دامادها نیز به دنبال ایده های بسیار جدید و جذابی هستند که برای مراسم خودشان به کار ببرند. در این مقاله چند روش جذاب برای خاطره انگیزتر کردن مراسمتان به شما پیشنهاد می دهیم.

ایده برای کارت عروسی
۱- کارت دعوت عروسی ودینگ کارت
تیم مشاوره و پشتیبانی تالارنامه، سیستم دعوتی جدید را ابداع نموده است که با این روش، تحولی نوین در زمینه دعوت از میهمانان پیاده سازی شده است. به نحوی که هر ایده و مدلی قابلیت پیاده سازی را دارد و عروس و داماد با هر ایده و فرهنگی، می توانند آن را برای خود پیاده سازی کنند. در لینک زیر شما می توانید با تیم مشاوره و راهنمایی تالارنامه ارتباط برقرار کرده و این ایده را به خوبی برای مراسم خودتان اجرا نمائید.

کارت دعوت عروسی ودینگ کارت
کارت عروسی دیجیتال – کارت عروسی مجازی – کارت دعوت عروسی الکترونیکی

۲- به فکر استراحت مهمانانتان باشید
با دادن یک فضای خوب و آرامش بخش به مهمانتان برای استراحت در بین عروسی، یک حس خوب به مهمانتان بدهید. بعضی از مهمانها در بین مراسم احساس خستگی میکند و به دنبال مکانی هستند که برای لحظاتی از شور وشوق مراسم دور باشند. اینکار می تواند برای آنها لذت بخش باشد. این کار را می توانید به راحتی با قرار دادن تعدادی مبل و صندلی در فضایی دور از رقص و صدا انجام دهید.

۳- مهمانانتان را راهنمایی کنید
اشخاصی را موظف کنید که مهمانان را به سمت صندلی ها برای میل کردن غذا هدایت کنند تا مهمان یک حس خوب را تجربه کنند.

۴- در مراسم عروسی، خاطره ها را زنده کنید
اسم اشخاص و یا یک خاطره برای مهمان هایتان روی یک کاغذ بنویسید و بر روی یک گیاه یا یک کاتوس بزنید. این کار باعث تداعی شدن خاطرات زیبا در مهمان ها میشود.

۵- کودکان در مراسم عروسی، اهمیت داشته باشند
سعی کنید تالار پذیرایی را رزرو کنید که دارای فضایی برای بازی کودکان باشد. برای این کار می توانید شخصی را برای مراقبت از کودکان قرار دهید تا والدین آنها بتوانند با خیالی راحت از مراسم شما لذت ببرند.

مکان بازی کودکان در تالار عروسی

۶- یک پازل زیبا از عکس های خودتون و مهمان و دوستاتون بسازید و از آن ها درخواست کنید پشت هر پازل خاطرات شیرین خودشون رو یادداشت کنند.

پازل زیبای عروسی

۷- یک نمودار خانوادگی بسازید تا مهمان ها را به یک دیگر متصل کنید این کار بسیار سخت است ولی باعث میشود مهمان ها روابط خانوادگی خودشان رو متوجه بشوند.

۸- رقص تانگو در مراسم عروسی
۹- رقص دو نفره شما مهترین و رمانتیک ترین قسمت عروسی شما است پس به بهترین شکل آن را انجام دهید. اگر اهنگ شما یک آهنگ زیبا و آرام و عاشقانه هست، بهتره که فضا کمی تاریک باشه و از سقف گل رز و کاغذ رنگی ریز شده ببارد.

۱۰- برای مهمان ها یک قسمت برای ضبط ویدیو مهیا کنید تا بتوانند پیام خوشبختی رو به صورت ویدویی به شما بدهند و سپس شما با چسباندن آن ها به یکدیگر و قرار دادن در شبکه ها اجتماعی یا دادن این فیلم ها به مهمان ها یک خاطره جالب برای مهمان هایتان بسازید.

۱۱- رقص نور و یا متن های خنده دار و یا عاشقانه را به صورت نور روی دیوار ها بندازید تا مهمان هایتان کمی از فضا لذت بیشتری ببرند.

۲ ایده خاص برای عروسی متفاوت
۱۲- یهویی لباس هایتان را عوض کنید و اسپرتش کنید به طور مثال یک دامن و یک کفش اسپرت باعث میشه تمامی مهمان ها شوکه بشوند و باعث شود همه توجه ها به شما جلب شود.

۱۳- با مهمان ها و دوستانتان عکس دو نفره بیندازید و سپس تمامی عکس ها را به صورت یک قاب عکس بزرگ در ورودی تالار یا مکان های دیگر قرار دهید.

ایده های نو برای جشن عروسی
۱۴- یک کلاس رقص کوچیک درست کنید و زود و سریع به مهمان های باحالتون رقص یاد بدید که در آخر یک رقص دسته جمعی کنید مطمئن باشید مهمان های جوانتان از این موضوع خوششان میاید و یک خاطره جالب برایشان درست می کنید.

۱۵- لازم نیست ماشین عروس داشته باشید می تونید یک ماشین قدیمی یا حتی یک دوچرخه جالب و فانتزی هم برای شما بشه یک ماشین عروسی. مطمئن باشید این کار باعث می شود مهمان هایتان این کار شما رو به عنوان با مزه ترین خاطره حفظ کنند.

۱۶- به هنگام ورود به تالار عروسی خود، یک نوزاد به همراه خود داشته باشید. این نوزاد می تواند بچه ی فامیلی باشد که شما به آن علاقه بسیار زیادی دارید.

۱۷- از لباس های محلی برای مراسمتان استفاده کنید. امروزه به علت اینکه همه عروس و دامادها از یک نوع سبک لباس استفاده می کنند، اگر شما نوع لباس خود را تغییر بدهید، بسیار جالب توجه می شود.

در برگزاری جشن‌ها و مراسم هر ایده‌ی غیرمنتظره و خلاقانه‌ای می‌تواند جالب و سرگرم‌کننده باشد. اما مراسم عروسی از جمله مراسم‌های پراسترس زندگی هر فرد است و از این‌رو به کار بردن ایده‎های خلاقانه هم در آن کمی دشوار است. من در این مطلب می‌خواهم چند ایده‌ی خلاقانه و سرگرم‌کننده برای مراسم عروسی را با شما به اشتراک بگذارم که می‌تواند خاطره‌ی جذاب مراسم عروسی شما را تا آخر عمر در ذهن‌ها ماندگار کند.

۱. از کارت‌های نشانه‎دار بانمک در مراسم خود استفاده کنید
استفاده از تابلوها و کارت‌های نشانه‌دار باعث جالب شدن مراسم شما می‌شود. نوشته‌هایی مثل “خنده در این مکان اجباری است” و یا “لطفا با لبخند وارد شوید” از جمله ایده‌های جالب برای استفاده از این تابلوهای اعلان است. حتی می‌توانید از تعدادی از دوستان خود بخواهید طی مراسم این تابلوها را با خودشان جابه جا کنند و حس سرزندگی و شادی مراسم شما را بیش‌تر کنند و لبخند را بر چهره‌ی مهمانانتان بنشانند.

استفاده از تابلو‌هایی مثل “خنده در این مکان اجباری است” یک ایده‌ی جالب برای جذابیت هر چه بیش‌تر مراسم عروسی شما است.
۲. از یک هنرمند بخواهید نقاشی مراسم شما را به تصویر بکشد
این روش بسیار جالب باعث می‌شود صحنه‌ی مراسم عروسی برای همیشه در ذهن شما ماندگار شود. از طرفی نیز یک تابلوی بسیار عالی برای تکمیل دکوراسیون منزلتان را برایتان فراهم می‌کند. البته اگر همسرتان هم موافق باشد می‌توانید به جای نقاش از یک کاریکاتوریست بخواهید تا کاریکاتورهایی از سوژه‌های مراسم عروسی شما تهیه کند. البته در این صورت توصیه می‌کنم که کاریکاتورها را در جای امنی بگذارید تا فقط شما و همسرتان به آن‌ها دسترسی داشته باشید. اما مطمئن باشید که هر بار با دیدن این تصاویر خاطره‌ی خوش مراسم عروسی‌تان لبخند را بر لبان شما می‌نشاند.

برای جذابیت هر چه بیش‌تر جشن عروسی از یک هنرمند بخواهید تا نقاشی مراسم شما را ه تصویر بکشد.
۳. تاریخ برگزاری مراسم را به شکل برجسته تهیه کنید
یکی از ایده‌های جالب در برگزاری مراسم عروسی این است که تاریخ برگزاری مراسم خود را به صورت برجسته و در اندازه‌ها و شکل‌های گوناگون تهیه کنید و در قسمت‌های مختلف محل برگزاری مراسم قرار دهید. توصیه می‌کنم حتماً در عکس‌های خود تاریخ برگزاری مراسم را هم بیاورید. حتی در صورت تمایل می‌توانید در یادبودها یا گیفت‌هایخود هم از این تاریخ به شکل برجسته و کوچک استفاده کنید.

استفاده از save the date به شکل برجسته یک ایده‌ی جالب برای مراسم عروسی
استفاده از تاریخ برگزاری مراسم به شکل برجسته یک ایده‌ی جالب برای مراسم عروسی
۴. یک دفترچه برای سالگرد ازدواج خود تهیه کنید
یکی از جذاب‌ترین ایده‌ها تهیه‌ی یک دفترچه‌ برای اولین سالگرد ازدواجتان است. به این ترتیب که در مراسم عروسی خود دفترچه‌ای تهیه کنید و از مهمانان خود بخواهید برای اولین سالگردتان یک جمله‌ی جالب در آن بنویسند. البته این دفترچه را تا سالگرد ازدواجتان باز نکنید و مطمئن باشید که در اولین مراسم سالگرد ازدواجتان یک سوپرایز سرگرم‌کننده در انتظار شما است.

برای اولین سالگرد ازدواجتان یک دفترچه در جشن عروسی خود تهیه کنید و از مهمانان خود بخواهید یک جمله‌ی یادگاری در آن بنویسند.
۵. انجام بازی عروسی
یکی از جذاب‌ترین کارهای خلاقانه‌ای که می‌توانید به کمک آن جذابیت مراسم عروسی خود را چندین برابر کنید انتخاب یک بازی عروسی متفاوت است. به عنوان مثال می‌توانید یکی از بازی‌های کودکی خود مثل نمکدان را انتخاب کنید و در بخش از آن سوالاتی در مورد مکان و نحوه‌ی آشنایی شما و همسرتان را بنویسید و از مهمانان عروسی خود بخواهید تا به این سوالات پاسخ دهند.

استفاده از بازی متفاوت یک ایده‌ی خلاقانه برای برگزاری جشن عروسی
۶. ژست متفاوت در عکس‌های عروسی
یک ایده‌ی جذاب برای گرفتن عکس‌های عروسی استفاده از چارچوب‌های آماده‌ی عکس به جای ژست‌های تکراری عروسی است. البته حتماً چند عکس معمولی هم برای یادگاری تهیه کنید. اما چارچوب‌های بامزه می‌توانند عکس‌های بسیار جذابی برای شما ایجاد کنند و عروسی شما را متفاوت کنند.

یک ایده‌ی جالب برای برگزاری خلاقانه جشن عروسی استفاده از چارچوب‌های آماده برای عکس عروسی است.
۷. غذاهای متفاوتی برای مراسم عروسی خود تهیه کنید
معمولاً در مراسم عروسی غذاهای به خصوصی سفارش داده می‌شوند. شما می‌توانید با سفارش غذاهایی متفاوت جذابیت عروسی خود را چندین برابر کنید. البته قبل از سفارش حتماً با همسر خود مشورت کنید شاید او ایده‌های بهتری برای غذاهای این مراسم به یادماندنی داشته باشد.

انتخاب غذاهایی متفاوت یک ایده‌ی جالب برای برگزاری خلاقانه جشن عروسی
۸. میز سرو غذا را طوری انتخاب کنید که همه در کنار هم بنشینند
هر چند سرو غذا به شکل سلف سرویس این روزها طرفداران زیادی دارند اما میزهای قدیمی سرو غذا نیز این امکان را برای مهمانان فراهم می‌کنند که همه کنار هم بنشینند. و این امر باعث صمیمیت بیش‌تر شده و مراسم عروسی شما را گرم‌تر و دلنشین‌تر می‌کند.

میز سرو غذای جشن عروسی خود را طوری انتخاب کنید که مهمانان کنار هم بنشینند و با هم تعامل داشته باشند.
میز سرو غذای جشن عروسی خود را طوری انتخاب کنید که مهمانان کنار هم بنشینند و با هم تعامل داشته باشند.
۹. برای انجام تشریفات عروسی محدودیت سنی را کنار بگذارید
معمولاً انجام تشریفات عروسی مثل پاشیدن گل جلوی عروس و داماد توسط ساقدوش‌ها و یا سایر دختران جوان حاضر در مراسم انجام می‌شود. اما برای متفاوت بودن مراسم عروسیتان شما می‌توانید از مادربزرگ‌های خود خواهش کنید که این کار را انجام دهند. انجام این کار هم مراسم شما را متفاوت می‌کند و هم حس خوب سرزندگی را به مادربزگ‌تان می‌دهد.

برای جذابیت بیش‌تر جشن عروسی می‌توانید از مادربزرگ خود بخواهید انجام برخی تشریفات عروسی مثل پاشیدن گل جلوی عروس و داماد را متقبل شوند.
برای جذابیت بیش‌تر جشن عروسی می‌توانید از مادربزرگ خود بخواهید انجام برخی تشریفات عروسی مثل پاشیدن گل جلوی عروس و داماد را متقبل شوند.
۱۰. جعبه‌ی کارت مراسم عروسی خود را متفاوت انتخاب کنید
می‌توانید از ایده‌های خلاقانه‌ی جالبی برای جعبه‌ی کارت عروسی خود استفاده کنید. به عنوان مثال صندوق پست‌های قدیمی یکی از جالب‌ترین ایده‌ها برای قرار دادن کارت‌های مراسم عروسی هستند.